POSBIYIK demokrat gazetesini ziyaret etti

8 Mart 2019 Cuma 14:30

POSBIYIK demokrat gazetesini ziyaret etti

CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, 31 Mart seçimleri için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Ereğli’de günlük yayınlanan Demokrat Gazetesi’ni  ziyaret etti.

Beraberinde belediye meclis üyeleri Haluk Okur, Yaşar Balcı, Satılmış Yiğit ve diğer bazı meclis üyeleriyle birlikte Demokrat Gazetesini ziyaret eden Posbıyık, Demokrat Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Demokrat İmtiyaz Sahibi Yalçın Keleş’le görüş alış verişinde bulundu.

Posbıyık, basın kuruluşları ve çalışanlarına yönelik olarak siyasi duruşları ne olursa olsun pozitif bir bakışa sahip olduğunu belirterek eleştirel yaklaşımlara da anlayışla yaklaştığını söyledi.

Projelerinin istihdam sorunu ve sosyal kent olgusuna cevap veren projeler olduğunun altını çizen Posbıyık, “istihdam kadar kentin sosyal yaşamı da önemli. Edindiğim bilgiye göre 2014’te benim başkanlık görevinden ayrılmamdan sonra Ereğli Eğitim Fakültesi’ne yapılan tercihler yüzde 40 azalmış. Bunda kentin sosyal yaşamındaki gerilemenin ve cazibe merkezi olmaktan uzaklaşmanın etkili olduğunu düşünüyorum” dedi.

Belediye Meclisi Adayı Haluk Okur’un da özellikle ulaşım, mimari ve kenti sosyalleştirecek projeler hakkında bilgi verdiği ziyarette, Keleş de projeler hakkında düşüncesini açıklayarak, “önemli olan kentin ihtiyaç ve sorunlarını doğru çözüp ona göre projeler geliştirmektir” şeklinde konuştu ve Posbıyık’a çalışmalarında başarı diledi.

Yorumlar

ŞAHİN “OSB’YE SU BİLE VERMEDİLER “

8 Mart 2019 Cuma 14:06

ŞAHİN “OSB’YE SU BİLE VERMEDİLER “

Biz gelirsek” yatırımcıların hafriyatını bile bedava yapacağız”

ŞAHİN: “OSB’YE SU BİLE VERMEDİLER”

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, Çaylıoğlu ve Civar Köyleri Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Şahin, Ereğli Belediyesinin su vermemesi nedeniyle yıllardır OSB’nin Alaplı’dan su aldığını söyledi ve “Biz yatırımcının hafriyatını bile bedava yapacağız” dedi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, Çaylıoğlu ve Civar Köyleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Fikri Kayacan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşen Erol Şahin, gerçekleştirdiği görüşmeden sonra kendisini kahvehanede bekleyen vatandaşları ziyaret etti.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı kahvehane toplantısında ilk konuşmayı İl Genel Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin yaptı.

Rıfkı Gültekin, Erol Şahin’in çok iyi bir santrafor oyuncusu olduğunu belirterek, “Bize golcü lazım. Ereğli için en iyi golü atabilecek kişi Erol Şahindir” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’da yaptığı konuşmasında Erol Şahin’e destek istedi.

OSB YATIRIMCISINA SU VERMEDİLER

Yaklaşık 200 kişilik gruba seslenen AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin’de, geçmişte Ereğli’de 20 yıl belediye başkanlığı yapmış olanların Organize Sanayi Bölgesine su bile vermediğini ve o dönemde Alaplı Belediyesinden su alındığını, halen suyun Alaplı’dan geldiğini hatırlatarak, “Ama biz Ereğli’ye gelen yatırımcının yolunu, kanalizasyonunu ve hafriyatını bedava yapacağız. Ereğli’yi Türkiye genelinde bu anlamda marka yapacağız. Herkes Ereğli Belediyesinden söz edecek ve yatırımcıya nasıl sahip çıktığımızı anlatacaklar” dedi.

20 YILDIR AYNI PROJE

AK Parti Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, Ereğli’de 20 yıldır her seçimde aynı projelerin halkın önüne getirildiğini de hatırlatarak, “20 yıldır teleferik diyorlar. 15 yıldır viyadük diyorlar. Şimdi de bizim projelerimizi çalmaya başladılar. Ne yaparlarsa yapsınlar, bizim projelerimizin arkasında Cumhurbaşkanımızın imzası var. Bu projeleri sadece biz hayata geçirebiliriz” dedi.

