Timur pis işler var dedi..

17 Şubat 2019 Pazar 01:13

Timur pis işler var dedi..

Ereğli Siyasetine Damga Vuran Olayda Timur her şeyi Gazetecilerden öğrendi ... Ama günler evvelinden Ahlaksız Teklifler var diyen Mustafa Timur neden partisi aday çıkartınca tabelayı söküp parti binasının olduğu yere CHP afişleri astı ?

Demokratik Sol Parti (DSP) Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Timur, son günlerde gündemden düşmeyen partisi ile ilgili şok açıklamalarda bulundu.

DSP Karadeniz Ereğli İlçe Örgütü lağvettiğini (ortadan kaldırmak) ifade eden Timur, İlçe Başkanlığı ve Genel Merkez Parti Meclisi Üyeliğinden istifa edeceğini açıkladı.

 Mustafa Timur, şunları söyledi:

"Partinin tabelasını söktüğüm ve aynı zamanda kendi mülküm olan parti binasını kapattığım doğrudur. Olayların bu noktaya gelmesinde belediye başkan adayı Burak Müftüoğlu'nun hiçbir etkisi yoktur. O'nu da kullanıyorlar! Bu işte DSP Genel Başkanından tutun da Zonguldak İl Başkanının, AK Partililerin ve CHP'lilerin de parmağı var! Ben partiyi Ereğli'de lağvettim, tekrar açabiliyorlarsa açsınlar! Ereğli'de böyle çirkin olaylarla gündeme gelmekten dolayı üzülüyorum, ancak olaylar ulusal basında kadar yansıdı. Olayların bu noktaya gelmesinin arkasında pis işler olduğunu düşünüyorum! Çok yakın bir zamanda partideki bütün görevlerimden resmi olarak istifa edeceğim ve bu pis olaylarla ilgili açıklama yapacağım."

 

 

Yorumlar

Sendika Başkanı Kızını Şimdide Ersem’ e tayin mi ettirdi ?

16 Şubat 2019 Cumartesi 23:35

Sendika Başkanı Kızını Şimdide Ersem’ e tayin mi ettirdi ?

Sözleşme Öncesi Kızını Göztepe Hastanesine Sokan Türk Metal Sendika Başkanı M.Ercan işçilerden tepki beklerken Destek görünce şimdide Evladını Ereğli Demir Çelik Fabrikasına geçiş yolunda son safha olan Ersem’e aldırdığı bilgisine ulaşmış bulunuyoruz..

İşçilerden sendikaya destek ziyareti…

adı altında manşetlere konu olan bu

haberde Metin Ercan’ı Tebrik ediyorum. 

 
 

 

İşçilerden sendikaya destek ziyareti…
 
Ne acı bir olay !
Sözleşme öncesi kızlarını damadını işe sokan insanlara tepki yerine İşçilerden sendikaya destek ziyareti…

Sendikanın resmi internet sitesinde yer alan haberde, işçiler, vardiya çıkışı gerçekleştirdikleri ziyarette, Erdemir ile sendika arasında devam eden 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine yönelik sendikanın yanında durduklarını ifade ettikleri belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İş yerinden vardiya çıkışında gelen emekçi arkadaşlarımız, teşkilatımızla birlikte hareket edeceklerini belirterek, mücadelemizdeki kararlılıklarını bildiriyorlar. Şube Başkanımız Metin Ercan da üyelerimizin desteğinin her zaman Türk Metal’e güç verdiğini belirterek, bunun karşılığında da emekçi kardeşlerimizin refah seviyelerini ve yaşam koşullarını göz önünde bulunarak sözleşme sürecini devam ettirdiklerini kaydetti. Şube Sekreterimiz Yakup Yılmaz ile Şube Mali sekreterimiz Hakan Eskibina’yı ziyaretlerinin ardından sendika lokalinde toplanan üyelerimize, Başkan Ercan, sözleşmede gelinen süreçle ilgili bilgiler aktardı.”

Akgün medya yorumu:

Sendika bu saatten sonra ne yapsa yeridir .

