POSBIYIK, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLADI

19 Mayıs 2020 Salı 00:05

POSBIYIK, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLADI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Posbıyık, mesajında şu görüşlere yer verdi; “Sevgili Gençler 19 Mayıs’ta, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş, demokratik, laik, hukukun üstünlüğüne, millet egemenliğine dayalı, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda attığı ilk adımın 101. yıldönümünü kutluyoruz.

Bir ulusun tarihte var olma mücadelesini başlatan bu ilk adım, bugün de hepimize yol göstermeye, ışık tutmaya, hedeflerimizi gerçekleştirmek için güç vermeye devam ediyor.

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan bütün kahramanlarımızı minnetle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk bugünü gençliğe armağan ederek onlara, cumhuriyeti, cumhuriyet değerlerini, bağımsızlığı koruma, çağdaş uygarlık düzeyini ileriye taşıma görevini vermiştir.

Bu görev, aynı zamanda gençlere duyulan büyük bir güvenin ve inancın göstergesidir. Cumhuriyet değerlerine, demokrasiye sahip çıkan, sorgulayan, eleştiren, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek, onları desteklemek hepimizin sorumluluğu olmalı.

Bizler de ülkemiz için sorumluluk duyan, kendisini geliştirmek için emek harcayan, ülkemizi çok daha ileri noktalara taşımak için heyecan duyan bütün gençlerimize güveniyoruz. Sevgi, barış, dostluk kenti Kdz. Ereğli’nin yüreği vatan aşkıyla dolu üretken, çalışkan gençlerini sevgiyle kucaklıyorum.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.”

Yorumlar

NURİ TEKİN HALKI BALKONA ÇAĞIRDI

15 Mayıs 2020 Cuma 11:25

NURİ TEKİN HALKI BALKONA ÇAĞIRDI

#Covid19 salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı sokaklarda, caddelerde coşkulu bicimde kutlayamasakta Alaplı’mızda 19 Mayıs akşamı Saat: 21.00’de evimizin penceresinden, balkonlarımızdan hep bir birlikte İstiklal Marşımızı okuyacağız.

İstiklal Marşımızı Belediyemiz hoparlöründen aynı saatte tüm şehrimize vereceğiz.

Yorumlar

POSBIYIK, ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

8 Mayıs 2020 Cuma 10:31

POSBIYIK, ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Anneler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Posbıyık, mesajında şu görüşlere yer verdi; “Sevgili anneler Anne kelimesi bile ne kadar sıcak ve güven verici…

Annelerimiz, zorluk yaşamayalım, acı çekmeyelim, hayatla baş edebilelim, iyi insan olalım diye bildikleri ne varsa bize öğretmek için çırpınıp dururlar.

Korurlar, yedirirler, giydirirler, uyarırlar, eğitirler… Ve çocuklarını karşılıksız severler. Anneler bize sevginin, güven duymanın, özverinin, hoşgörmenin, bağışlamanın ne demek olduğunu öğretirler.

Çocuklarının insanları,vatanı, doğayı, yaşamı seven ve ayakları üzerinde durabilen mutlu bireyler olmaları için özveriyle, sevgiyle gece gündüz uğraş veren tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum.

Bu anlamlı, güzel günde şehit ve gazi annelerine içten sevgilerimi sunuyorum.

Onların kalbimizdeki yeri çok ayrı. Korona salgını sırasında, kimi zaman çocuklarını günlerce görmemeyi, onlara sarılamamayı göze alıp, hayatlarını riske atarak bizler için mücadele eden, sağlık çalışanı, doktor kahraman annelerimizin anneler gününü en içten duygularımla kutluyorum.

Onlara şükranlarımı sunuyorum. Sevginin, hoşgörünün, fedakarlığın eşsiz temsilcileri bütün annelerimizin anneler günü kutlu olsun.”

Yorumlar

OSMAN ZEKİ ORAL, MEZARI BAŞINDA ANILDI

4 Mayıs 2020 Pazartesi 18:21

OSMAN ZEKİ ORAL, MEZARI BAŞINDA ANILDI

POSBIYIK: YAKINLARI RIZA GÖSTERİRSE EVİNİ MÜZE YAPMAK İSTİYORUZ

Kdz. Ereğli’nin yetiştirdiği ünlü ressam Osman Zeki Oral, ölümünün 8’inci yılında mezarı başında anıldı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Osman Zeki Oral’ın yakınlarına çağrıda bulunarak “Kdz. Ereğli Belediyesi olarak maliyeti neyse evini satın alıp Osman Zeki Oral’ın adına yaraşır müze yapmak istiyoruz.

Bu memlekete, ülkeye cumhuriyet aydını olarak yaptığı hizmetlerinden dolayı devamlı anılsın istiyoruz“ dedi. Kdz. Ereğlili ünlü ressam Osman Zeki Oral vefatının 8’inci yılında şehir mezarlığındaki kabri başında anıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle akraba ve dostlarının katılamadığı anma programına Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları ve daire müdürleri katıldı. Oral'ın kabrine karanfiller bırakılmasının ardından, Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.

