TARİHTE SÖZLEŞME ÖNCESİ BÖYLE BİR REZALET GÖRÜLMEDİ

6 Aralık 2018 Perşembe 02:33

TARİHTE SÖZLEŞME ÖNCESİ BÖYLE BİR REZALET GÖRÜLMEDİ

KIZLARINI VE DAMADINI İŞE ALDIRANLAR İŞVERENDEN NE İSTEYEBİLİR VE NE ALABİLİR?

BU OLAY DOĞRUDUR VE BUNA SES ÇIKARMAYAN İŞÇİDEN ,YAYIN ORGANLARINA KADAR HERKESİN BUNDAN SONRAKİ OLACAKLARDA PAYI VARDIR..

BİZ HARİÇ,

Kdz Ereğli Demir Çelik Fabrikasında bundan evvel işçi olarak hizmet eden yukarıdaki resimdeki iki kişi şu an Türk Metal Sendikasında genel başkan yardımcısı ve sendika Başkanı olarak görevdeler...

Dediğim gibi bu durum aslında  resmen şaka gibi ;

Biri Türk Metal Sendikaı Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş diğeri ise Yusuf Ziyanın mevlanası sendika başkanı metin ercan...

Bu iki kişi gelebilecekleri ve görebilecekleri en yüksek yere çıktılar tabi ki sema hariç..

Tarih bu iki kişiyi hep yazacak ve bir sürü insanda bunları anacak.

Benim ikiside eski görev arkadaşlarım..

Tarihte ilk defa kurumunda birlikte sendikacılık yaptıkları bir kişiyi koltuk sevdasına yusuf yusuf duyguları ile attıran kişilerdir bu şahıslar.

Benim ekmeğimi çalanlar..

Kimseye iftira atmak bize yakışmaz..

O yüzden mahkeme yolu açık olduğunu bu sayfadan herkese duyuruyoruz...

Elimizde kocaman devletimin kocaman istikbarat raporunu hem mahkemeye hem sayfalarıma paylaşmak bende çok isterim...

Bence denemeliler...

Değerli işçi kardeşlerim yukarıdaki kişilerin asli görevi sizlerin dertlerinize çare olmak olamıyorlarsa da derdinize derttaş olmaktır.

Sizce de öyle değil mi ?

Kesinlikle işçiyi Yok etmek değil..

Yusuf Ziya Odabaş ve Metin Ercan bizim gibi dürüst vatandaşların baktığı açıdan bakılırsa şu an görevlerini kötüye kullandılar..

Aidat aldıkları İşçilerin her hafta gerekli haklı yada haksız bahanelerle iş akitlerinin kesilmesine ses çıkarmayıp kendi kızlarını ve damadını işe sokma konusunda menfaat sağladılar...

Türkiye tarihinde sendikacılık nedir tanımına baktığımızda;  işçi ve işveren arasında köprü kurma vazifesi olan ve bir anlamda zora düşen işçinin avukatı olması gerekenlerin  sözleşmeden evvel evlatlarını ve damadını işe sokması ne kadar dürüst bir eylemdir sorsam cevap verebilirmisiniz ?

He bu durum kanunen suçmudur bilmem ama vicdanen bize göre suçtur...

Çünkü işverenden işçisinin adına  zam istediğinde işverenin ;''ne zammı?  kızını ve damadını aldık ''diyen işverene masaya yumruğu vurup ;''aldım kızımı ve damadımı verin bakalım işçimin hakkını ''diyebilecek kişiler varmı ortada sizce ?

Yoksa işveren tam 3---0 önde ...

Değerli işçi kardeşlerim ;

Hepinizin içinde bulunduğu durumdan  az çok haberdarım..

Aranızda sendikadan formenlik,derece,yada sendikacı olma  menfaati içinde olanlar haricinde hepiniz sizden korkması gereken hatta sizin karşınızda titremesi gereken kişilerin karşısında titriyor ve korkuyorsunuz...

