ŞAHİN GÖREVDEKİ MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

7 Mart 2019 Perşembe 23:05

ŞAHİN GÖREVDEKİ MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, görevde olan Belediye Meclis Üyeleri’nin meclis gündemine gelen konuların yüzde 99,5’ine onay verdiğini belirterek, haklarında yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu savunarak kendilerine teşekkür etti.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, geçtiğimiz Çarşamba Ereğli FM’de yayınlanan “Fikri Kapan’la Burada konuşalım” programında yaptığı açıklamada görevde olan AK Partili Belediye Meclis Üyeleri’nin yapılmak istenen işlerle ilgili kararların tamamına yakınına onay verdiğini söyledi. 

 

MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Hizmet üretemeyenlerin meclis üyelerini hedef göstermesinin gerçek dışı olduğunu dile getiren Şahin, alınan kararlarla ilgili rakamları açıkladı. Şahin konuşmasında şu sözleri söyledi; “Belediye Meclis Üyelerimizi de buradan sevgi ve saygılarımı sunsuyorum. Çünkü görev süresinde çok büyük mücadeleler verdiler. 5 yıllık görev sürelerinde meclise gelen maddelerden yüzde 99.5’ini kabul ederek hayata geçmesini sağladılar. Bin 500’e yakın kararın bin 450’si oy birliği ile meclisten geçti. %99’u oy çokluğu ile geçmiş, sadece 7’si reddedilmiş.  Yani o dönem, Belediye Başkanına destek adına tüm teklifleri kabul etmişler. Bu durum bile, belediye başkanının başarılı olabilmesi adına arkadaşlarımızın neler yaptıklarını da gösteriyor. Ben tüm Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımıza buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Programda festivallerin en iyi şekilde yapılacağını tekrar eden Şahin, Çınaraltı ve Polisevi arasına Ereğli’ye yakışır balık lokantaları yapılacağını dile getirdi.

 

“BELEDİYEYE İŞÇİ ALACAĞIZ”

Belediyeden işçi çıkartmayacağını söyleyen bazı adayların geçmiş dönemlerde göreve geldiklerinde işçi çıkarttıklarına şahit olunduğunu ifade eden Şahin, “Şu anda aday olan arkadaşlar arasında, geçmişte görev yaptıkları dönemde işçi çıkardıkları biliniyor. Şimdi ise ‘işçi çıkarmayacağım’ diyorlar. Ama görev yaptıkları dönemlerde bir çok işçinin işine son vermişlerdi. Biz ise Belediyeden asla ve asla işçi çıkarmayacağız, aksine, hayata geçireceğimiz projelere bağlı olarak belki de yeni alımlar gerçekleştireceğiz. Bu söze nasıl inanabiliriz? Ben işçi çıkarmayacağımı söylediğim halde ise dedikodular yayıyorlar. Bir kez daha söylüyorum asla işçi çıkarmayacağım. Ben, istihdam oluşturmaktan bahseden bir belediye başkan adayıyım. İstihdam oluşturmak için bütçesinden para ayıran bir belediye başkanının işçi çıkaracağı dedikodularının bir dayanağı yok. O nedenle buradan belediyedeki hem memurlarımıza hem de işçilerimize ve taşeron çalışanlarımıza sesleniyorum; göreve seçilirsem, bütçe imkanları ile bu arkadaşlarımızın maaşları ve sosyal hakları ile ilgili iyileştirme yapacağız. Önce çalışanın hakkını vereceksin ki, üretimi yüksek olsun. Bu çalışmaları hayata geçirdiğimizde ise benim de belediyecilik anlayışım olan; vatandaşımız belediyeye sadece çak içmeye gelecek, şikayet etmeyecek. Çünkü başkan yardımcılarımdan tüm ekibime kadar mahallelerimize o kadar hakim olacağız ve sorunları gidereceğiz ki, vatandaşın şikayet edebileceği konu bırakmayacağız” dedi.

