Posbıyık Bizim yolumuz belli yürüyeceğiz seninle beraber

7 Şubat 2019 Perşembe 21:13

Posbıyık Bizim yolumuz belli yürüyeceğiz seninle beraber
Yorumlar

BAŞOL’DAN İKİ ÖNEMLİ MÜJDE.

7 Şubat 2019 Perşembe 20:32

BAŞOL’DAN İKİ ÖNEMLİ MÜJDE.

TTK’ya ve Alacaağzı’na alınacak işçilerle ilgili kontenjan sağlandığını açıkladı.

Ormanlı Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Bayram Başol, yazılı açıklamasında Erdemir tarafından işletilecek Alacaağzı ocağına beldeden 100 kişilik işçi alımı kontenjanı ayrıldığını bildirdi.

Başol, 2014’den bu yana beldeye ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çok güzel hizmetler kazandırdıklarını ve özellikle istihdamın artırılması yönünden yapılan çalışmaların sonuç vermesi nin memnuniyetine dikkat çektiği açıklamasında “fındık kırma fabrikası yöneticilerinin mevcut yatırımlarını büyütmek için belediyemize yaptıkları kapasite artırım ve istihdamın artırılması planı ilgili birimlerimizce tamamlandı ve belediye meclisimize sunuldu.

Ormanlı Belediyesi Meclis olarak fındık kırma fabrikasının kapasite ve istihdamın yüzde 35 artırılmasına yönelik yatırım talebi oy birliği ile kabul edilmiştir.” Dedi. Başol, “Fındık fabrikamızın başka yere taşınacağına yönelik dedikodular bu yatırım ile birlikte çürütülmüştür.

Ormanlı’da ki fındık fabrikası bırakın kapanması, yatırımını daha da artırmak ve daha fazla istihdam sağlamak için çalışma yapmaktadır. Bizde Ormanlı Belediyesi olarak bu noktada her türlü desteği kendilerine veriyoruz.” Sözleriyle kamoyunu bilgilendirirken, diğer müjdesini de şöyle ifade etti: “Kandilli’de TTK tarafından özelleştirilen ve Erdemir tarafından işletilecek olan Alacaağzı kömür işletmesine alınacak işçilerle ilgilidir. Yaptığımız girişimler neticesinde Ormanlımıza 100 kişilik kontenjan verilmesi karara bağlanmıştır.

Ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından sözü verilen ve yakın zamanda müracaatları başlayacak olan TTK’ya 1000 işçi alımında da Ormanlı bölgemizden önemli miktarda işçi alımı yapılacaktır.

Yukarıda bahsettiğim istihdamın artırılmasına yönelik çalışmalarımız Ormanlımıza hayırlı uğurlu olsun. Bizim amacımız Ormanlı’nın daha fazla gelişmesi, hemşerilerimizin refahı ve mutluğunu sağlamak. Bunun içinde göreve geldiğimiz günden bu yana güzel çalışmalar yaptık ve bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Yine Zonguldak İş Kur Müdürlüğü tarafından Toplum Yararı Projesi kapsamında Mart ayında istihdam edilmek üzere tarafımıza 10 personel verilmiş ve bu sayının daha da artırılması için çalışmalarımız devam etmektedir. Sayının arttırılması için girişimler devam etmekte.”

Yorumlar
  • Tevfik keskin
    7 Şubat 2019 Perşembe 23:05

    Ormanlık bu kadar kontenjan,Tebrikler,GERİY E PEK BİR ŞEY KALMIYOR!?.

EROL ŞAHİN NE DURMAK BİLİYOR NE DE YORULMAK…

7 Şubat 2019 Perşembe 19:52

EROL ŞAHİN NE DURMAK BİLİYOR NE DE YORULMAK…

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin ekip arkadaşları ile birlikte sürdürdüğü seçim çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Gittiği her yerde büyük bir ilgi ile karşılanan Şahin’in sergilediği pozitif ve dinamik yaklaşımları vatandaşın takdirini alıyor. Erol Şahin bugün de Seçim çalışmalarını sırasıyla Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi, Türk Metal Sendikası ve Şoförler Odası ile sürdürdü.

