Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 98. yıl dönümü kutladı

12 Mart 2019 Salı 13:59

Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 98. yıl dönümü kutladı

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü ’nün 98. yıl dönümünü kutladı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin İstiklal Marşı’nın bir milletin bağımsızlık aşkının ve imkânsızlıklar içerisinde fedakârca verilen mücadelenin mısralara dökülmüş hali olduğunu ifade etti. İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. Yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Türk milletinin tarihi boyunca zulme asla boyun eğmediğini, vatanına ve hürriyetine canı pahasına sahip çıktığını dile getirdi. Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Türk milleti tarih boyunca zulme asla boyun eğmemiş, vatanına ve hürriyetine saldıranlara gereken dersi vermiştir.

Bağımsızlık mücadelesi sırasında da Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal önderliğinde kenetlenerek zor koşullar altında bir kez daha vatanına ve hürriyetine kast edenlere kararlılığını kabul ettirmiştir. Büyük Şair Mehmet Akif Ersoy, o büyük mücadeleyi ve bağımsızlık zaferini destanlaştırarak herkesin düşüncelerine tercüman olmuş ve ölümsüzleştirmiştir.

Türk milletinin tarihteki yürüyüşünü, milletimizin karakterini, kahramanlığını, vatan sevgisini, bağımsızlık tutkusunu en net şekilde ortaya koyan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı ile milletimize cesaret kaynağı olmuştur. Her mısrası büyük anlamlar taşıyan, asla unutmamamız gereken değerleri nesilden nesile ilk günkü yaşanmışlığıyla anlatan İstiklal Marşı aynı zamanda kutsal değerlerimize göz dikenlere, dizelerle tezahürüdür.

Mehmet Akif Ersoy ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyerek bağımsızlık mücadelesi sırasında yaşanan zorlukları çarpıcı bir şekilde anlatmıştır. İstiklal Marşımız aynı zamanda ezelden beri hür yaşamış, ilelebet hür yaşayacak milletimizin İstiklal Mücadelesinin de sembolü olmuştur. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere bu destanı yazdıran tüm ecdadımızı ve İstiklal Mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif’i rahmet, şükran ve minnetle anıyorum”

Yorumlar

Şahin Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun'a gitti

12 Mart 2019 Salı 15:00

Şahin Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun'a gitti

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, bu sabah erken saatlerde Erdemir girişinde fabrika işçilerini karşılayarak imzalanan yeni toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve bazı belediye meclis üyesi adayları ile birlikte sabahın erken saatlerinde mesaiye gelen Erdemir işçilerini ana kapı girişinde karşılayarak 'hayırlı mesailer' diledi. Erdemir işçilerine girişte simit ikram eden Şahin imzalanan 27. dönem toplu sözleşmesinin kendilerine, ailelerine ve tüm Ereğli'ye hayırlı olması temennisinde bulundu. Erdemir ana kapı girişinde işçilerle sohbet edip destek isteyen Şahin "ERDEMİR ile Türk Metal Sendikası arasında yapılan 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ‘anlaşma ile sonuçlandığını’ memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum.

Ülkemizin gözbebeği Erdemir de 1800 derece sıcağa karşı ekmek parası kazanma mücadelesi veren emekçi kardeşlerimizin, 6 aydır bekleyişin sonucunda, alın terlerinin karşılığını almış olmaları, bizleri de son derece memnun etmiştir.

Öncelikle Erdemir çalışanına, dolayısıyla Ereğli halkına ve Ereğli’ye yansıyacak olan bu olumlu tablonun hayata geçmesinde emeklerinden dolayı, Türk Metal Sendikası ve Erdemir yetkililerini kutluyorum. İşçilerimizin yeni sözleşmeden doğacak artış ile birlikte alacakları ücretleri aileleri ile birlikte Allah güle güle harcamak nasip etsin. Yeni sözleşmenin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yorumlar
 • asgari
  13 Mart 2019 Çarşamba 12:41

  Maaşlari asgari ücretin altinda yatan oypa lilar ne yapsin kime ne derdini anlatsin muhattap yok .

 • Çekyat
  12 Mart 2019 Salı 20:15

  Abi niye yorumu yayınlamadın

 • Çekyat
  12 Mart 2019 Salı 16:05

  Oypaya geldimi yapacak bir şey yok biz işten çıkarılırken nerede bu sendika yalancılar hainler kızlarını damarlarını işe alan hainler Allah bir ömür iki yakanızı bir araya getirmesin inşallah. Ağız dolusu küfür etmek istiyorum ama susuyorum Allah büyük

