YAZ SİNEMASI BU HAFTA PERŞEMBE GÜNÜ…

7 Ağustos 2019 Çarşamba 01:20

YAZ SİNEMASI BU HAFTA PERŞEMBE GÜNÜ…

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla yaz dönemi boyunca başlatılan açık hava sinema günü, bayram nedeniyle bu hafta Perşembe akşamı amfi tiyatroda düzenlenecek. Kıvanç Tatlıtuğ’unbaşrolünü oynadığı ‘Hadi be oğlum’ gösterimde olacak.

 

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından başlatılan yaz sinema günleri, hafta sonu başlayacak olan Kurban Bayramı nedeniyle bu hafta Perşembe akşamı gerçekleştirilecek.

Cumartesi akşamı Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’ın başrollerini paylaştığı ‘Yol Arkadaşım2’ adlı film gösterimiyle start alan ve halkın yoğun ilgisini çeken açık hava sinemasında bu hafta Kıvanç Tatlıtuğ’unbaşrolünü oynadığı ‘Hadi be oğlum’ filmi gösterimde olacak.

Başkan Halil Posbıyık, Perşembe günü akşamı saat 21.00’de amfi tiyatroya vatandaşları birlikte sinema izlemeye davet etti.

Yorumlar

Müthiş festival Görüntüleri Yayınlandı!

7 Ağustos 2019 Çarşamba 01:17

Müthiş festival Görüntüleri Yayınlandı!

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FESTİVALİNİN VİDEO GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI

5-6-7 Temmuz’da gerçekleştirilen 21’inci Sevgi, Barış, Dostluk Festivali’nin video görüntüleri yayınlandı. Başkan Halil Posbıyık “Bu muhteşem coşkuyu yeniden yaşayalım” dedi.

5 yıl aranın ardından ‘Yeniden Sevgi, Barış, Dostluk’ diyerek Türkiye’nin en büyük festivalini gerçekleştiren Kdz. Ereğli Belediyesi, muhteşem görüntülere sahne olan 3 günlük coşkunun video görüntülerini yayınladı.

Kaptaş müziği eşliğinde hazırlanan özet görüntüler sosyal medya hesaplarında yayınlanır yayınlanmaz vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ereğli’ye gelişi ve SBD ödülünü almasıyla ilgili hazırlanan bir diğer video da büyük beğeni kazandı.

 

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘İşte, Türkiye’nin en büyük festivali… Bu muhteşem coşkuyu yeniden yaşayalım’ derken İmamoğlu’nun Ereğli görüntüleri için “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımı ile Festivalimiz çok daha anlam kazandı. Evet, Karadeniz Ereğli'de buluşmamız ÇOK GÜZEL OLDU!” dedi.

İşte o görüntüler:


Yorumlar

SANAT SOKAĞI’NDA BULUŞALIM

6 Ağustos 2019 Salı 14:06

SANAT SOKAĞI’NDA BULUŞALIM

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sahil bandında yeni kurulan ‘Sanat Sokağı’nı ziyaret etti. PosbıyıkSalı günü akşamı saat 20.30’da gerçekleştirilecek müzik dinletisine vatandaşları davet etti.

 

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından sahil bandında oluşturulan ‘Sanat Sokağı’ındacanlı müzik etkinliği gerçekleştirilecek.

Polis Evi'yle Bozhane arasında kalan bölümde açılan stantları ziyaret eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sanatçılarla sohbet etti, bol kazanç diledi.

Vatandaşları Salı günü akşam saat 20.30’da düzenlenecek müzik dinletisi etkinliğine davet eden Başkan Posbıyık “Sanat Sokağı'nda bir araya gelelim, değerli sanatçıların ahşap ürünleri, sedef kakmaları nasıl hazırladıklarına tanıklık edelim.Tezgahlarda da birbirinden güzel ürünler var” dedi.

Yorumlar

YAMAN CİVAN’DAN POSBIYIK BÜSTÜ

5 Ağustos 2019 Pazartesi 15:15

YAMAN CİVAN’DAN POSBIYIK BÜSTÜ

Haziran ayında kaybettiğimiz, heykel sanatının Ereğli'deki öncüsü, sevilen büyük sanatçı, Heykeltraş Yaman Civan'ın sağlığında yaptığı Halil Posbıyık büstünü ailesi, Posbıyık'ı ziyaret ederek kendisine takdim etti.

 

Yaman Civan'ın kızları İkbal Civan ve İlknur Başaran, Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ı makamında ziyaret ederek, babalarının sağlığında yaptığı Posbıyık büstünü hediye ettiler; "Babamız adına bu büstü size sunmaktan onur duyuyoruz. Bu büstü, Onun hatırasının ve size olan sevgisinin, sizin Ereğli'ye olan katkılarınızın simgesi olarak görüyoruz" dediler. Yaman Civan'ın, üretken sanat hayatının unutulmamasını ve gençler tarafından devam ettirilmesini dilediklerini vurguladılar. Ziyaret sırasında Gazi Alemdar Derneği Başkanı Durmaz Demiroğlu da Civan'ın ailesine eşlik etti.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kendilerine teşekkür ederek, Yaman Civan'ın büyük bir sanatçı olduğunu, sadece Ereğli'nin değil Türkiye'nin ve sanat dünyasının bir kaybı olduğunu ifade etti. Posbıyık, Civan'ı, her zaman hatırlayacaklarını ve eserlerinin yaşaması için her türlü katkıya hazır olduklarını söyledi.

Daha önce 2013 yılında da Bolu İzzet Baysal Üniversitesi'nden heykeltraşlar, Devrim Bulvarı üzerine  "Belediye Başkanları Anıtı" yapmışlar,  Karadeniz Ereğli'ye uzun süre hizmet vermiş belediye başkanları, Dündar Güçeri, Ruhi Cöbekoğlu ve Halil Posbıyık'ın büstlerinin de yer aldığı bir rölyef hazırlamışlardı. Rölyef, Ereğli'nin yerel yönetim tarihini de ortaya koyuyordu. Daha sonra seçilecek belediye başkanlarının büstlerinin yerleştirilmesine uygun dizayn edilmişti. Ancak Hüseyin Uysal'ın belediye başkanlığı döneminde, bu rölyef sökülerek yerinden kaldırılmıştı.

Yorumlar

AÇIK HAVA SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

29 Temmuz 2019 Pazartesi 14:14

AÇIK HAVA SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

YAZ SİNEMASINDA KDZ. EREĞLİ’DE BULUŞALIM

 

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla yaz dönemi boyunca her hafta ilçede açık hava sinema günleri düzenlenecek. Sahil bandı süs havuzu yanında Cumartesi akşamı saat 21.00’de ‘Yol Arkadaşım2’ adlı film gösterimiyle açık hava sinema günleri start almış olacak.

Kdz. Ereğli’de 3 Ağustos cumartesi akşamından itibaren ‘Açık Hava Sinema Günleri’ başlıyor.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla başlatılan çalışmalar çerçevesinde sahil bandı süs havuzu yanında her hafta Cumartesi akşamı açık hava sineması gösterimde olacak. Vizyona yeni girmiş filmler, Oscar ödüllü filmler ve çocuk animasyon filmleri yaz döneminde Ereğli halkıyla buluşacak.

Başkan Posbıyık, Cumartesi akşamı OğuzhanKoç ve İbrahim Büyükak’ın başrollerini paylaştığı ‘Yol Arkadaşım2’ adlı film gösterimine tüm vatandaşları davet etti.

 

Yorumlar