Siz asıl bu zamana kadar vermediğiniz haklı tepki eksikliğinden dolayı güçlenen ve sözleşmeden evvel çocuklarını gözlerinizin içine  soka soka işe sokan kişilerin masadan nasıl dik kalkıp kalkmıyacağı durumdan korkun..

Her sene sizleri zam aldık deyip ayakta uyutan , bir dahaki sözleşme zamanı en az 1000 kişinin yok olduğu ve yerlerinizi artık OYPA PAZARLAMA dan işçilerle dolduran sisteme sessiz kalan ve sizinde sonunuzun yaklaştığı işçiliğinizden korkun...

Zam değil İŞ GARANTİSİ VE ATILMAMA GARANTİSİ almadan sözleşmeyi imzalamayacak bir sendika yada genel başkan yardımcısı ,başkan bulun....

 

Avukat yazı yazmış iki sendikacının sözleşmeden evvel kızlarını ve damatlarını işe sokma haberinin alt yorumuna ...

''Sözleşmeden önce kızlarını ERDEMİR'E sokan yöneticiler ,işveren ne verirse onu alırlar..

Ayrıca Sendika yöneticilerinin kızlarını işe alan ERDEMİR yönetimi de sendika ağaları kadar ayıp etmişler..

Bu habee doğruysa ülke çapında bir skandala sessiz kalan ,yerel ve ulusal basın ve yayın kurumlarıda vebal altındadır...

AV Şakir Yıldız

 

 

 

 

Etiketler:

TÜRK METAL SENDİKASI GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YUSUF ZİYA SÖZLEŞME ÖNCESİ KIZINI İŞE ALDRDI VE TAŞERONLAŞAN KÖMÜR BÖLÜMÜ VE HAMMADDE BÖLÜMÜNÜ GÖRMEZDEN GELDİ , METİN ERCAN KIZINI İŞE SOKTU , REZALET , REZİLLİK , SENDİKA İŞÇİYİ SATTI MI ?

Yorumlar
 • Orhan Toprak
  5 Aralık 2018 Çarşamba 12:18

  Hakan Ereğli’de gerçek gazetecilik yapıyorsun kimsenin cesaret etip yazamadıklarını yazıyorsun ve görüyor kamuoyuna çıkarıp insanların gerçekleri görmesini ve o yöneticilerin gerçek yüzlerini görmemesi sağlıyordun tebrikler HAKAN kardeşim Ereğli’de süpersin yolun açık olsun

 • Orhan Yoprak
  5 Aralık 2018 Çarşamba 06:41

  Vay be Türkiye’de ne sendikacılar varmış adamlar bu haber doğruysa kızları ve damatları için sendikacılık yapıyorlar vay benim gariban Erdemir işçi kardeşlerim kimlerin peşinden gidiyorsun bu adamlar işverene ne diyecekler yazık

Yolun ortasına dizilen odunlar kime hazırlanıyor?

1 Aralık 2018 Cumartesi 20:12

Yolun ortasına dizilen odunlar kime hazırlanıyor?
Yorumlar

ZONGULDAK ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ BBP DE

30 Kasım 2018 Cuma 09:04

ZONGULDAK ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ BBP DE
Yorumlar

Kepez Halkının Kdz Ereğli Belediyesinden ricası var!

28 Kasım 2018 Çarşamba 05:07

Kepez Halkının Kdz Ereğli Belediyesinden ricası var!

Üşüyoruz lütfen ilgilenin

Haber Merkezi..

Kdz Ereğli Belediyesinin 55 Belediye mehter orkestrası eșliginde yayın yaparak faaliyete geçirdiği  Halk Otobüsü duraklarından şikayet var ! 

Biz Akgün Medya olarak , Halkın sesini buraya yansıtmayı ilke edindiğimizin fakında olan, vergisini ödeyen halkımız   sorunlarını ara ara bizlere iletiyor .

Yani bu ne demek oluyor ?

Bizler araciyiz  .. 

Ve halktan gelen yardım talebi  aynen söyle;

"Kepez  sitelerdeki çarşı istikametine giden yol üzerindeki Halk otobüsü yolcu durağı çok küçük ve İnsanlar içine sığmıyor..