Helal olsun sana sendika ...

Siz ki işçilere böyle davranarak hala bu işçilerden bu desteği alabiliyorsanız benden size sonuna kadar destek ..

Helal olsun hakedene onların istediği şekilde davranıyorsunuz bunu anladım artık...

Yorumlar
  • Çekyat
    17 Şubat 2019 Pazar 00:10

    Allah belanızı versin oypalılar işten atılsın sendikacıların çocukları damat adayları işe başlasın. Haram yiyen kusmadan ölmez. Kusmugunuzda boğulmanız dileğiyle sendika ve sendika yalakaları

Güvercin Uçuverdi Kanadın açıverdi şimdi de damdan düşüverdi

16 Şubat 2019 Cumartesi 18:46

Güvercin Uçuverdi Kanadın açıverdi şimdi de damdan düşüverdi

DSP ilçe başkanı varken genel merkezden atandım diyen Müftüoğluna Osmanlı Tokadı! Timur’dan “Hadi şimdi genel Merkezden koltukta iste “tarzı yaklaşım.

Mustafa Timur‘un BELEDİYE Başkanlık adaylığı hakkında bana söylenen yada benim bilgim haberim yok diye yapmış olduğu sosyal medya paylaşımı dün gece çok konuşulmuştu.

Kamuoyunda 4 günden beri herkesin duyduğu  lakin tek ilçe başkanının Ben duymadım diye iddia ettiği belediye başkan adayı olan Burak Müftüoğlu az önce açıklandı.

Bu olayın akabinde  Mustafa Timur” benim Bu olayın başından sonuna yani şu ana kadar haberim yok.

Konuyu medyadan öğrendim genel merkezden konu hakkında şahsıma en ufacık  bir  açıklama yapılmadı Dedi ve DSP ye ait tüm tabelaları parti teşkilatından söktü ..

 

Yorumlar

Hasan Pınarcık'a laf çaktıranlar hadi bu doğruluğada konuşun

4 Şubat 2019 Pazartesi 21:18

Hasan Pınarcık'a laf çaktıranlar hadi bu doğruluğada konuşun

KDZ.EREĞLİ BELEDIYESİ MÜDÜRLERİNİN TAHSİL BRANŞLARI VE BELEDİYEDEKİ GÖREV ALANLARI.

Kdz Ereğlinin En Eski  Tombalacı Ailesini Yanında Bulundurmaktan kendiside matematiksel tahmin yapayım derken tuş olan Uysala en son kapağı yine en son onunla kaderini ve yollarını ayıran Hasan Pınarcık yaptı. 

Sosyal paylaşım sitesinde doğruları yazan Hasan Pınarcıka burdan selam olsun . 

BU GÖREVLENDİRMELER OP.DR.(CERRAH)SAYIN HÜSEYİN UYSAL TARAFINDAN YAPILMIŞTIR.

Hukuk işleri müdürü:iktisatçı,

Ruhsat işleri müdürü:İllahiyatçı,

Temizlik işleri müdürü:İllahiyatçı,

Park bahçeler müdürü:Elektrik mühendisi,

Kültür md:Askeriyeden ayrılma uzman,

Özel kalem müdürü:Askeriyeden ayrılma uzman,

İşletme ve iştirakler müdürü:Makina Mühendisi,

Belediye bina sorumlusu:Maden mühendisi

YALAN DEĞİL GERÇEK SAYGIDEĞER KDZ.EREĞLİ HALKI BİLGİLENSİN İSTEDİM.... 

Yorumlar

Kızlarını ve Damadını Sözleşme Zamanı İşe Sokanlar Bir Arada

4 Şubat 2019 Pazartesi 18:26

Kızlarını ve Damadını Sözleşme Zamanı İşe Sokanlar Bir Arada

Türk Metal Sendikası 55.yıldır aidat aldığı işcisinin sırtından yaptırdığı otelde eğlencenin dibine vurdu..

