YIL BOYUNCA FUTBOL OKULU MÜJDESİ

2 Ağustos 2019 Cuma 18:34

YIL BOYUNCA FUTBOL OKULU MÜJDESİ

POSBIYIK, 310 SPORCUYA SERTİFİKA VERDİ

 

“ÖNCELİĞİMİZ BÖLGENİN GENÇLERİ OLACAK”

Kdz. Ereğli Belediyespor Yaz Futbol Okulu’nda eğitim gören 310 öğrenciye Belediye Başkanı ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık tarafından sertifikaları verildi. Futbol Okulu’nun yıl boyudüzenleneceğini, basketbol, Voleybol kursları verileceğini müjdeleyen Posbıyık, “Belediyespor’da önceliğimiz bölgemizin gençleri olacak. Şu ana kadar 17 genci takımımıza kattık. Yeni branşlar açıp, alt yapıya ve bölge gençlerimize ağırlık vereceğiz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyespor Yaz Futbol Okulu’nda eğitim gören öğrencilerŞehit Vefa Karakurdu stadında düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bazı belediye meclis üyeleri, Belediyesporyönetimi, teknik heyeti, Yaz Futbol Okulu öğrencileri ve ailelerinin katıldığı törende 310 öğrenciye sertifika verildi.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, törende yaptığı konuşmada, geleceğin sağlam ellerde olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu, öğrencilere güvendiğini söyledi.

“FUTBOL OKULUNU BİR YILA YAYACAĞIZ”

Başkan Posbıyık, bu yıl düzenledikleri Futbol Okulu’nun büyük ilgi gördüğünü belirterek kursu bir yıla yayacakları müjdesini verdi.

Posbıyık şunları söyledi:

Hepiniz çakı gibi, güzellikler saçıyorsunuz. Bu yaşta spora başlamak gerçekten çok akıllıca bir olay. Futbol okulumuz büyük ilgi görüyor. Sizleri bize, hocalarımıza emanet eden anne-babalara, velilere şükranlarımı sunuyorum. Yönetim kurulumuz ve hocalarımız sizleri en iyi noktalara getirmek için gayret gösteriyorlar. Büyük Atatürk ‘Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim’ diyor. Futbolda, voleybolda, basketbolda, zaman zamanyenebilir, yenilebilirsiniz ama daima zeki, çevik ve akıllı olacaksınız, aynı zamanda ahlaklı olacaksınız. Ahlak da bizim için son derece önemli ve özel. Bu sezon çok büyük ilgi var futbol okulumuza. Sizi yetiştiren çok değerli antrenörlerimiz var. Şu anda 310 sporcumuz var, bu sporcularımızın dönemi bitiyor ama antrenörlerimiz ve yönetimimiz konuyla ilgili çalışıyorlar. Bu okulu yıl boyunca devam ettirmeyi düşünüyoruz. Futbol okulunun bir yıl boyunca sürekli olarak çalışmalarına devam etmesi için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu işi sadece futbolda bırakmak istemiyoruz, basketbolda ve voleybolda okullar açmayı düşünüyor yönetimimiz. Burada da kurslara başlayacağız.

“BÖLGEMİZ’DEN 17 GENCİ TAKIMA KATTIK”

Yeni kurulan yönetimimiz tamamen bu bölgenin sporcularına özen gösteriyor. Bu bölgenin sporcularını küçük yaştan itibaren eğitip onları üst noktalara doğru çıkarmak için büyük bir gayret içerisindeyiz. Bizim amacımız öncelikle yöremizdeki, bölgemizdeki gençleri yetiştirmek ve onların kabiliyetlerini ortaya çıkarmak. Mutlaka spor kulübüne lazımsa dışarıdan da transferler yapacağız. Bölgemizden şu ana kadar 17 civarında genci futbol takımına aldık. Yine dışarıdan ihtiyacımız olan sporcuları hocalarımızın önerdiği şekilde takıma aldık. Ama özellikle özümüze dönüp bu bölgenin gençlerini yetiştirmek en büyük amacımız. Kız futbolcularımız için de aynı şeyi söylüyorum. Kız futbolcuları biliyorsunuz bir ilçede ilk defa birinci lige çıktık. Nereden geldik, buranın köylerinden Kaptaş’tanŞalvarsporYazmalıspor. Nereden,özümüzden geldik. İşte bu yeni yönetim kız futbol takımı da içimizden, yöremizden genç kızları spora dahil etmek üzere çalışacak.