SANAT OKULUNU DA KIŞLA’YA TAŞIYACAK

11 Mart 2019 Pazartesi 18:01

SANAT OKULUNU DA KIŞLA’YA TAŞIYACAK

Kışla Sanayi Sitesi yanındaki kamyon garajına da Endüstri Meslek Lisesi’ni taşıyacaklarını belirten Şahin, Kışla girişindeki kamyon parkının bulunduğu yere ise olimpik yüzme havuzu yapacaklarını açıkladı. EREĞLİ ÖNDER GAZETESİ

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin Köseler Mahallesine gitti. Kapı kapı gezerek mahalle halkına projelerinin görsellerinin yer aldığı kitapçıkları dağıtan Şahin ve belediye meclis üye adayları akşam da mitinge katıldı. Erol Şahin ve Belediye Meclis Üyesi adayları, “Köseler bize gösterdi ki 31 Mart günü sandıklar patlayacak” . Erol Şahin halka hitaben yaptığı konuşmasında, yeni dönemde en çok yatırımı Kışla ve Köseler mahallelerinde yapacaklarını söyleyerek, bu iki mahallenin değerinin daha da artacağına işaret etti. Potbaşı’nda bulunan çocuk parkının olduğu yere Türkiye’nin en güzel düğün salonunu, Kışla Sanayi Sitesi yanındaki kamyon garajına da Endüstri Meslek Lisesi’ni taşıyacaklarını belirten Şahin, Kışla girişindeki kamyon parkının bulunduğu yere ise olimpik yüzme havuzu yapacaklarını söyledi.

Şahin bölgeye bir tanede sağlık ocağı yapılacağı sözünü verdi. Şahin’in Köseler, Potbaşı ve Kışla bölgesine en büyük müjdelerinden biri de tekstil atölyesi oldu. Kurulacak olan tekstil atölyesinde 250 kişinin istihdam edileceğini bildiren Şahin, kendisinin ilk defa böylesine önemli projeler ile halkın karşısına çıktığını, 20 yıldır belediye başkanlığı yapanların da mahalleye gelerek bir takım vaatlerde bulunacağını, ancak onların bugüne kadar hiç birşey yapmadıklarını hatırlattı. Şahin, 19 Mart Salı günü Ereğli’ye gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da en iyi şekilde karşılanmasını isteyerek, kendisinin Ereğli’ye olan sevgisinin artması için bu mitinge herkesin katılması gerektiğine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kdz. Ereğli ilçesine verdiği öneme karşılık 31 Mart’ta tüm sandıklardan en yüksek oyla çıkmaları gerektiğini anlatan Şahin, ne kadar yüksek oy çıkarsa kendisinin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına Ereğli’ye hizmet almak için daha rahat çıkacağını vurguladı.


Yorumlar

BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ"

11 Mart 2019 Pazartesi 19:55

BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ"

Seçim çalışmalarını kapı kapı dolaşarak sürdüren AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Erol Şahin: "O Makam halkın makamı. O makamda isteyen herkes gelip çayını kahvesini içerken derdini anlatabilecek ve çözümünü bulabilecek"

Ereğli’nin başına devlet kuşu kondu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğli’ye olan ilgisini artık duymayan, bilmeyen kalmadı. Bu fırsatı Ereğli olarak iyi değerlendirmeliyiz"   AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan  Adayı Erol Şahin mahalle mahalle gezerek çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmıyor. Şahin, sabahın erken saatlerinde Belen Sanayi Sitesi esnafını ziyaret ile çalışmalarına başladı.  

 

KAPI KAPI KATALOG DAĞITTI

Konuya ilişkin AK Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'nden gönderilen açıklama şu şekilde: "Belediye Meclis Üyesi Adayları, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ile birlikte Belen Sanayi esnafını ziyaret ederek hem kataloglarını dağıtan hem de sorunları dinleyen Erol Şahin gittiği her kapıdan mutlu dönüyor. Erol Şahin öğlen saatlerinde de Adliye ve Vergi Dairesi bölgesindeki tüm sokaklara girerek kapı kapı katalog dağıttı ve insanlarla tokalaştı.  

"O MAKAM HALKIN MAKAMI"

Kalabalık bir ekip ile birlikte mahallelere giren Erol Şahin, Kdz.Ereğli’de 31 Mart yerel seçimlerinden sonra hayata geçireceği projeleri detaylı bir şekilde anlatıyor. Şahin, 31 Mart seçimlerinden sonra belediye başkanlık makamının binanın giriş katına taşınacağını ve kapısının da kaldırılacağını belirterek, “O Makam halkın makamı. O makamda isteyen herkes gelip çayını kahvesini içerken derdini anlatabilecek ve çözümünü bulabilecek” dedi.  

