SÖZLEŞMEYE RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ADI BİLE YETTİ

12 Mart 2019 Salı 09:07

SÖZLEŞMEYE RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ADI BİLE YETTİ

Erdemir de sözleşme imzalandı.. Biz damadını ve kızlarını işe aldıran sendika Başkanı ve genel başkan yardımcısını buradan deşifre etmese idik bu sözleşme de işçi bu zammı alamazdı .. İyiki Akgün Medya Var ..

Sözleşme 2 yıllık 6 şar aylık dilimlerle imzalandı..

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren ERDEMİR ile Türk Metal Sendikası arasında 27. Dönem Toplu İş Sözleşmeleri görüşmelerinde zam oranları netleşti. 

Ücret artışlarında ilk altı ay %11 olan zam,

ikinci altı ay % 9 olarak gerçekleşti.

 “Ücret artışlarında ilk altı ay %11 olan zam,

ikinci altı ay % 9 olarak gerçekleşecek,

Bunun yanı sıra 2. yılın ilk ve 6. aylarında enflasyon oranında artış olacak.

Sosyal haklarda % 18.5 artış sağlanırken, Kurban Bayramına özel ekstra artış alındı.

1 Eylül 2018'den geçerli olan sözleşmemizde bugüne kadar biriken farklar da 40 gün içinde ödenecek. 

 
Yeleklerin işçiye verilişi 2 yildan 4 yıla
Palto 3 yildan 5 yıla çıkarıldı 

Daha önce refakatçi izni süresizdi lakin  bu sözleşmede 
Refakatci izni 5 gunden 12 gune çıkartıldı gibi gösterilsede burda başarısız bir kabul ediliş var .(yalnız burada ki detaya dikkat etmek gerek)

Yani geçtiğimiz sözleşmede 5 gün refakatçi izni alıp 1 gün çalışıp istediğin kadar alabiliyordun süresi yoktu ama şimdi ise  Yıllık 12 gün olarak sabitlediler refakatçi iznini buda sürekli hastası olan işçi için tehdit oluşturan bir durum ..

Yeni iş başı yapanların hak alımı 5 yıldan 7 yıla çıkarıldı

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
 • Asgari ücretli
  13 Mart 2019 Çarşamba 17:53

  Ağlamaya devam eden çok olur gene. Bu şehirde sadece erdemirli yaşıyor ya. O yüzden herşey ateş pahası. Adamlar bir zam alıyorlar. Hepsinin altında son model araba. Asgari ücrete 3 kuruş zam geldiğinde bazılarının gözü bile o zamda

 • Asgari ücretli
  13 Mart 2019 Çarşamba 13:28

  Gene yetmez gene yetmez bu ilçede sadece erdemirli çalışıyor. Asgari ücret alandan beter ağlayanlar var.

 • Erdemirsiz
  12 Mart 2019 Salı 10:06

  Yinede aç bilaç dolanırlar kredi kartları patlamış durumda.Asgari ücretliden borç isteyip sizler bizlerden daha iyisiniz diye ağlarlar. Esnafı sevmez gider ilçe dışı alış veriş yaparlar bizim saf esnaf onlara göre fiyat ayarlar.

Toplum Yararına Çalışma Programı İçin Kura Çekimi Yapıldı

6 Mart 2019 Çarşamba 20:49

Toplum Yararına Çalışma Programı İçin Kura Çekimi Yapıldı

655 kişilik 6 aylık geçici işe 6 bin 436

başvuru

 

 655 kişilik 6 aylık geçici işe 6 bin 436 başvuru
 
Zonguldak'ta, 'Toplum Yararına Çalışma Programı' kapsamında belediyeler ve kamuda geçici işçi statüsünde işe alınacak 655 kişi için 6 bin 436 kişi başvurdu. 

