Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan hastane açıklaması

12 Mart 2019 Salı 18:13

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan hastane açıklaması

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, inşaatı devam eden Atatürk Devlet Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Atatürk Devlet Hastanesi inşaatının yüzde 35 seviyesine ulaştığını aktaran Bakan Koca, "2014 yılından beri sorunlu olan ama Bakanlığım döneminden sonra hızlı gündeme aldığımız ve ihalesi yapılan, yüzde 35 seviyelerine gelen inşaatımızı yerinde inceledik ve gördük. 420 yataklı yoğun bakım yeni doğan bakım, yanık gibi benzeri birimleriyle hizmete açıldığında özellikle üniversiteyle birlikte kullanılabilecek yapı var. Zonguldak'ın hizmet verebilecek ve hastanın sevk edilmediği bir yer olmasını hedefliyoruz. c. Helikopter ve uçak ambulanslarımız dünyada benzeri olmadığı şekliyle 82 milyon vatandaşımıza ücret vermeden hizmete devam ediyor" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Kdz. Ereğli için tarihi bir fırsat...

12 Mart 2019 Salı 14:03

Kdz. Ereğli için tarihi bir fırsat...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Mart 2019 Salı günü Saat 12.00’de Kdz. Ereğli ilçesini ziyaret edecek. AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin tüm ilçe halkını 19 Mart’ta gerçekleşecek olan mitinge davet etti.

5 Haziran 2018 tarihinde ilçeye gelerek “Kdz. Ereğli’nin milletvekili benim” diyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 ay aradan sonra 19 Mart 2019 Salı günü saat 12.00’de ikinci kez Kdz. Ereğli ilçesine gelecek. Eski Terminal alanının bulunduğu yerde düzenlenecek miting ile Kdz. Ereğli halkına seslenecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu ziyareti ile Kdz. Ereğli’ye verdiği önemi bir kez daha göstermiş oldu. 
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğli ziyaretinin çok önemli olduğunu vurgulayarak “Sayın Cumhurbaşkanımız 8 ay içerisinde ikinci kez Kdz. Ereğli ilçemize geliyor. Bu da kendilerinin Kdz. Ereğli’yi ne kadar çok sevdiğini ve ne kadar çok önemsediğini göstermektedir.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan şahsımı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı olarak belirledikten sonra tüm projelerimizin de arkasında olduğunu ve destekleyeceğini açıklamıştır. Cumhurbaşkanımızın hem Kdz. Ereğli’yi 8 ayda ikinci kez ziyaret etmesi, hem de projelerimizin arkasında olduğunu söylemesi Kdz. Ereğli’miz için tarihi bir fırsattır. Kdz. Ereğli halkı olarak bu fırsatı iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. 31 Mart 2019 Pazar günü vereceğimiz karar ilçemizin geleceğini tayin edecektir.

Genç, dinamik ve tecrübeli bir belediye başkanı olarak, arkamızda Cumhurbaşkanımızın da tam desteği varken Kdz. Ereğli’miz deki tüm sorunları çözüp hak ettiği projeleri ve yatırımları yapabilecek noktada olacağız. AK Parti Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin olarak Ereğli’nin geleceği için CHP’lisi, MHP’lisi hangi siyasi görüşten olursa olsun herkesten destek istiyorum. Ayrıca Kdz. Ereğli ilçemizde yaşayan herkesi 19 Mart 2019 Salı günü Saat 12.00’de düzenlenecek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımıza hitap edeceği mitingimize davet ediyorum” dedi.

Yorumlar

Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 98. yıl dönümü kutladı

12 Mart 2019 Salı 13:59

Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 98. yıl dönümü kutladı

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü ’nün 98. yıl dönümünü kutladı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin İstiklal Marşı’nın bir milletin bağımsızlık aşkının ve imkânsızlıklar içerisinde fedakârca verilen mücadelenin mısralara dökülmüş hali olduğunu ifade etti. İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. Yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Türk milletinin tarihi boyunca zulme asla boyun eğmediğini, vatanına ve hürriyetine canı pahasına sahip çıktığını dile getirdi. Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Türk milleti tarih boyunca zulme asla boyun eğmemiş, vatanına ve hürriyetine saldıranlara gereken dersi vermiştir.

Bağımsızlık mücadelesi sırasında da Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal önderliğinde kenetlenerek zor koşullar altında bir kez daha vatanına ve hürriyetine kast edenlere kararlılığını kabul ettirmiştir. Büyük Şair Mehmet Akif Ersoy, o büyük mücadeleyi ve bağımsızlık zaferini destanlaştırarak herkesin düşüncelerine tercüman olmuş ve ölümsüzleştirmiştir.

Türk milletinin tarihteki yürüyüşünü, milletimizin karakterini, kahramanlığını, vatan sevgisini, bağımsızlık tutkusunu en net şekilde ortaya koyan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı ile milletimize cesaret kaynağı olmuştur. Her mısrası büyük anlamlar taşıyan, asla unutmamamız gereken değerleri nesilden nesile ilk günkü yaşanmışlığıyla anlatan İstiklal Marşı aynı zamanda kutsal değerlerimize göz dikenlere, dizelerle tezahürüdür.