MİTİNGE DAVET

Erol Şahin girdiği her sokakta, ev ve işyerlerinde insanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine de davet ediyor. 19 Mart Salı günü yapılacak olan mitinge Ereğli halkını davet eden Şahin, “Ereğli’nin başına devlet kuşu kondu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğli’ye olan ilgisini artık duymayan, bilmeyen kalmadı. Bu fırsatı Ereğli olarak iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

  PROJELERİNE KAMUOYU DESTEĞİ

AK Parti Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin’in mahallelerde kapı kapı gezerek dağıttığı ve projelerinin yer aldığı katalogları inceleyen vatandaşlar, projelerin tamamını beğendiklerini ifade ederek, bu projelerin ancak iktidar desteği ile hayata geçebileceğini ve bu nedenle Erol Şahin’e destek verdiklerini söylediler. Erol Şahin de, Ereğli halkına sunduğu projelerin tamamının arkasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ve imzasının olduğunu söyledi.

 

 

  EREĞLİ 3. LİGDE OLMALI

Şahin, mahallelerde sürdürdüğü seçim çalışmaları sırasında Yenimahalle Spor Kulübünü de ziyaret etti. Yenimahalle Spor Klübü Başkanı Adnan Manaş ve Yönetim Kurulu Üyelerine nezaket ziyaretinde bulunan Şahin, Kdz. Ereğli’nin mutlaka 3. Ligde olması gerektiğini söyledi. AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ziyarette yaptığı konuşmasında, kendisi için sporun olmazsa olmazı olduğunu, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması için sporun her branşına destek vereceklerini söyledi.  

 

DIŞARIDAN FUTBOLCU GETİRİLMESİ MANTIKSIZ

Ereğli’ye dışarıdan futbolcu getirilmesinin kendisine mantıksız ve anlamsız geldiğini belirten Şahin, bu kentin çocuklarının sporda in iyi yerlere gelmesi için kendisine düşen görevin ekonomik kaynak ve araç gereç desteği olduğunu, bunu da her şartta en iyisini yapacağını söyledi. Spor ile ilgili projelerini Yenimahalle Spor Kulübü yöneticilerine anlatan Erol Şahin, Kdz. Ereğli’ye ilk etapta 2 halı saha ve tam teşekküllü 2 tanede antrenman sahası kazandıracaklarını belirterek, ilçeye mutlaka olimpik yüzme havuzu da yapacaklarını ve bu tesiste ulusal programların gerçekleştirileceğini ifade etti. Yağlı güreşten tutunda sporun her türlü branşına kaynak aktaracaklarını ve kaynak bulacaklarına dair söz veren Erol Şahin, Kdz. Ereğli’nin mutlaka 3’üncü lig, sonrasında da 2’inci lige çıkması gerektiğini söyledi ve Ereğli’yi gerek ekonomik anlamda, gerekse sportif anlamda güçlü ve marka bir ilçe yapacaklarını vurguladı. Yeni Mahalle Spor Kulübü Başkanı Adnan Manaş’da Erol Şahin’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti ve spor ile ilgili projelerine destek vererek, temennilerinin Erol Şahin’in kazanması olduğunu söyledi"    

 Yorumlar

KARADENİZİN ÇIKIŞ KAPISI OLACAK

11 Mart 2019 Pazartesi 14:14

KARADENİZİN ÇIKIŞ KAPISI OLACAK

Ana mendirek yapım çalışması sürüyor... 

 

 

 
 Batı Karadeniz’de kuzey güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verilecek olan Filyos Liman’nın inşaatında ana mendirek yapım çalışmaları sürüyor. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü Filyos Limanı’nı havadan fotoğrafladı. Kurumun resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Zonguldak Filyos Liman İnşaatında ana mendirek yapım çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerine yer verildi. 
Çalışmaların sürdüğü liman hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Mart günü Zonguldak mitinginde yaptığı konuşmada, “Filyos Liman projesiyle Batı Karadeniz’de kuzey-güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verilecek liman kompleksi hayata geçirilecek. Burası, Zonguldak’la birlikte Karabük ve Bartın başta olmak üzere, tüm Karadeniz’in ana ihracat merkezi olacaktır. Bu önemli limanın altyapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına da 2021 yılında başlayacağımız Filyos Limanı’nı, inşallah 2023 yılına yetiştirerek hizmete sunacağız” ifadelerine yer vermişti. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 150 yıllık bir geçmişe sahip ve bölgenin kaderini değiştirmesi beklenen Filyos Limanı projesinde yarıya gelindiğini de açıklayarak, “Karadeniz’in çıkış kapısı olacak Filyos Limanı, hem Marmara limanlarının ve Boğazların yükünü hafifletecek hem de Orta Asya ve Karadeniz kaynaklı dış ticaretin demiryolu ağımız üzerinden Güney’e ve Orta Doğu’ya ulaşmasını sağlayacaktır. Bu önemli limanın altyapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına da 2021 yılında başlayacağımız Filyos Limanı’nı, inşallah 2023 yılına yetiştirerek hizmete sunacağız” sözlerine yer vermişti.

Yorumlar