TATİLİNİN İLK GÜNÜNDE KAZALARDA 9 KİŞİ ÖLDÜ, 112 KİŞİ YARALI

11 Ağustos 2019 Pazar 02:42

TATİLİNİN İLK GÜNÜNDE KAZALARDA 9 KİŞİ ÖLDÜ, 112 KİŞİ YARALI

Kurban Bayramı tatili için dün mesai bitiminin ardından yola çıkanlar karayollarında yoğunluk oluşturdu. Alınan önlemlere ve yapılan uyarılara rağmen, yurt genelinde çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Dün saat 17.00'den arife günü olan bugün saat 17.00'ye kadar meydana gelen 26 kazada, 9 kişi hayatını kaybetti, 112 kişi yaralandı.

KURBAN BAYRAMI BİLANÇOSU
Yorumlar

EREĞLİ BELEDİYESİ YARDIMA KOŞTU;

6 Ağustos 2019 Salı 14:11

EREĞLİ BELEDİYESİ YARDIMA KOŞTU;

ALAPLI'DAKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

 

Alaplı Erçal Fındık Fabrikası'nda çıkan yangın kısa sürede büyüyünce, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin yardım istedi. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık hemen gerekli talimatları verdi; İtfaiye Müdürlüğü'nün acil müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı.

Alaplı Erçal Fındık Fabrikası'nda gece 21.30'da çıkan yangın büyüyünce, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ı telefonla arayarak yardım istedi. Posbıyık hemen İtfaiye Müdürlüğü'nü harekete geçirdi ve 2 itfaiye merdivenli araç, 2 yangın söndürme arazözü, 2 su tankeri ve 25 itfaiye personeli ile gönüllü itfaiyeciler en kısa sürede yangın alanına ulaştı. Ekip, yangının kontrol altına alınmasını sağladı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Alaplı halkına, Alaplı Belediye Başkanı'na ve ErçalFındık Fabrikası sahibine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yorumlar

Sabahın köründe Meydanbaşında Silahlı Çatışma

1 Ağustos 2019 Perşembe 09:46

Sabahın köründe Meydanbaşında Silahlı Çatışma

Sabahın erken saatlerinde silahlı çatışmada 3 kişi yaralandı.

Malibu diskonun hemen yanıbaşında oyun salonunda çıkan kavga sonucu 3 kişi çeşitli yerlerinden silahla yaralandı.

Sabahın erken saatlerinde iki kişi arasında henüz bilinmeyen sebeple oyun salonunda çıkan kavgada araya girenlerin de vurulması ile 3 kişi silahla yaralandı!!

Ayrıntılar az sonra 

Yorumlar

Herkül Doğa ve Motor Sporları Kulübü Afet bölgesinde

27 Temmuz 2019 Cumartesi 01:13

Herkül Doğa ve Motor Sporları Kulübü Afet bölgesinde

Herkül Doğa ve Motor Sporları Kulübü Afet bölgesinde yer alan ESMAHANIM köyüne vardı. Arama kurtarma çalışmalarına arazi araçları ile ulaşım için destek veriyor.

Sabah saatlerinde sağanak yağışın başladığı bölgede Afetzedelerin evlerine girebilmeleri için çamurdan arındırma ve temizlik çalışmalarına da destek veren Herkül doğa ve Motor Sporları kulübü çalışmalarını AFAD ve DÜZCE arama kurtarma ekipleri ile birlikte sürdürüyor.

Herkül Doğa ve Motor Sporları kulübü olarak Bir çağrı başlattık.

Bu çağrı yanıbaşımızda sel felaketi ile evleri yıkılan,evlerine giremeyen afetzedeler ile buluşma ve dayanışma çağrısıydı.

Sosyal medya üzerinden yaptığımız bu çağrıyı yola çıkmadan 12 saat öncesinden yaptık. Takipçilerimiz ve kamuoyu bizlere bu kadar kısa süre içerisinde katılım sağlayamacakları yönünde sitem etti.

Sitemlerini anlayışla karşılıyoruz.

Kulübümüz afet bölgesinde Bir kaç gündür arama kurtarma çalışmalarına destek vermektedir.

Sadece bir gün çalışmalardan uzak kalan kulübümüz ile iletişime geçen AFAD afet koordinasyon merkezi çok acil insan gücüne ve arazi araçlarına ihtiyacı olduğu yönünde bir talepte bulunmuştur.

Acil gelişen bu çağrı sosyal medya ortamından yapılan paylaşımlar ile Öncelikle Batı Karadeniz ve Bütün Türkiye’ye yayılmıştır.

Çağrımıza kayıtsız kalmayan Dayanışma kültürünü yaşayan ve yaşatmaya çalışan herkese teşekkür ederiz.

Yorumlar

11 YAŞINDAKİ MİSAFİR ÇOCUK KURTARILAMADI

14 Temmuz 2019 Pazar 20:26

11 YAŞINDAKİ MİSAFİR ÇOCUK KURTARILAMADI

Hayata Tutunamadı

Cuma Günü Ereğli Devrek yolu Kavaklık Mahallesi mevkisinde meydana gelen kazada Burhan K.(50)  nin kullandığı 67 SA 096 plakalı otomobil, 11 yaşındaki S.B. ye çarpmış ve S.B. ağır yaralanmıştı.

Olay yerinde kalbi duran ve burada şans eseri bulunan sağlık ekiplerinin yaptığı müdahalenin ardından yeniden hayata dönen S.B. ilk olarak Ereğli Devlet hastanesine, ardında da Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edilmişti.

11 Yaşındaki S.B. iki gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Cenazesi ailesine teslim edilen S.B. Devrek ilçesi Eğerci’ de ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Yorumlar