VEKALET, MECLİS ÜYESİ ÇETİN GÜNCE’DE

22 Haziran 2020 Pazartesi 10:40

VEKALET, MECLİS ÜYESİ ÇETİN GÜNCE’DE

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın şehir dışı programı nedeniyle Belediye Başkanlığına Meclis Üyesi Çetin Günce vekalet edecek.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çeşitli programları nedeniyle şehir dışına çıktı.

Başkan Posbıyık’ın dönüşüne kadar Belediye Başkanlığı görevine Belediye Meclis Üyesi Çetin Günce vekalet edecek.

Yorumlar

Türkiye'de Coronavirüs de son durum .

23 Haziran 2020 Salı 19:53

Türkiye'de Coronavirüs de son durum .

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saate ilişkin koronavirüs verilerini açıkladı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

Maske takılırsa %100 korunma sağlanabilir .

Ayın 20 sinden bu yana vefat sayımız ve vaka sayımız her geçen gün  artma göstermiştir .

Lütfen ihtiyatlı olalım ..

 

Yorumlar

Çakır: “Ankara ziyaretlerimiz verimli geçti”

19 Haziran 2020 Cuma 14:17

Çakır: “Ankara ziyaretlerimiz verimli geçti”

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, “İlçemizin talepleri noktasında Ankara’da gerçekleştirdiğimiz ziyaretler, gayet verimli geçti” dedi.

Çakır, yaptığı açıklamada, Ankara ziyaretleri çerçevesinde, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’yı ziyaret ettiklerini belirtti.

Çakır şunları kaydetti: “Gülüç Beldemizin bir piknik ve mesire alanı talebi vardı. İlgili talebimizi içeren başvurumuz Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli tarafından imzalanarak onaylandı. Piknik ve Mesire alanımızın Gülüç ve Ereğli’mize hayırlı olmasını diliyoruz. Bu çerçevede verdikleri desteklerden ötürü sayın Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı’ya, çalışmalarımıza katkı veren Zonguldak Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu ve diğer milletvekillerimize, girişimleriyle piknik alanını halkımıza kazandıran Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş’a teşekkürlerimizi sunuyorum.

MİLLETVEKİLLERİYLE İSTİŞARE…

Çakır, Ankara programı çerçevesinde, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar ile de bir araya gelerek, Karadeniz Ereğli’deki yatırımlar ve taleplere ilişkin görüş alışverişlerinde bulunduklarını ifade etti. AK Parti İlçe Başkanı, ziyarette görüşülen konulara ilişkin ise şu bilgileri verdi: “Milletvekillerimizle görüşmemizde, ilçelerimiz ve beldelerimizin talepleri konusunda istişareler gerçekleştirdik. Kendilerine Karadeniz Ereğli’de kurulacak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yatırımının programa alınması dolayısıyla, desteklerinden ötürü teşekkür ettik. Ziyarette, ilçemizde emeklilerimizin talepleri arasında yer alan TOKİ konutları konusunda bundan sonra izlenecek yola ilişkin istişarelerde bulunduk. Ormanlı Beldemizin Devlet Su İşleri nezdinde talepleri konusunda kendilerini bilgilendirerek destek istedik. Görüşmemizde, Karadeniz Ereğli’ye yapılacak olan yeni Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yapımı konusunu da istişare ettik.”

KAMPÜS PROJESİNE DESTEK

AK Parti Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’ın Karadeniz Ereğli’de yapılacak olan BEÜ Ereğli Kampüsü konusunda görüş birliği içinde olduğunu dile getiren Çakır, “Kendileri Karadeniz Ereğli’nin haklı taleplerine sonuna kadar destek vereceklerini ifade etmişlerdir.

Destekleri için kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Çakır, “İlçemizin talepleri noktasında Ankara’da gerçekleştirdiğimiz ziyaretler, gayet verimli geçti.

Ziyaretlerimizin ilçemiz açısından hayırlı sonuçlara vesile olacağına inanıyorum. Karadeniz Ereğli’nin ihtiyaç ve talepleri noktasında girişimlerimiz bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

YORGLASS'TAN 75 MİLYON TL'LİK YENİ YATIRIM

19 Haziran 2020 Cuma 14:14

YORGLASS'TAN 75 MİLYON TL'LİK YENİ YATIRIM

Yorglass, içinde bulunduğumuz süreçte teknoloji ve yeni üretim tesisi yatırımlarına hız vererek Çerkezköy'de yeni bir cam fabrikası kurdu.

75 milyon TL'lik bir yatırımla beyaz eşya iş kolunda global pazarlara ürün geliştirek tesis bu yıl hizmete alınacak.

30 dönümlük bir alanda kurulan tesiste ilk etapta 75, ilerleyen zamanda ise 200 kişiye istihdam sağlanacak. Şirket, yeni fabrikasıyla üretim kapasitesini yüzde 20 oranında artırarak ihracatını 5 sene içinde iki katına çıkaracak.

Ürettiği cam ürünleri bugün dünyanın 60'a yakın ülkesinde kullanılan Yorglass, Türkiye'deki ilk üretim alanı olan çift cam ve dekoratif cam fabrikasını kurduktan sonra yeni üretim tesisleri açarak yatırımlarına aralıksız devam etti.

Manisa, Bolu, Gebze, Eskişehir ve İzmir'de kurulu tesisleriyle 45 yılı aşkın tecrübesiyle teknolojiyi birleştirdiği ürünlerinin yüzde 40'ını ihraç ederek, Türkiye ve dünyanın cam ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Yorglas firmamızı tebrik ediyor, yatırım ve ihracatlarının artarak devamını diliyorum.

Yorumlar

Türkiye'de Coronavirüs de son durum .

19 Haziran 2020 Cuma 21:31

Türkiye'de Coronavirüs de son durum .

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saate ilişkin koronavirüs verilerini açıkladı.

Bakan Koca son verileri açıkladı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada:"İSTANBUL ve ANKARA, son bir haftanın en düşük vaka sayısı başarısını gösterdi.

Ülke genelinde yeni vaka sayısı azalmaya devam ediyor. İyileşen vaka sayımız dün olduğu gibi bugün de yeni vaka sayısının üstünde.

Tedbir, karşılıklı olursa sonuç veriyor." dedi.

Yorumlar