Geçtiğimiz günlerde sözleşme sürecine giren Erdemir işçisi şu sıralar ne olacağız diye kara kara  düşünürken;

Ankara genel merkez bastırması ile  önlerine sunulup sandıktan başkan çıkan Sendika başkanı Metin Ercan  ise sözleşme ōncesi kız evladını Erdemir şirketinde ise soktuğu için haklı olarak sevinçten havalara uçuyordu . 

Tabi bu arada Ercan ve Yusuf Ziya havalara Uçar iken emekçi kardeşlerimizde basit sebeplerden dolayı  işten atılıyor ve sendika tarafından sahipsiz bırakılıyor.

Ve bu işçi kardeşlerimizi hala sahiplenen yok tabi . 

Başkanların, yöneticilerin ve temsilcilerin evlatlarını yeğenlerini işe alma derdine işçiyi sahipsiz bırakan ve işverenin et ve tırnak olduğu  sendika olan T.M sendikası yöneticileri o gece her şeyi unuttu ve  55.yıl kutlamasında bir farklılık yarattı .

Ne mi yaptılar?

Bu zamana kadar  kendi Menfaatine aldiklarını unuttular ve o gün aynı kalıptan çıkmış kelimelerle yazılı metni her zamanki gibi önünden okuyabildiği ölçüde  okudu  sadece fark şu idi ;

işçi için değil kendi evlatlarını iş sahibi yaptıklarını unuttular ve güzel metni sadece okudular 

Peki ne dedi M. Ercan? 

"Bunca yıldır verilmiş büyük bir emekten, girilmiş onlarca kavgadan, akıtılmış terin, bugün bayrağını onurla taşıdığımız, büyük bir aile olduğuna Hep birlikte şahit olduk. Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi 55. Kuruluş yıldönümünü otelde kutladıklarını" açıkladı.

Akgün medya yorumu.:

 

55 yıldır işçiyi sömüren, aldıkları aidatlarla krallara layık hayat yaşayan ve sözleşme ōncesi dünyada hiç bir sendikada görülmeyen evlatlarını ve damatlarını işe aldırarak işçinin hakkını bir kez daha gasp eden sendika başkanı m. Ercan ve sendika genel başkan yardımcısı yusuf Ziya odabașı kınıyoruz . 

Bizim Yorumumuzdan sonra Konu ile ilgili kendince hak davasında açıklama yapmaları komik olsada yaptıkları  açıklamaları yayınlamak bizim temel ilkemiz.. 

Bugünün onlar için anlam ve önemini anlatan Konu ile ilgili açıklama da aşağıda :

Tören ile ilgili şu bilgi verildi: 1963 yılında büyük fedakârlıklarla, büyük bir heyecanla kurulan Türk Metal Sendikası'nın 55. kuruluş yıldönümünü kutlamak için Büyük Anadolu Ankara Otelde düzenlenen törene Şube Başkanımız Sayın Metin Ercan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Ünite Temsilcilerimiz katıldılar. Bunca yıldır verilmiş büyük bir emekten, girilmiş onlarca kavgadan, akıtılmış terin, bugün bayrağını onurla taşıdığımız, büyük bir aile olduğuna Hep birlikte şahit olduk. Bu vesileyle bu büyük geleneği, bu kutsal ocağı bize armağan eden, kökleri bütün Anadolu'ya yayılan bu yüce kuruluşu kuran, yaşatan değerli büyüklerimizi selamlıyor, onların yaktığı meşaleyi, 55 yıldır söndürmeden bugünlere getirenleri, tüm Türk Metalcileri sevgiyle, saygıyla selamlıyoruz, Ebediyete göçenlere Allah'tan rahmet diliyoruz dediler.. 

Etiketler:

Erdemir , Oyak , Erdemir oyak , Türk metal sendikası , Genel başkan yardımcısı Yusuf Ziya , Sendika Bașkani m. Ercan

Yorumlar
  • Erdemirli
    5 Şubat 2019 Salı 08:53

    Sendika işçiye sahip çıkıyormuş gibi görünüyor aslında sahip çıktığı yok