Kdz. Ereğli için 31 Mart seçimlerinin büyük bir şans olduğunu belirten Erol Şahin, Çaylıoğlu bölgesi halkını 19 Mart tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine davet etti.Şahin “OSB

Yorumlar

“Projelerimizi Çalıyorlar”

8 Mart 2019 Cuma 14:00

“Projelerimizi Çalıyorlar”

20 yıl boyunca hiç bir şey yapmayanlar şimdide tutmuş projelerimi çalıyorlar

EROL ŞAHİN: “PROJELERİMİZİ ÇALIYORLAR”

AK Partİ Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Kavaklık halkı ile bir araya geldi. Şahin, Ereğli’de 20 yıl bir şey yapmayanlar tarafından projelerinin çalındığını söyledi!”

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin bu gece Kavaklık halkı ile buluştu.

Kavaklık Mahallesinde organize edilen kahvehane toplantısına katılan Erol Şahin, Ereğli’ye 20 yıl bir şey vermeyen rakipleri tarafından projelerinin çalındığını söyledi.

Belediye Meclis Üyesi Adayları ile Kavaklık da yapılan kahvehane toplantısına katılan Erol Şahin, çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

Şahin Mahallede bulunan halı sahada gençlerle top oynadı ve penaltı atışı yaptı.

Mahalle halkına Ereğli’de hayata geçireceği projeleri anlatan Erol Şahin, bunlardan en önemlisi olan ve istihdam sağlayacak olan tekstil atölyeleri projesini anlattı.

Ereğli’de her yıl yapmayı planladıkları tekstil atölyelerinde 5 yıl sonunda en az bin 250 kişinin çalışacağını belirten Şahin, kentin üniversite kenti haline de getirileceğini ve öğrenci sayısının 10 bine çıkartılacağını belirtti.

Bu amaçla, belediyenin şu anda hizmet verdiği binayı fakülte olması için Üniversiteye tahsis edeceklerini ve Eski Devlet Hastanesi arsalarına da 2 fakülte daha yapılacağını belirten Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, böylece ilçede Fakülte sayısının 5’e çıkartılacağını bildirdi.

Şahin, kadınlar için de her hafta kültür gezileri düzenleneceğini, Çanakkale ve Anıtkabir gibi yerlere tüm masrafları belediyeye ait olmak üzere kadınları göndereceklerini bildirdi.

Kavaklık mahallesinin sorunlarını da çok iyi bildiğini söyleyen Şahin, Kdz. Ereğli’de yapılacak olan her hizmeti halkla istişare ettikten ve halkın fikir anlamında katkısının alınmasından sonra tüm sorunların çözüleceğini belirterek, “Belediyeyi ben değil, biz, yani sizinle birlikte yöneteceğiz. Sivil Toplum Kuruluşları ile halkın görüşünü her konuda alacağız. Halkın onay vermediği hiçbir işi yapmayacağız” dedi.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı kahvehane toplantısında konuşan Erol Şahin vatandaşların sorusu olup olmadığını sorması üzerine vatandaşlar, “Bizim kafamızdaki tüm sorulara cevap verdin. Soracak bir şey bırakmadın bizi aydınlattın” diyerek Erol Şahin’e destek sözü verdiler.

Yorumlar

EROL ŞAHİN HERKESİ CUMHURBAŞKANINI KARŞILAMAYA ÇAĞIRIYOR…

8 Mart 2019 Cuma 13:08

EROL ŞAHİN HERKESİ CUMHURBAŞKANINI KARŞILAMAYA ÇAĞIRIYOR…

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin esnafı ziyaret ederek herkesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingine katılmaya davet ediyor.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin esnafı bizzat ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Mart tarihinde Ereğli’de yapacağı mitinge davet ediyor.

Erol Şahin, Belediye Meclis Üyesi adayları ve partililerle birlikte Kışla Sanayi Sitesi esnafının kapısına giderek hem hayırlı işler diledi, hem de herkesin 19 Marttaki mitinge katılması gerektiğini söyledi.

