Sarıkamış Harekâtı’nın 104.yılı Anıldı

6 Ocak 2019 Pazar 15:45

Sarıkamış Harekâtı’nın 104.yılı Anıldı
Yorumlar

Pazarda ısınmak için yaktılar, söndürmeyi unutup gittiler

6 Ocak 2019 Pazar 13:34

Pazarda ısınmak için yaktılar, söndürmeyi unutup gittiler

Yangına koştular..

Cumartesi pazarında pazar esnafı dünkü soğuktan dolayı kendilerine basit çözüm olarak bazı basit teknikler uygulamış idi.

Ve ısınma maksatlı tenekeler içinde ateş yakarak ısınıp halka hizmet ve para kazanma yoluna düşmüşlerdi.

Dün bazı esnafların yaktığı tenekeleri söndürmeyi unutmaları sonucunda sabah saatlerinde pazaryerinde küçük çaplı yangın çıktı.

Olayı görenlerin itfaiyeye haber vermesi ile kısa zamanda olay yerine gelen itfaiye ekibi yangını söndürüp rapor tuttuktan sonra olay yerinden ayrıldılar . 

İtfaiye amiri ve tüm itfaiyeci kardeşlerimize buradan Akgün medya olarak teşekkür ediyoruz. 

Etiketler:

Kdz ereğli Belediye itfaiye ekibi teşekkürler

Yorumlar

Yola çıkacak olanlar Aman dikkat

4 Ocak 2019 Cuma 15:30

Yola çıkacak olanlar Aman dikkat
Yorumlar

Son dakika...Meteoroloji uyardı...

3 Ocak 2019 Perşembe 07:40

Son dakika...Meteoroloji uyardı...
Yorumlar

Erdemir İşçisi Bunu Hakediyor mu?

3 Ocak 2019 Perşembe 07:34

Erdemir İşçisi Bunu Hakediyor mu?

Bütün işçiler bu işe ne diyor? Kok fabrikası Kömür bölümüne özel söz "Dalımızı kıranlara da , Yemiş verdik biz dedi .❓ Ağaç.

Erdemir de Toplu İş sözleşmesi Kıran Kırana geçiyor! 

Erdemir işçisi sözleşme içinde iş garantisi olmadığını bilmeden heyecan ve korku duyguları içinde  bekler iken kimileride tablo siparişi verip ayrıcalık peşinde ..

Şimdi biz neden bu tür bir konuya girdik değil mi ? 

Erdemirde çalışan bir kısım sendikalı ișçi Toplu sözleşme arefesinde kızını ve damadını Erdemir şirketi bünyesinde işe sokan Yusuf Ziya Odabaş'ın çırakı M.ercanın yanına ziyarete gitti.

Bu arada Şube Başkanı M. Ercanın da kızını bu şirkete ișe soktuğunu bilmediğini düşündüğümüz onurlu işçiler insanlık yapıp birde bu kişiye tablo hediye ettiler .. 

Biz kömür bölümünde çalışırken kendilerini tehdit eden sendikacıları bize şikayet eden kömür bölümündeki omurgalı olduğunu düşündüğümüz işçiler zaman içinde çalışma şartlarından olsa gerek omurgalarinda  yaşadıkları sorunlar yüzünden sendika başkanlarına tablo yaptırıp hediye etmeyi duruşlarına uygun hareket olarak resim verdiler .. 

Bizzati sözleşmeden evvel kızını ise sokan sendika başkanına "sayın başkanım Akgün Medyada sizin ve genel başkan yardımcımız Yusuf Ziya hakkında kızlarını ve damadini işe soktu diye bir haber var bu haber gerçek mi? sorusunu sormaya cesaret edemedikleri kişiden birine tablo yaptırmaları ve üstüne üstlük o tabloyu verirken resim vermeleri onurlu işçi durusuna harika bir ihanet resmi olarak kayıtlara geçmiştir ..

Türkiyede sendikacılık merciini bitiren devlet yönetimleri değil bilakis hesap sormaktan korkan işçilerdir ... 

Onurlu ve Dik Duran, Hakkını savunan aynı zamanda alın terini  çocukları ve ailesi ile paylaşan tüm emekçi kardeşlerime selam olsun..

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Erdemir , Erdemir de sendika , Türk Metal sendikası , Sendika başkanı Metin Ercan , kızını erdemire sıkan Metin Ercan , Sözleşmeden evvel kızını ve damadini işe sokan Türk metal sendikası genel başkan yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş , sözleşmeden evvel kızını ișe sokan Sendika başkanı Metin Ercan , ayip. Etik değil. Ceza almalılar , kok fabrikası kömür bölümü işçileri , esir işçilik ,

Yorumlar