Altyan, yanlardan ve üst yanlardan açık olduğu için rüzgardan ve soğuktan korunamiyoruz..

KEPEZ TEPESİNİN TAM BOĞAZINDA KALIYOR DURAK

Çok soğuk ve rüzgar oluyor... Yağmurlu havalarda ve fırtınalı soğuk havalarda insanlar kendilerine sığınak arıyor ama bulamıyor..

Üstelik en çok yoğun olan çarşı istikametine küçük durak koymuşlar

Yoğun olmayan Zonguldak istikametine giden yöne büyük koymuşlar

Her sabah akşam millet otobüs beklerken Hem boğazda kalıp çok soğuk olduğundan hemde küçük ve yanları açık olduğundan Vatandaşlar donuyor

Yetkililerden bir an önce Daha büyük ve yanlarının açık olmadığı durak talep ediyorlar..

Sizlerin sayesinde sesimiz duyulur abi Yoksa kimse bakmaz"

Öncelikle belediyemizden halkın bu haklı talebi ile ilgilenmesini rica ediyoruz . 

Şayet halk için varız diye bir iddianız varsa buyurun görelim...

Hakan Akgün 

Yorumlar
 • Ayfer
  5 Aralık 2018 Çarşamba 11:50

  Bozüyük te klimalı ve her tarafi kapali yazda serin, kışta sıcak duraklar yapilmiş, hayretler icerisinde kaldim. Bu duraklar belediye tarafindan bulunan sponsorlar tarafindan yapilmiş. Bizim belediyemizin gücü yetmiyorsa rüşvet yerine iş adamlarindan ve müteahhitlerden bunu talep edebilirler. Halkini düşünen belediyelere duyrulur. Bunu yapmak rüşvet almaktan daha kolay. Rüşvet bir kişiye, sponsor olmak halkımıza yarar...

TÜRK METAL SÖZLEŞME AYAĞINA İŞÇİYİ UYUTUYOR

21 Kasım 2018 Çarşamba 21:09

TÜRK METAL SÖZLEŞME AYAĞINA İŞÇİYİ UYUTUYOR

Zam ve Hak Mücadelesi için savaşması gereken Türk Metal Sendikası İşçinin gözündeki inandırıcılığını Bugün itibarı ile kaybetti..

                                 ERDEMİR BİZİM ŞEHRİMİZ İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR 

Erdemir Türkiyenin en önemli fabrikası, Ereğlimiz içinde gurur kaynağımızdır..

Bu  söyleme kayıtsız kalınamaz..

Türk Metal Sendikası ise İşverenin  yani ERDEMİR OYAK'ın istediği an vazgeçebileceği kar ortağıdır..

Kar ortağı ne demek ?(İşçiden aldıkları aidat sayesinde oturdukları yerden para kazanan kişilerin kurduğu)

Şu demek ...

Yarın sabah işveren Sendika ile arasındaki akitleri kesme kararı alsa tek bir tamimnameye bakar demek ..

Yani ''24 saat içinde Türk Metal Sendikasından internet ortamında işçilere '' istifa edin ''diye tamimname yayınlansa ERDEMİR OYAK üst yönetimi 24 saate kalmadan 4 saatte Türk Metal Sendikası Erdemir Oyak ta yetkisiz kalır ..

Bu arada boş konuşmam çoğunuz bilirsiniz!!!..

Sendika Başkanından daha iyi kulağım ,Erdemir üstünde havalarda uçan DOĞAN hayvanından daha da  iyi gören gözlerim vardır..

Halep orada ise Arşın çok  uzakta değil bir tıkla internet ortamında..

 Bugün Fabrikada Tarihi bir gün yaşandı. Ve İki Ayrı Rezalet Yaşandı..

Bugün Erdemir ve ERDEMİR İŞÇİSİNİN  Türk Metal Sendikası ARACILIĞI ile toplu iş sözleşme görüşmelerinin üçüncü oturumu Erdemir tesislerinde gerçekleştirildi..