Kura çekilişi işe alınacak 655 kişiyi belirleyecek olan Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, ilk kura çekilişini gerçekleştirdi. Atatürk Kültür Merkezi'nde Zonguldak 1'nci Noter Vekili Birkan Hamarat'ın huzurunda milli piyango çekilişlerinde kullanılan şans toplarıyla yapılan kura çekilişine adayların büyük bölümü katıldı. 
Kura çekilişinde, kamu kurumlarına ve belediyelere alınacak 665 kişi belirlendi. Kur'a da adı çıkanlar büyük sevinç yaşarken, iş hakkı kazanamayanlar ise üzüntü içinde salondan ayrıldı. 
İşe girmeye hak kazananlar 15 Mart’tan itibaren asgari ücretle 9 Eylül 2019 tarihine kadar çalışacaklar. 
Birinci noter vekili Birkan Hamarat kura çekim kurallarını anlattıktan sonra isimleri belirlemeye başladı. Kura çekimiyle ilgili bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, “Bilindiği gibi Toplum Yararına Program kapsamında çeşitli kamu kuruluşları ve belediyelere geçici olarak işçi alımı için noter kurası yapıyoruz. Bilindiği gibi uzun süredir işsiz kalan işsizlerimize çalışma hayatını unutmamaları açısından iş gücü piyasasından uzaklaşmamaları açısından Toplum Yararına Programlar düzenleniyor. Zonguldak ilimizdeki istihdamın arttırılması adına bin 817 kişi zaten çalışıyor. İlimiz genel müdürlükçe sürekli destekleniyor. 665 kişi için ise bugün kura çekilişi yapıyoruz. 15 Martta bunları işe başlatacağız. 6 ay asgari ücretle çalışacaklar. Çekilişleri Merkez, Kozlu ve Kilimli için yapıyoruz. Diğer çekilişlerimiz Alaplı ve Ereğli ilçemizde yapılacak. Bilindiği gibi bu işçilerimize asgari ücret üzerinden ödeme yapacağız. Ben bir müjde daha vermek istiyorum bugün kur'aya katılacak arkadaşlarımıza çıkmadığı takdirde üzülmesinler sayın bakanımız talimatlandırdı 300 kişi daha Zonguldak için başlatacağız. Tekrar 300 kişinin işlemlerini başlatacağız ve kur'a ile belirleyeceğiz " şeklinde konuştu. 
Kura çekiminde çıkan vatandaşlar ise mutluluk yaşarken "Kura da çıktığım için mutluyum katkı veren herkese teşekkür ediyorum mutluyuz" dediler.

 
Yorumlar

TAŞERONLARA BİLGİLENDİRME

28 Şubat 2019 Perşembe 18:29

TAŞERONLARA BİLGİLENDİRME

ÜYELERİMİZİ BELGELENDİRMEK İÇİN HAK-İŞ İLE PROTOKOL İMZALANDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan, üyelerimizin Hak-İş MEYEB(Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi) tarafından belgelendirilmesi konusunda protokol imzaladı. 

Protokol imza törenine, Konfederasyonumuza bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

Söz konusu protokolde Hak-İş MEYEB belgelendirme kapsamında yer alan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan zorunlu mesleklerde teorik ve performans sınavları gerçekleştirilerek, sınavlardan başarılı olan adaylara MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi verilecek. Ayrıca sınavlardan başarılı olanların sınav ve belge ücretleri Sendikamız tarafından karşılanacak.
Bugün bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Arslan, “İşsizlik sigorta fonu kapsamında işçilerin sınav ve belgelendirme masrafları ilk defa Özçelik-İş Sendikamız tarafından üstlenilerek arkadaşlarımızın uluslararası standartlara uygun MYK belgelerinin alınmasına öncülük etmiştir. Özçelik-İş Sendikamızın Genel Başkanı ve yönetim kuruluna bu fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“ÜYELERİMİZ İÇİN FEDAKARLIK YAPIYORUZ”

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ise, “Üyelerimizin işyerlerinde daha verimli, daha kaliteli çalışabilmesi için birtakım belgelere ihtiyaçları var. İşverenlerden gelen talepler üzerine HAK-İŞ'in kurduğu bu sistemin içerisinde yer almak için üyelerimiz adına fedakârlık yapıyoruz. Özçelik-İş Sendikası olarak Hak-İş’ten aldığımız güçle üyelerimizi mutlu ve memnun etmek, sosyal sendikacılığı hayata geçirmek için hem üyelerimize hem de işyerlerimize katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu amaçla bugün imza protokolünü gerçekleştiriyoruz. Herkes için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Yorumlar

BIRAKIN BARİ BU GARİBAN İŞÇİLERİN YAKASINI ARTIK YETER ..