 

“AÇIKLADIĞIMIZ PROJELER 20 YILDA YAPILMAYANLAR”

Kdz. Ereğli’nin 31 Mart 2019 seçimlerinde önemli bir dönüm noktasından geçeceğini hatırlatan Şahin, 20 yıl bu şehirde belediye başkanlığı yapanların ne yapıp yapmayacaklarını geçen uzun yıllar içerisinde ispatladığını vurguladı. Açıkladıkları tüm projelerin Ereğli’nin eksikleri olduğunu söyleyen Şahin “Demek ki bugüne kadar Ereğli’yi yönetenler hiçbir şey yapmamışlar. 20 yıl belediye başkanlığı yapmış bir büyüğümüzün başka bir şey yapamayacağı da belli. Şehirde bu kadar çok iş yapılacakken, bu işi enerjisi olan, azmi olan, heyecanı olan, arkasında siyasi gücü olan bir arkadaşımızın belediye başkanı olması gerekir. Hele hele ekonomik sorunları bu kadar revaçta olduğu bir Karadeniz Ereğli’de, ‘Ekonomist’ bir belediye başkanı olursa sorunları çözümü çok daha hızlı olacaktır, bunu iddia ediyorum. Bu konuda Ereğlili kardeşlerimiz iyi düşünmeliler. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki sevdası karşılığında, eğer bu kardeşinize ve ekibine ‘fark atarak’ belediye başkanı olmayı Allah nasip ederse ben, Sayın Cumhurbaşkanımıza giderek, başı dik olarak karşısına çıkıp, Ereğli için yapamayacağım hiçbir şey kalmayacaktır. Bundan emin olun” diye konuştu.

 

 

 

Yorumlar

EROL ŞAHİN 2 BİN KİŞİYE KANDİL SİMİDİ DAĞITTI…

7 Mart 2019 Perşembe 18:14

EROL ŞAHİN 2 BİN KİŞİYE KANDİL SİMİDİ DAĞITTI…

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Kandil Gecesi nedeniyle 2 bin vatandaşa kandil simidi dağıttı…

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin Ereğli halkının kandilini kutladı.

Regaip Kandili nedeniyle Ereğli İş Bankası önünde kurulan stantta vatandaşlara kandil simidi dağıtan belediye başkanı adayı Erol Şahin, tüm vatandaşların tek tek kandilini kutladı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte dağıtılan kandil simitleri bez torbalara konularak çevre duyarlılığına da dikkat çekildi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, halkın fotoğraf çektirme taleplerini de geri çevirmedi.

Şahin ve beraberindekiler, kandil simidi dağıtımından sonra çarşı merkezindeki çay ocaklarındaki vatandaşlar ile tek tek görüşerek hem kandillerini kutladı hem de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Mart da Ereğli’de katılacağı mitinge davet ettiler.

Şahin, Ereğli’ye kısa bir zaman içerisinde ilk defa gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en iyi şekilde karşılanması gerektiğine dikkat çekip, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Ereğli’ye olan bu ilgisini ve sevgisini karşılıksız bırakmayalım ki Ereğlimiz kazansın” dedi.

Yorumlar

HÜKÜMET ORTAĞI BAHÇELİ GELİYOR

7 Mart 2019 Perşembe 17:15

HÜKÜMET ORTAĞI BAHÇELİ GELİYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 15 Mart 2019 günü Zonguldak’a gelecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 15 Mart günü Zonguldak’a gelerek Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan’a destek mitingi vereceği öğrenildi.

Ayan, “Kıymetli arkadaşlarım Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli 15 Mart 2019 Cuma günü saat 14.00 da Madenci Anıtında Miting programımız olacaktır. Projelerimiz ve Türkiye gündemi adına çok önemli açıklamalarda bulunacak” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Posbıyık’tan Rehabilitasyon Merkezine ziyaret

7 Mart 2019 Perşembe 12:48

Posbıyık’tan Rehabilitasyon Merkezine ziyaret

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim çalışmaları kapsamında Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi Şok Market Arkasında bulunan DUYAN Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulundu.

Şirketlerine bağlı merkezlerin faaliyetleri ve amaçlarıyla ilgili olarak Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’a bilgiler veren İlkadımlar Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasan Eroğlu, ‘Biz her konuda varız ve hazırız. Engellilik konusunda, yaşlılık alanında, proje üretimi anlamında da ben sizin yanınızdayım. Yani amaç bu memleketteki insanlara hizmet edebilmek’ dedi.

