YERLİ ÜRETİM GÜÇ DAĞITIM SİSTEMİ

18 Mayıs 2020 Pazartesi 10:23

YERLİ ÜRETİM GÜÇ DAĞITIM SİSTEMİ

KOUSTECH VE ASELSAN TARAFINDAN İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINDA KRİTİK ÖNEME SAHİP GÜÇ DAĞITIM SİSTEMİ YERLİ OLARAK GELİŞTİRİLDİ

KOUSTECH, 22 mühendislik öğrencisinden oluşan ekiple 2 yıldır otonom hava sistemleri geliştiriyor. Tasarım, üretim, test ve kalifikasyon süreçlerinin tamamını kendi imkan ve kabiliyetleriyle gerçekleştirilen KOUSTECH ekibi, Türkiye'yi, ABD'de düzenlenen Uluslararası İnsansız Hava Sistemleri Yarışması'nda da temsil ediyor.

Bugüne kadar 4 farklı sabit kanat otonom hava aracı, 2 farklı döner kanatlı otonom hava aracı ve otonom kara aracı geliştiren ekip, hem platform hem de alt sistemler üzerinde çalışıyor.

KOUSTECH, bu platformlara ait Gimbal Kontrol Sistemi, Güç Dağıtım Sistemi, Sensör Füzyon Sistemi, Anten Takip Sistemi gibi alanlarda elektronik alt sistemler, görüntü işleme, otonom uçuş, otonom yol bulma konularında yazılım ile kompozit kalıp imalatı ve kalıp imalatı gibi alanlarda üretim teknolojileri geliştiriyor.

Takım üyeleri son olarak kendi geliştirdikleri otonom hava aracında kullanılmak üzere ASELSAN mühendislerinin desteğiyle Güç Dağıtım Sistemi'ne imza attı. Güç Dağıtım Sistemi, başta otonom hava araçları olmak üzere birçok farklı sistemde kullanılabilecek.

ASELSAN Ulaştırma, Güç ve Enerji Müdürlüğü mühendislerinin teknik desteğiyle KOUSTECH Aviyonik Sistemler ekibinin geliştirdiği Güç Dağıtım Sistemi ile otonom araç içinde bulunan birçok farklı elektronik sistemin güç ihtiyacı karşılanıyor.

Bu alandaki uluslararası standartlara uygun olan ve birçok şirket tarafından geliştirilmekte zorlanılan bir ürün ASELSAN'ın desteğiyle bir üniversite ekibi tarafından geliştirilirken, Milli Teknoloji Hamlesi'ni sahiplenerek çalışan öğrenciler tarafından kazanılan bu yeteneklerin, gelecekte "start-up" olarak Türk sanayisine kazandırılması amaçlanıyor.

ASELSAN ve KOUSTECH Aviyonik Sistemler ekibini tebrik ediyor, başarılı yerlileştirme çalışmalarının artarak devamını diliyorum.

Yorumlar

Vaka sayısı yine arttı!

18 Mayıs 2020 Pazartesi 00:34

Vaka sayısı yine arttı!

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Gümeli beldesinde, dün 5 olan koronavirüs (Kovid-19) pozitif vaka sayısı iki kişi daha artarak 7'ye, Alaplı toplamı ise 66'dan 68'e yükseldi.

Alınan bilgiye göre, 14 Mayıs'ta ilk Kovid-19 vakasının tespit edildiği Gümeli beldesinde, dün tespit edilen 4 vaka ile birlikte sayı 5'e yükselmişti.

Beldede, bugün karantina altında bulunan 5 aileden alınan test sonuçlarından 2'si daha pozitif çıktı.

Böylece, Gümeli beldesinde kesinleşen koronavirüs (Kovid-19) pozitif vaka sayısı 7'ye, Alaplı toplamında ise 68'e yükseldi.

Yorumlar

Apollo Muharrem' vefat etti

17 Mayıs 2020 Pazar 15:25

Apollo Muharrem' vefat etti

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinin ilk otobüs şoförlerinden "Apollo Muharrem" lakaplı Muharrem Gazitepe, vefat etti.

 

İlçeye bağlı Osmanlı Köyü'nden, Alaplı Belediyesi'nden emekli Muharrem Gazitepe'nin ölümü, ilçede büyük üzüntü yarattı.

Akgün Medya ailesi olarak, merhuma Allah'tan rahmet; kederli ailesi ile yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Yorumlar

ERDEMİR eski yöneticisiydi… KORONA’dan hayatını kaybetti…

16 Mayıs 2020 Cumartesi 22:55

ERDEMİR eski yöneticisiydi… KORONA’dan hayatını kaybetti…

Edinilen bilgiye göre, Akçakoca’da ikamet eden Erdemir Eski Yönetim Kurulu üyesi ve siyasetçi Yaşar Aydın, kronik rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Kocaeli’ndeki özel bir hastanede (Covid-19) virüsü kaptı. Aydın akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Yaşar Aydın’ın cenazesi ile ilgili defin işlemlerinin Koronavirüs tedbirleri doğrultusunda yapılacağı öğrenildi.

Uzun süre Akçakoca siyasetinde Adalet Partisi ve Doğru Yol partisinde llçe başkanlıkları yapan Aydın, bir dönem Erdemir Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunmuştu.

Yorumlar
  • Candan Gökgönül
    17 Mayıs 2020 Pazar 17:01

    Rahmetli eşim İ Yüksel Gökgönül Yükse fırınlar sinter Müd Ailemle de ZOG Adlet partisindende tanırız Alah taksiratını afetsin İşıklarda uyusun Ailesine Sabırlar dilerim

Gümeli'de Ne oluyor da vakalar yükselişte?

16 Mayıs 2020 Cumartesi 22:42

Gümeli'de Ne oluyor da vakalar yükselişte?

O belde de vaka 5'e yükseldi…

Alaplı ilçesinde, 14 Mayıs'ta 61 olan Koronavirüs (Kovid-19) kesinleşen pozitif vaka sayısı, son iki günde 5 kişi daha artarak 66'a yükseldi.

Yeni ortaya çıkan 5 vakadan 4'ü Gümeli beldesinde, diğeri Alaplı ilçe merkezinde tespit edildi.

Alınan bilgiye göre, 14 Mayıs'a kadar hiçbir Kovid-19 vakasının görülmediği Alaplı'nın Gümeli beldesinde, 14 Mayıs'ta sadece bir kişide tespit edilen kesinleşen Kovid-19 vaka sayısı, son 2 günde 4 kişi daha artarak 5'e yükseldi.

Gümeli beldesinde, Kovid-19 tespit edilen hastaların bulunduğu 5 ev karantinaya alındı.

O evlerin bulunduğu mahallenin giriş ve çıkışları da Jandarma tarafından kapatıldı.

20 kişide ise filyasyon, yani hastalığın kaynağı ve başka kişilerin risk altında olup olmadığını araştırma çalışmaları yapıldığı bildirildi.

Gümeli beldesinde, yeni alınan testlerin sonuçlarının henüz çıkmadığı, bu sayının daha da artmasından endişe edildiği belirtiliyor.

Yorumlar