28 Şubat 2019 Perşembe 09:21

BIRAKIN BARİ BU GARİBAN İŞÇİLERİN YAKASINI ARTIK YETER ..

Oyak pazarlama işçileri yine dertli ve ayağa kalkmak üzereler

Yapım ve montaj müdürlüğüne bağlı fabrika sosyal tesis bakım ( evler bakım) ustaları yeni yılda gelen zam ile yine hüsrana uğradı.

1604 TL olan asgari ücret 2020 TL olması ile ustalık farkları arada eriyen ustalara yine sahip çıkan olmadı.

İşcilerin şikayetini söylediği evler bakım mühendisi Ümit Ersöz oyak pazarlama bölge müdür vekili Musa Yendi ile görüştü.

Aldığı cevap çalışan ustaları hüsrana uğrattı ..

110 TL ustalık parası olan işçilere verilen cevap ise: “fark falan yok para bu beğenmeyen çıksın gitsin “oldu.

Akgün medyayı arayan ve şikayetlerini dile getiren işçi kardeşlerimiz ise konu hakkında

 “Nasıl bir sömürgeciliktir, nasıl insan kullanmaktır kimse anlamadı herkesin morali bozuk bir şekilde işe gidip gelmesinden kimse rahatsız değil”diyerek yakın zamanda oluşabilecek kazalarda sebebin kendileri değil haklarını vermeyen şirket yetkilileri olduğunu belirttiler ..

Yorumlar
 • Bahtiyar
  28 Şubat 2019 Perşembe 11:31

  Hakan bey siyasi görüşünü beğenmiyorum ama sizden başka oypali çalışanlara destek veren yok diğer yerel medyalar ve sendika dahil kimse sesini cikartamiyor..usta adama asgarî ücret veriyor oyak pazarlama Dünya şirketiiymis resmen kan emici bunlar... Dışarda bakkalda çırak olsan bir zaman sonra maaşını arttırır yeni girende aynı 10 yıllık elemanda aynı maaş..haram olsun bütün hakkımız Erdemir ve OYAK pazarlamaya

KELEŞ SONUNDA KENDİ İŞLERİNE DÖNDÜ

27 Şubat 2019 Çarşamba 15:41

KELEŞ SONUNDA KENDİ İŞLERİNE DÖNDÜ

EREĞLİ KELEŞTEN FABRİKA MÜJDESİ BEKLİYOR

Keleş, umutlu döndü

 

 

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini ifade etti.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Meclis Baskani Ilhan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Serdar Bakkaloğlu ve Genel Sekreter Gündüz Acar ile birlikte 25 -27 Şubat tarihinde TOBB'da düzenlenen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen MEB, TOBB, TOBB-ETÜ Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü Töreni, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz'un katılımıyla gerçekleştirilen TOBB Akreditasyon Sertifika Töreni ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk Sempozyumu'na katılım sağladılar.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ile 45 dakika özel olarak görüştü. Keleş, yapılan görüşmede göreve seçilrdikleri günden bu güne kadar yapılan faaliyetleri ve hizmetleri rapor halinde Hisarcıklıoğlu'na sunarken, Keleş'in ilçenin uzun zamandır yaşadığı sorunlar hakkında çözüm noktasında Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan destek talebinde bulunduğu öğrenildi. Başkan Keleş, Hisarcıklıoğlu'nun, yapılan faaliyetlerden memnun kaldığını ve Kdz Ereğli’nin sorunlarının çözümü noktasında elinden gelen desteği vereceğini belirttiğni ifade etti.

Yorumlar