HALK OTOBÜSÇÜLERİ MUTLU OLDU

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin Gazeteciler derneğinden sonra Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifini ziyaret etti. Kooperatif Başkanı Çetin Çimen ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Halk Otobüse şoförleri tarafından karşılanan Erol Şahin ve beraberindekiler, toplu taşımacılıkta başrol üstlenen şoför esnafının sorunlarını dinlediler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halk otobüslerindeki yüzde 18 KDV oranının yüzde 1.5’e indirdiğini hatırlatan Şahin’i şoförler ve kooperatif yöneticileri heyecanlı bir şekilde alkışladılar. Erol Şahin burada yaptığı konuşmasında, 6 yaşında ayakkabı boyacılığı yaptığını, 8 yaşında simit sattığını, 10 yaşında da muavinlik yaptığını belirterek, “Dolayısı ile ben sizin içinizden geliyorum. Mesleğime başladıktan sonra bir çoğunuzun defterlerini de ben tuttum. Problemlerinizi de en iyi ben bilirim” dedi. Şahin, toplu taşımacılıkla ilgili her türlü sorunu ve çözümlerini kooperatif yöneticileri başta olmak üzere şoförlerle istişare ederek çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Çetin Çimen’de Erol Şahin’e çıktığı bu yolda başarı dileğinde bulundu.

ULAŞIM VE TRAFİK SORUNUNU BİRLİKTE İSTİŞARE EDEREK ÇÖZECEĞİZ

AK Parti Belediye Başkan adayı Erol Şahin Şoförler ve Otomobilciler Odasına yaptığı ziyarette de kendisine gösterilen yoğun ilgiden büyük bir mutluluk duydu. Kdz. Ereğli’de en büyük sorunlardan birinin otopark ve trafik sorunu olduğunu hatırlatan Erol Şahin, bu sorunları ilk olarak Şoförler Odası ile istişare ederek birlikte çözeceklerini söyledi. Şoför esnafını ilgilendiren hiçbir projeyi muhatapları ile istişare etmeden hayata geçirmeyeceklerine dikkat çeken Şahin, “Her şeyi ben bilirim diyen bir insan hiçbir şey bilmiyordur. Ben kendi şirketimde bile çalışma arkadaşlarımla istişarede bulunarak alırım bitakım kararları. Bu kenti de STK ve halk ile birlikte yöneteceğiz, sorunların çözümünde hayata geçirilecek projeleri hep birlikte kararlaştıracağız” dedi. Şoförler Odası Başkanı Cevdet Civelek’de, Erol Şahin’in hem çocukluk arkadaşı olduğunu, hem de kapı komşusu olduğunu belirterek, “Birbirimizi iyi tanırız. Erol bey benim yanımda muavinlikte yaptı. Kendisinin bu işi layıkıyla yapacağından kuşkum yok” dedi ve Şahin’e başarı dileğinde bulundu.

BAZI PROJELERİNİ ANLATTI…

AK Parti Belediye Başkan adayı Erol Şahin gerçekleştirdiği tüm ziyaretlerde bazı önemli projelerini ana başlıklar halinde anlattı. Ereğli’de 5 yılda 3 yeni fakülte yapacaklarını ve öğrenci sayısını da 10 bine çıkartacaklarını belirten Erol Şahin, “Kısa vadede şu anki belediye hizmet binasını Üniversiteye tahsis edeceğiz. Pazaryerindeki binayı da Kredi Yurtlar Kurumu’na tahsis ederek yurt yapılmasını sağlayacağız. Böylece çarşı merkezindeki hareketliliği artıracağız” dedi.

KIRTASİYE PROJESİ

Erol Şahin, AK Parti döneminde tüm öğrencilere verilmeye başlanan ders kitaplarını hatırlatarak, “Artık öğrenciler ders başı yapar yapmaz sıralarının üzerinde kitaplarını buluyorlar. O kitaplarının üzerine biz de kırtasiye ihtiyaçlarını koyacağız. Zengin Fakir ayrımı yapmadan her öğrencinin kırtasiye ihtiyacını biz karşılayacağız. Bunu yaparken ilçedeki kırtasiyecileri de mağdur etmeyeceğiz. Kırtasiye ihtiyacını ilçedeki kırtasiyecilerden karşılayacağız” dedi.