İşçi adına masaya oturan sendika ; Kok fabrikası ve Sinter Hammadde maniplasyondaki taşeronlaşmayı görmezden geldi..

Sözleşme masasına Sendika adına ERDEMİR'e sözleşmeden evvel kız çocuklarını sokan Yusuf Ziya Odabaş ve M.ercan girdi..

Yani görevleri işçi adına hak aramak olarak  masaya oturan kişiler malesef kız çocuklarını sözleşmeden evvel fabrikaya soktukları için 110 personelin çalışma yerlerinin mütahitleşmesine ve başka ünitelere transferlerine ses çıkarmayarak bu  diyetin bedelini  işverene ödediler..

Kız çocuklarını sözleşmeden evvel işe sokan sendikacılar masada işçi hakkını aramadığı gibi işçilerin  bölümlerinin kapatılmasına ve hepsinin yollanmasına da dur demediler hatta ses bile çıkaramadılar..

Türk Metal Sendika Genel Başkanı Odabaş Ereğlide idi ve bugün Ereğli nin 3 seneden beri atama başkanı olan geçen 2 hafta evvel Ankaradan yollanan liste ile kendilerinin seçtikleri delegelerin neden sorusunu sormaması  sonucu verilen isme oy atıp sandıktan zorunlu çıkan  Başkan  M.ercan'ın elinden tutarak Adam gibi adam Genel Müdür Salih Cem Oral'ın yanına ziyarete gittiler..

Bu ziyaretin amacı her ne kadar hayırlı olsun ziareti olarak gazetelere yansısada perde arkasında Memlekette işszilik yüksek seviyelerde iken böyle dünya normlarında Erdemir gibi  bir kuruma kızlarını sokan Sendika Genel Başkanı Yusuf Ziya Oadabaş ve Sendika Başkanı M.ercan'ın  teşekkür için geldikleri sanılmaktadır..

İŞÇİ KARDEŞLERİM SONRA DEMEDİ DEMEYİN !!!!!

SÖZLEŞMEDEN EVVEL KIZLARINI İÇERİ SOKAN BAŞKANLAR SİZLERE NE ALABİLİR ?

Bugün kapatılan bölümleri gördünüz ..

Dahası var..

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

ERDEMİR OYAK , ERDEMİR , OYAK YUSUF ZİYA ODABAŞI , METİN ERCAN

Yorumlar
 • Erdemir işçisi
  23 Kasım 2018 Cuma 06:10

  Bu adamlar ne kadar utanmaz insanlar sendikacılara baksana sayın Genel müdürün yanında esas duruştalar işçi adına ne isteyecekler bunlar yazıklar olsun sizede helal olsun hakan bey korkmadan çekinmeden bu olayları kamuoyuna yansıttığınız için bu tür haberleri yazdığınız için teşekkürler

 • Misafir
  22 Kasım 2018 Perşembe 13:59

  Sadece kızlar girmedi hakancigim araştır damarlarda is başı yaptı istersen takip et bak kimlerle nisanlilar veliler sözlükler ve bu damat nezaman işbaşı yapmış istttihbaratin zayifliyormu ne hakan yaslaniyormusun

 • taşeron işçi
  22 Kasım 2018 Perşembe 13:56

  Ben taşeron iscisiyim sesi mi duyan var mı ?

 • Av. Şakır yıldız
  22 Kasım 2018 Perşembe 00:21

  Sözleşmeden önce kızlarını ERDEMIRE soksan yöneticiler, ışveren ne verirse onu alırlar. Ayrıca, Sendika yöneticilerin kızlarını işe alan ERTEMUR yönetimi de , Sendika ağaları kadar ayıp etmişler. BU haber doğruysa, Ülke çapında bir skandala sessiz kalan, yerel ve ulusak basın ve yayın kurumlarda vebal altındadırlar..

 • Misafir
  21 Kasım 2018 Çarşamba 22:54

  Yazık ki ne yazık...