Mehmet Akif Ersoy ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyerek bağımsızlık mücadelesi sırasında yaşanan zorlukları çarpıcı bir şekilde anlatmıştır. İstiklal Marşımız aynı zamanda ezelden beri hür yaşamış, ilelebet hür yaşayacak milletimizin İstiklal Mücadelesinin de sembolü olmuştur. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere bu destanı yazdıran tüm ecdadımızı ve İstiklal Mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif’i rahmet, şükran ve minnetle anıyorum”

Yorumlar

Şahin Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun'a gitti

12 Mart 2019 Salı 15:00

Şahin Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun'a gitti

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, bu sabah erken saatlerde Erdemir girişinde fabrika işçilerini karşılayarak imzalanan yeni toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve bazı belediye meclis üyesi adayları ile birlikte sabahın erken saatlerinde mesaiye gelen Erdemir işçilerini ana kapı girişinde karşılayarak 'hayırlı mesailer' diledi. Erdemir işçilerine girişte simit ikram eden Şahin imzalanan 27. dönem toplu sözleşmesinin kendilerine, ailelerine ve tüm Ereğli'ye hayırlı olması temennisinde bulundu. Erdemir ana kapı girişinde işçilerle sohbet edip destek isteyen Şahin "ERDEMİR ile Türk Metal Sendikası arasında yapılan 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ‘anlaşma ile sonuçlandığını’ memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum.

Ülkemizin gözbebeği Erdemir de 1800 derece sıcağa karşı ekmek parası kazanma mücadelesi veren emekçi kardeşlerimizin, 6 aydır bekleyişin sonucunda, alın terlerinin karşılığını almış olmaları, bizleri de son derece memnun etmiştir.

Öncelikle Erdemir çalışanına, dolayısıyla Ereğli halkına ve Ereğli’ye yansıyacak olan bu olumlu tablonun hayata geçmesinde emeklerinden dolayı, Türk Metal Sendikası ve Erdemir yetkililerini kutluyorum. İşçilerimizin yeni sözleşmeden doğacak artış ile birlikte alacakları ücretleri aileleri ile birlikte Allah güle güle harcamak nasip etsin. Yeni sözleşmenin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yorumlar
 • asgari
  13 Mart 2019 Çarşamba 12:41

  Maaşlari asgari ücretin altinda yatan oypa lilar ne yapsin kime ne derdini anlatsin muhattap yok .

 • Çekyat
  12 Mart 2019 Salı 20:15

  Abi niye yorumu yayınlamadın

 • Çekyat
  12 Mart 2019 Salı 16:05

  Oypaya geldimi yapacak bir şey yok biz işten çıkarılırken nerede bu sendika yalancılar hainler kızlarını damarlarını işe alan hainler Allah bir ömür iki yakanızı bir araya getirmesin inşallah. Ağız dolusu küfür etmek istiyorum ama susuyorum Allah büyük

SANAT OKULUNU DA KIŞLA’YA TAŞIYACAK

11 Mart 2019 Pazartesi 18:01

SANAT OKULUNU DA KIŞLA’YA TAŞIYACAK

Kışla Sanayi Sitesi yanındaki kamyon garajına da Endüstri Meslek Lisesi’ni taşıyacaklarını belirten Şahin, Kışla girişindeki kamyon parkının bulunduğu yere ise olimpik yüzme havuzu yapacaklarını açıkladı. EREĞLİ ÖNDER GAZETESİ

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin Köseler Mahallesine gitti. Kapı kapı gezerek mahalle halkına projelerinin görsellerinin yer aldığı kitapçıkları dağıtan Şahin ve belediye meclis üye adayları akşam da mitinge katıldı. Erol Şahin ve Belediye Meclis Üyesi adayları, “Köseler bize gösterdi ki 31 Mart günü sandıklar patlayacak” . Erol Şahin halka hitaben yaptığı konuşmasında, yeni dönemde en çok yatırımı Kışla ve Köseler mahallelerinde yapacaklarını söyleyerek, bu iki mahallenin değerinin daha da artacağına işaret etti. Potbaşı’nda bulunan çocuk parkının olduğu yere Türkiye’nin en güzel düğün salonunu, Kışla Sanayi Sitesi yanındaki kamyon garajına da Endüstri Meslek Lisesi’ni taşıyacaklarını belirten Şahin, Kışla girişindeki kamyon parkının bulunduğu yere ise olimpik yüzme havuzu yapacaklarını söyledi.

Şahin bölgeye bir tanede sağlık ocağı yapılacağı sözünü verdi. Şahin’in Köseler, Potbaşı ve Kışla bölgesine en büyük müjdelerinden biri de tekstil atölyesi oldu. Kurulacak olan tekstil atölyesinde 250 kişinin istihdam edileceğini bildiren Şahin, kendisinin ilk defa böylesine önemli projeler ile halkın karşısına çıktığını, 20 yıldır belediye başkanlığı yapanların da mahalleye gelerek bir takım vaatlerde bulunacağını, ancak onların bugüne kadar hiç birşey yapmadıklarını hatırlattı. Şahin, 19 Mart Salı günü Ereğli’ye gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da en iyi şekilde karşılanmasını isteyerek, kendisinin Ereğli’ye olan sevgisinin artması için bu mitinge herkesin katılması gerektiğine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kdz. Ereğli ilçesine verdiği öneme karşılık 31 Mart’ta tüm sandıklardan en yüksek oyla çıkmaları gerektiğini anlatan Şahin, ne kadar yüksek oy çıkarsa kendisinin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına Ereğli’ye hizmet almak için daha rahat çıkacağını vurguladı.


Yorumlar