KÜLTÜR GEZİLERİ

Erol Şahin, Ereğli’de bir çok insanın gerek ekonomik nedenlerden dolayı, gerekse başka nedenlerden dolayı gezmeye gidemediğini hatırlatarak, Belediye Başkanı olduktan sonra İlçedeki kadınlar için kültür gezileri düzenleyeceklerini söyledi. Kadınları Çanakkale ve Anıtkabir başta olmak üzere ülkenin değişik bölgelerine kültür gezilerine göndereceklerini belirten Şahin, tüm masrafların da belediye tarafından karşılanacağını bildirdi.

TEKSTİL ATÖLYELERİ

AK Parti Belediye Başkan adayı Erol Şahin’in istihdama yönelik projeleri arasında yer alan tekstil atölyelerini de anlattı. Ereğli’de her yıl toplamda 2 bin metrekare olan tekstil atölyeleri kuracaklarını bildiren Şahin, buralarda kadınların istihdam edileceğini ve bunlardan birinin de mutlaka elpek bezi üretimine yönelik olacağınıbildirdi.

Yorumlar

BİN KİŞİYLE, COŞKUYLA KARŞILANDI…

7 Şubat 2019 Perşembe 14:50

BİN KİŞİYLE, COŞKUYLA KARŞILANDI…

Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin, dün akşam Günbatımı Cafede düzenlenen destek toplantısında bin kişi ile karşılandı.

Ak Parti önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Kürşat Yağız tarafından düzenlenen toplantıda, gelen misafirlerle tek tek selamlaşan Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i gelişinde konfetiler eşliğinde “ En büyük Başkan bizim başkan” sloganlarıyla karşılandı.

Bin kişilik kalabalık topluluğa, projelerinin bir kısmını açıklayan Ak Parti Belediye Başkan adayı Erol Şahin, AK Parti hükümetinin tüm öğrencilere ders kitaplarını ücretsiz verdiğini hatırlatarak, “Eskiden vatandaş kitap bulamıyordu.

Kitapçılar önünde kuyruklar oluşuyordu. Şimdi bir öğrenci okula gider gitmez tüm kitaplarını sırasının üzerinde buluyor.İşte biz de zengin-fakir ayrımı yapmadan tüm öğrencilerin ihtiyacı olan kırtasiyeyi vereceğiz. Yani öğrenci okula gider gitmez sırasının üzerinde hükümetimizin verdiği kitaplarla birlikte, Ereğli Belediyesinin verdiği, defter ve kırtasiye malzemelerini de bulacak. Böylelikle çocuk eğitiminde velilerin üzerindeki bu yükü de Belediye olarak üstleneceğiz” dedi.

Ereğli’de var olan iki fakülteye 5 yıl içerisinde üç fakülte daha ilave ederek sayıyı 5’e çıkartacaklarını, böylece ilçedeki üniversite öğrencisi sayısının 10 bini bulacağını vurgulayan Ak Parti Belediye Başkan adayı Erol Şahin, İlk etapta, hızlı şekilde yeni Belediye Binasının tamamlayacaklarını ve mevcutta Belediyenin hizmet verdiği binayı Fakülte olarak Üniversiteye vereceğini söyledi.

Mevcut Belediye Binası yanında bulunan Şehit Vefa Karakurdu Stadını (Beyçayır standını) da Fakülteye tahsis edeceklerini belirten Şahin, Yine belediyeye ait olan Pazaryerindeki 4 katlı binayı da yurt olarak Kredi Yurtlar Kurumu’na tahsis edeceklerini böylelikle çarşı merkezinde hareketliliği ve ticareti artıracaklarının altını çizdi.

Şehir Merkezi esnafının problemlerinin yakınen bildiğini belirten Şahin, şehir esnafını ayağa kaldıracak projelerini de tek tek sıraladı.

