SEN NEYMİŞSİN BE KENT MEYDANI !!!

31 Ekim 2018 Çarşamba 22:56

SEN NEYMİŞSİN BE KENT MEYDANI !!!

Sen neymişsin be kent meydanı!

Uğruna Ereğli’nin en nadide yerlerini hazineye devrettik!

Uğruna Ereğli’nin Terminal’ini bir günde yerle bir ettik! Üzerine de Türkiye’ye emsal olacak bir “Cami” yapacağız dedik!

Yapamadık!

Başaramadık!

Seçimleri kazanırsak bizi kimse engelleyemeyecek diyerek Ereğli insanını avuttuk durduk!

Madem dedik, uzun süre “Kent Meydanı” sorununu çözemeyeceğiz seni “Otopark” yapalım dedik! Ereğli Belediyesi’nin kasası para kazansın dedik! O da olmadı! Bizim Ereğli Belediyespor’umuz var, bu alanı kulübe devredelim, parasal sıkıntıları çözelim dedik! Otopark’ın kazancını Ereğli Belediyespor’a bıraktık! Ereğli Belediyespor yönetimine 39 müteahhit aldık yetmedi,

 

Belediye’yle işi olan her kesimden para alalım dedik, tutmadı! Adamın biri gitti kaymakamlığa, şikayet etti seni ey Kent Meydanı! Ereğli Belediyesi Kent Meydanı’nı “işgaliye” olarak “meclis kararı olmadan, ihale yapmadan kimseye devredemez” dediler! Seni şikâyet ettiler ey Kent Meydanı! Kent Meydanı yapacağım dediğin yeri “Otopark” yapacağım diyerek meclis’e nasıl getireceksin, ihaleye nasıl çıkaracaksın! Adamı asarlar! Kaymakamlık şikayet üzerine Ereğli Belediyesi’nin kapısını çaldı mecburen! Usulsüzlük var mı diye sordu kendilerine! Usulsüzlük var mı yok mu kimse bilmiyor Ereğli’de? Sanıyorlar herkes “aptal” bilenler de “uyanık”, susarlar nasıl olsa!

Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Alptekin Dursun’un kendilerine gelen dosya sonrası Kent Meydanı’na gittiği ve bu alanda Ereğli Belediyespor’un kullandığı otopark için “tutanak” tuttuğu iddiaları var! Usulsüzlük nedeniyle Ereğli Belediyesi’ne “Zimmet” çıkma tehlikesi var! Bu nedenle Ereğli Belediyesi’nin Ereğli Belediyespor’a devretmeye kalktığı “Otopark” alanı için! Daha doğrusu devredilen “Kent Meydanı” için bir yetkilinin “imzasına” ihtiyaç var! İşin kısası bu usulsüzlüğü bir kişinin “üstlenmesine” ihtiyaç var! Bu iddiaların çoğaldığı bir süreçte görev yaptığı 4.5 yıl içinde Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın en yakınındaki isim AK Parti Ereğli Belediyesi Meclis üyesi ve Başkan Yardımcısı Esra Alpago “istifa” ediyor! Neden!

İddialar doğru ise senin yüzünden Ey Kent Meydanı! Ne olurdu üzerinde “Cami” yerine “Otopark” olsaydı! Ereğli Belediyespor’un kasası para dolsaydı! Ne gerek var meclis’e, ihaleye, imzaya! Sen git “Kanalizasyon ve Su işleri Müdürünü “Başkan Yardımcısı” yap, Ereğli Belediyespor’un tüm kasasını o kişinin keyfine bırak! Sonra git imza atmasını başka bir kişiden iste! Sorumluluğu üzerinden at! İddia ediyorum Ereğli Belediyespor kasasını ne Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal bilir ne de diğer yöneticiler! Tek kişi bilir! O kişide sana bir kapı kadar uzak ey Uysal!

Nasıl bu işi birlikte becerdiyseniz beraberce temizlersiniz artık! Ey Kent Meydanı! Senin hayalin bile o kadar güzel ki! Hayalin bile kişileri istifa ettiriyor, siyasette fırtınalar estiriyor! Sen bir gün gerçek kimliğine kavuşacaksın! Ereğli’nin “Kent Meydanı” olarak “tarih” yazacaksın! Otopark değil, Ereğli insanı’nın “Nefesi” olacaksın! Bugünkü tehlike mi?

Korkma o da geçer!

Sen seni yapamayıp “seni” otopark olarak kullanan kişilere “tarihi” ders verdin ya, Bizlere “Sen neymişsin Kent Meydanı” dedirttin ya!

O bile bugünkü Ereğli’de sözüm o yöneticilere “Yeter”!

Yorumlar