Çarşı içerisindeki çay ocaklarında oturan vatandaşlarla da görüşen Şahin, vatandaşların masalarına oturarak onlarla sohbet etti ve sorunlarını dinledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 ay önce Ereğli’ye gelerek gördüğü kalabalığa “Uçsuz bucaksız Ereğli” dediğini ve kendisinin Ereğli Milletvekili olduğunu söylediğini hatırlatan Erol Şahin, Türkiye’de 500 bin nüfuslu illere bile gitmeyen Cumhurbaşkanının Ereğli’ye yeniden geleceğini söyledi.

Ereğli’ye özel bir ilgi alaka gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingde en iyi şekilde karşılanması ve Ereğli halkının misafirperverliğini göstermesi gerektiğini vurgulayan Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, “Ereğli bu fırsatı kaçırmamalı. Siyasi parti ayrımı göstermeksizin Cumhurbaşkanımızı Ereğli’de en iyi şekilde karşılamalıyız” dedi.

Yorumlar
  • Küskün oypalı
    8 Mart 2019 Cuma 19:40

    Hakan abi açıklama yapmaya gerek duymadım çünkü şimdiye kadar en iyi anlayan sen oldun bizi geleceğe umut yok piskolojimiz bozuk abi saygılarr...

OTOMOBİLİ BIRAKTI, SEÇİM ÇALIŞMASINA HALKOTOBÜSÜ İLE GİTTİ

8 Mart 2019 Cuma 10:34

OTOMOBİLİ BIRAKTI, SEÇİM ÇALIŞMASINA HALKOTOBÜSÜ İLE GİTTİ

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Kavaklık Mahallesi’nde düzenlenen seçim programına şehir içi yolcu taşımacılığı yapan halk otobüsü ile gitti. İlk defa bir başkan adayı halk otobüsünde gören yolcular şaşkınlık yaşarken, kendisini tebrik etti.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Belediye Meclis Üyesi Adayları Atalay Göktepe ve Kürşat Yağız ile partisinin Kavaklık Mahallesi’nde düzenlediği seçim programına otomobiliyle gitmek yerine halk otobüsüyle gitmeyi tercih etti. Kartını okutup halk otobüsüne binen Şahin bir süre kalkış saatini bekledi. Kepez Mahallesi’ne giden halk otobüsünde Şahin yolculuk boyunca öğrenciler, kadınlar ve işten çıkıp evine gitmeye çalışan vatandaşlarla sohbet etti, şikayetlerini dinledi. Kendisine yer gösterilmesine rağmen oturmayarak ayakta yolculuk yapan Şahin’e vatandaşlarda sıcak ilgi gösterdi. İlk defa bir belediye başkan adayını halk otobüsünde gören vatandaşlar ise “İlk defa bir halk otobüsünde belediye başkan adayı ile karşılaşıyoruz. Bizlerin yaşadığı sorunları buraya gelerek dinliyorsunuz, bizimle sohbet ediyorsunuz. Sizi gerçekten tebrik ediyoruz” dedi.

Kendisiyle yolculuk sırasında sohbet eden ve sıcak ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür eden AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Şahin ise şunları söyledi; “Kavaklık Mahallesi’nde bir seçim programımız vardı. Oraya halk otobüsüyle gidelim istedik. Yolculuk sırasında hem sohbet ettik, hem de vatandaşlarımızın bizden beklentilerini dinledim. Ben belediye başkanı olduğum zaman da hep halkın içerisinde olacağım. Ben makama kapanıp, sürekli toplantılar yapıp halktan kopuk bir başkan olmayacağım. Belediye başkanı olduğumda da beni bir gün Kepez otobüsünde, bir sabah Kıyıcak otobüsünde, bir sabah işçi servisinde, takside, pazarda, çarşıda kısacası her yerde göreceksiniz. Böylelikle herkesin derdini, sıkıntısını bizzat göreceğim. Sürekli makam odasında oturan, her yere makam aracıyla giden bir belediye başkanı olmayacağım.”

Başkan Şahin yolculuk sonrası Kavaklık Mahallesi Tahta Köprü durağında meclis üyesi adayları ile birlikte otobüsten inip seçim programı düzenlenen yere geçti.

 

 

Yorumlar