Şehrin kavga ve kaostan sıkıldığının ve her geçen gün kayıp yaşadığının altını çizen Ak Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, “ Ben Ereğli’de festival yapacağım. Yapacağım festivalde birileri gibi şehir esnafından, taksicilerden, halk otobüscülerinden, küçük esnaftan para toplamayacağım. Festivali birileri gibi şahsı kazanç kapısı yapmayacağım için, hem daha ucuza mal edeceğim, hem de Ereğli esnafının kazanacağı bir festival şekline dönüştereceğim.” Dedi.

Yorumlar
  • Operatör
    8 Şubat 2019 Cuma 22:58

    Valla benim bildiğim belediye düğün salonu bile 1000 kişilik organizayonu hadi zorlasan 1250 kişilik organizasyonu ancak kaldiriyorken gün batımı kafenin okadar kisiyi nereye sığdırdığı kafama takıldı eğeŕ sığdırdilarsa o mekandaki ter kokusundan telef olmuşlardır kafamda deli sorular

  • hakan mert
    7 Şubat 2019 Perşembe 17:44

    bin kişi alıyor mu o mekan :)

Alaplida Celil Uzun Başladı..

7 Şubat 2019 Perşembe 13:12

Alaplida Celil Uzun Başladı..

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Vatandaşları ziyaret eden Uzun, ilçe halkından tam destek aldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun, seçim programları kapsamında, ilçede görev yapan basın mensupları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Uzun, beraberindeki İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ve partililerle birlikte ilk olarak İlçe Müftülüğü’nü daha sonra da Kaymakamlık binasında bulunan kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti. Bu çerçevede, Milli Eğitim Müdürü Çevat Çevik ve İlçe Emniyet Müdür Vekili Cengiz Han Zengin’i makamlarında ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulunana Uzun, 'Kitaplar devletten, 8700 öğrenciye kırtasiye malzemeleri belediyeden' diyerek, söz verdi. AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun, "AK Parti hükümetinin tüm öğrencilere ders kitaplarını verdiğini hatırlatarak, “Eskiden vatandaş kitap bulamıyordu. Kitapçılar önünde kuyruklar oluşuyordu. Şimdi bir öğrenci okula gider gitmez tüm kitaplarını sırasının üzerinde buluyor. Eğitime sunduğumuz desteği ilçemizin ve ülkemizin yarınlarına yapılmış bir yatırım olarak görüyoruz. Dolayısıyla Alaplı’da öğrencilerimize ne kadar destek versek de azdır diye düşünüyorum. İşte biz de zengin-fakir ayrımı yapmadan tüm öğrencilerin ihtiyacı olan kırtasiyeyi vereceğiz. Yani öğrenci okula gider gitmez sırasının üzerinde hükümetimizin verdiği kitaplarla birlikte, Alaplı Belediyesinin verdiği, defter ve kırtasiye malzemelerini de bulacak. Böylelikle çocuk eğitiminde velilerin üzerindeki bu yükü de Belediye olarak üstleneceğiz” dedi. Eğitim yardımı hakkında konuşan Alaplılı aileler, yeni eğitim öğretim yılı öncesi böylesi destekleyici bir eğitim hizmetinden oldukça memnun kalacaklarını dile getirdiler. Bir yıl içerisinde öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği her çeşit boya, kalem, defter, cetvel takımı, kalemtıraşın bulunduğunu vurgulayan öğrenci aileleri, ciddi bir masraftan kurtulacaklarını kaydettiler. Başkan Adayı Celil Uzun, ziyaretlerin sonunda yaptığı değerlendirmede, ziyaretleri sırasında gördüğü sıcak ve samimi ilgiden memnun olduğunu belirtirken, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Biz kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve halkımızla hep beraber hareket etmek suretiyle ilçemizin ve ülkemizin kalkınacağına ve gelişeceğine inanıyoruz. Bundan dolayı da siyasi faaliyetlerimize STK ve kamu kurumlarımızla başladık. Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah. Biz bir huzur ilçesiyiz. İklimi, coğrafyası, maneviyatı ile sıkıntının olmadığı, terörün olmadığı güzel bir ilçeyiz. Burada görev yapmak ayrıcalık diye düşünüyorum.Belediye Başkan adayı olarak ve Alaplı İlçe Teşkilatı olarak gece gündüz demeden çalışacağız.”

Yorumlar