“RESİM SANATINI SEVDİREN İSİM”

Başkan Posbıyık, Ereğli’nin bir değeri olan ressam Osman Zeki Oral’ı rahmet ve minnetle andıklarını belirterek “Türkiye’de resim sanatını sevdiren, ilçemize olan sevgisini eserlerine de sık sık yansıtan ünlü ressam Osman Zeki Oral Türk resim tarihinde derin izler bırakmış, Ereğli’mize çok şey kazandırmıştır. Aynı zamanda ülkesini ve gelecek nesilleri düşünen, bir cumhuriyet aydınıdır. Türk resim sanatının önemli temsilcilerinden, Kdz. Ereğli’nin yetiştirdiği Devlet sanatçımız Osman Zeki Oral’ı, 8’inci ölüm yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum. Ankara’da vefat ettiğinde 87 yaşındaydı. Burada sevenlerinin de katılımıyla cenaze töreni yapmıştık. Bugün koronavirüs nedeniyle dost grubu gelemedi, onların adına da biz burada bulunuyoruz” dedi.

“YAKINLARI RIZA GÖSTERİRSE EVİNİ MÜZE YAPMAK İSTİYORUZ”

Posbıyık, Osman Zeki Oral’ın evini müze yapmak istediklerini belirterek, yakınlarına şu çağrıyı yaptı; “Benim ve ekibimin en büyük arzusu Osman Zeki Oral’ın Ereğli’de müzesini yapmak. Ereğli’ye ve ülke sanatına verdiği hizmetlerden dolayı onu devamlı anılır hale getirmek için müze yapmak istiyoruz.

Akrabalarına defalarca söyledik, anlattık. Kayabaşı diye ifade ettiğimiz, Osman Zeki Oral’ın evinin olduğu yeri parası mukabilinde satın almak istedik ve burayı müzeye çevirmek hala daha arzumuz dahilinde. Ama nedense bizim tekliflerimize cevap verilmedi. Ereğli Belediyesi olarak bizim tek amacımız var. Osman Zeki Oral’ın her gün ziyaretçileri olsun. Bu memlekete, ülkeye cumhuriyet aydını olarak yaptığı hizmetlerinden dolayı devamlı anılsın istiyoruz. Buradan bir kez daha tekrarlıyorum.

Ereğli Belediyesi olarak maliyeti neyse evi satın alıp orada Osman Zeki Oral’ın şanına yaraşır tarzda bir müze yaparak hizmete açmak istiyoruz. Akrabalarına, yeğenlerine duyuruda bulunuyorum.”

Etiketler:

Halil POSBIYIK , maske dağıtımı , köylere de maske , KDZ Ereğli belediyesi , Osman Zeki oral

Yorumlar

Bu kez de Marangoz oldu!

4 Mayıs 2020 Pazartesi 12:03

Bu kez de Marangoz oldu!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Hamzafakıhlı Mahallesi Muhtarı İsmail Mitat Altıay, mahallesinin eksiklerini gidermeye devam ediyor.

Daha önce iş makinesi ile mahallesindeki dere ve kanalları temizleyen, ardından mezarlıkların temizliğini ve bakımını yapan Muhtar Altıay; coronavirüs tedbirleri kapsamında da gerek muhtarlık imkanları ile gerekse Karadeniz Ereğli Belediyesinin katkılarıyla mahallesinde dezenfeksiyon çalışması yaptı; yine belediyenin katkılarıyla ulaştırılan hijyen setlerini de kapı kapı dolaşarak tüm mahalle sakinlerine teslim etti.

Mahallesinde hayata geçirdiği birçok çalışmanın basına yansıdığı Muhtar Altıay, zaman zaman hakkında yapılan "Muhtar reklam peşinde" gibi yorumlara aldırış etmeden yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Daha önce iş makinesi operatörü gibi iş makinesi kullanarak mahallesinde uzun yıllardır temizlenmeyen dere ve kanalları temizleyen Muhtar Altıay; bu kez de adeta bir marangoz gibi üretime başladı.

Marangozhanede aletlerin başına geçen Muhtar Altıay, mahallesinde bulunan cami, okul ve çocuk parkları için bank tipi masa imalatına başladı. Şimdilik bu bank tipi masalardan günde bir tane ürettiğini söyleyen Muhtar Altıay, toplamda 50 tane üreteceğini ifade ederek; "Hakkımda tamamen beni karalamaya yönelik yapılan olumsuz eleştiri ve yorumlar, mahalleme hizmet etmem adına beni daha da kamçılıyor.

Mahallem için her zaman taşın altına elimi değil vücudumu koymaya hazırım" dedi.

Yorumlar
  • Abdullah Bostanci
    4 Mayıs 2020 Pazartesi 22:47

    Bati Karadenizi unuttun muhtarim.Ne verirsen elinle o gelir seninle.Muhtarliktan once agabey hele bir muhtar olayim diye cumlelerin basliyordu.Sana her ortamda Stk olarak tam destek verdik.Sen ise kendi bildigini okudun dernegi yok saydin.Hamzafakilli Akpinar Bakirlik bizim bolgemizdir.Bati Karadeniz Romanlar Dernegi ile birlikte yurumeyen bu bolgede muhtarliktan duser.Sana bir abin olarak yol yakinken nacizane hatirlatma yaptim.Islerin yolun acik olsun.Selamlarimla.