Halil Posbıyık’ta, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde seçilmesi halinde engellilere, yaşlılara ve özel çocuklara her türlü desteği vereceğini ifade etti.

Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık ile birlikte DUYAN Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim ve öğretim gören öğrenciler ve aileleriyle yakından ilgilendiler.

Yorumlar

Posbıyık”Yeni mahalle spor klübünü ziyaret etti “.

7 Mart 2019 Perşembe 11:36

Posbıyık”Yeni mahalle spor klübünü ziyaret etti “.

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık ve beraberindeki Belediye Meclis Üyesi Adayları, Ereğli’nin en köklü amatör spor kulüplerinden Yenimahalle spor Kulübü’nü ziyaret etti.

Yenimahalle spor Kulübü Başkanı Adnan Manaş ve Kulüp üyeleri CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ı kulüplerinde görmekten mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

‘Öncelikle çıkmış olduğunuz bu yolda başarılar dileriz. Allah tamamına erdirir inşallah’ diyerek kulüpleri hakkında bilgiler veren Yenimahalle spor Kulübü  Başkanı Adnan Manaş, ‘Camiamız 1966’dan bu yana Kdz.Ereğli’de bir sürü sportif başarılara imza atmıştır. 2018-2019 yıllarında da süper amatör kümede 11 puan farkla namağlup lider olarak bitirmiş, bir dahaki senede inşallah süper amatör kümede de mücadele edecektir’ şeklinde konuşmasını tamamladı.

Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Yenimahalle Spor Kulübü’nün yıllara dayanan, birlik ve beraberliklerini bozmayan, sıkıntılı dönemlerinde bile yine de kulübü devam ettiren dostluğa dayalı bir kuruluş olduğunu söyledi. 

Posbıyık, konuşmasını şöyle sürdürdü; 

‘Burada çok insanlar görev yaptı, ben de zaman zaman bende plaket törenlerine katıldım. Yenimahalle’de bana göre kültürdür. Birçok kulüpler var ama Yenimahalle daha başka benim nazarımda. Ereğli’ye yeniden belediye başkan adayı oldum. Aslında son seçimi kaybedince çekilmeye karar verdik ancak Ereğli’de geçen 5 yıl zarfında çok büyük sıkıntılar olduğunu gördük. Ereğli’nin üzerinde adeta ölü toprağı serili. Türkiye’de evet ekonomik bir sıkıntı var ama Ereğli’de motivasyon bozukluğu, bir moral bozukluğu da var. Sahilde, pazaryerinde kimse yok, Ereğli sessizliğe bürünmüş. Bu ortamı değiştirelim dedik. O nedenle yeniden Belediye Başkanlığına adayı oldum. Tabiki Belediye Başkanlığı zor zanaat. Bu mesleği icra etmek zor olduğu gibi, şuanda Belediyenin durumu da pek iyi değil. O düzeni yeniden kurmak hakikaten zor bir iş. 31 Belediye Meclis Üyesi seçtik, onlarla beraber ant içtik Ereğli’yi en kısa sürede ayağa kaldırmak için elimizden gelen çabayı göstereceğimize dair. Kararlıyız, kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.’

EREĞLİ’YE STADYUM…

Konuşmasının son bölümüne doğru spor camiasını ilgilendiren projelerinden de bahseden Posbıyık, ‘…Amatör spor kulüplerine hiç yardım gitmediği kanaatindeyiz. O bakımdan eskiden yaptığım gibi Belediye Meclis kararlarıyla amatör spor kulüplerine yardım edeceğiz. Belen’de Devlet Hastahanesi’nin olduğu bölgede 24 bin m2 yer kaldı 18 maddeden. Stadyumu oraya yapacağız. Spor kulüplerine de, Amatör spor kulüplerine de yardımlarımızı üst seviyede sürdüreceğiz’ şeklinde sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık ve beraberindeki Belediye Meclis Üyesi Adayları Yenimahalle spor Kulübü Başkanı Adnan Manaşve Kulüp üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra kulüpten ayrıldılar.

Yorumlar
  • Sema Manas
    10 Mart 2019 Pazar 14:17

    Yeni mahalle spor klübü başkanı Sayın Adnan Manaş ve yöneticilerini tüm oyuncularının şampiyonluğunu kutlar.Basarilarının devamını dilerim.