“KULÜBÜ GELİŞTİRİP, ALT YAPIYA ÖNEM VERECEĞİZ”

Branşlarımız gelişiyor. Oturarak voleybol takımımız müthiş başarılar elde etti. Türkiye’de şampiyonluklar kazandı, Avrupa’da şampiyonalara gidiyor, bizi gururlandırıyorlar. Boks takımımız yine çalışmalarına devam ediyor. Ancak sıkıntılı bir dönemden geçtik, kimseyi suçlamak istemiyorum ama geçmiş dönemde maalesef paraları çarçur ettiler. Belediyenin verdiği paralar da meydanda yokbulamıyoruz. Onun için çok çalışacağımız gibi, efor sarf edeceğimiz gibi elimizden geldiği kadar tasarrufa da önem göstereceğiz. Yeni kulüpler de katacağız. Mesela yamaç paraşütü gelişiyor. Bize masraf getirmediği takdirde kulüp zincirine onları da almayı düşünüyoruz. Kulübümüzü elden geldiği kadar genişletip amatör sporlara ağırlık vereceğiz. Alt yapıyı çalıştıran hocalarımız büyük bir gayret içerisinde çalışıyorlar ve yeni gençleri yukarıdaki liglere sokmak için çabalıyorlar. 

“ÇOK UZUN OLMAYAN ZAMANDA ÜST LİGE ÇIKACAĞIZ”

Bu sene yeni yönetimimiz büyük bir gayret ve ciddiyetle, finansı şeffaf bir şekilde bütün halkın önünde harcamak suretiyle ciddi bir çalışmaya girdi. Disiplinli, birbirlerine gönül bağlamış yönetim kurulu üyeleriyle ve onların başarılı hocalarıyla çok uzun olmayan bir zamanda bir üst lige çıkacağımıza ben belediye başkanı olarak yürekten inanıyorum. Hepinize başarılarınız daim olsun, diyorum, şunu öncelikle bilmenizi istiyorum. Yeni yönetim kurulu ve bu yönetimin başkanı olarak sizlere söz veriyorum. Bana futbol bilgisi yüksek olan arkadaşlarımın verdiği bilgiye göre bu bölgede çok değerli ve çok yetenekli gençler var. Bunlara yeterli ilgi gösterilmediği için devamlı dışarıdan futbolcu ithal etmek zorunda kalıyoruz. Bu yönetimle birlikte buna son veriyoruz. Gerektiği zaman pek tabi dışarıdan adam getireceğiz ama öncelikle ve özellikle bu bölgenin gençlerini yetiştirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yönetime güveniyorum, antrenörlere inanıyorum, inançla birbirimize bağlıyız. Söz verdik Kdz. Ereğli Belediyespor’u bütün dallarda iyi noktalara çıkarabilmek için disiplin içerisinde sevgiyle, barışla, dostlukla birbirimize sarılarak ve velilerimizden de büyük destek alarakçalışacağız. Ereğli halkını, futbolda en iyi noktalara getirerek mutlu edeceğimize yürekten inanıyorum. Ancak bize biraz zaman verilmesini istiyorum. Çünkü hem belediyeyi çok kötü vaziyette aldık, hem de spor kulübünü... Maalesef söylemek zorundayım çok kötü bir durumda aldık. Bu düzeltmeleri yapmak istiyoruz. Onun için bize sabırla zaman vermenizi istiyorum.  Hepinizi sevgiyle öpüyor, başarılar diliyorum.

SERTİFİKALAR VERİLDİ

Konuşmanın ardından yaz futbol okulunu bitiren 310 öğrenci, sertifikalarını, Başkan Posbıyık, Belediye Meclis Üyeleri ile Kulüp yöneticilerinin ellerinden aldı. Ardından gösteri maçı düzenlendi.

Yorumlar

MİLLİ TAKIM AVRUPA KUPASINA KDZ. EREĞLİ'DE HAZIRLANIYOR

10 Temmuz 2019 Çarşamba 17:19

MİLLİ TAKIM AVRUPA KUPASINA KDZ. EREĞLİ'DE HAZIRLANIYOR

Paravolley Türkiye Milli Takımı Macaristan’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na Kdz. Ereğli’de hazırlanıyor. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, milli takım sporcularını antrenmanda ziyaret ederek şampiyonada başarı diledi, “Ereğli size uğurlu gelecek” dedi.

 

Macaristan’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na Kdz. Ereğli Belediyesi’nin sponsorluğunda ilçede hazırlanan ParavolleyTürkiye Milli Takımı oyuncuları, antrenmanlarını Gençlik Spor Merkezi’nde sürdürüyor.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık beraberinde başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Paravolley Türk Milli Takımı’nın antrenmanını ziyaret ederek sporculara moral verdi.

“AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU BEKLİYORUZ”

Paravolley Türk Milli Takımı BaşantrenörüYusuf Kenan Kök, Ereğli’deki kamp döneminin çok iyi geçtiğini belirterek “Ereğli’ye daha önce gelmiştik ama bu kez daha da coşkuluyuz. Festivalde insanlar sokaktaydı, eğleniyordu, mutluydu. Biz de gösteri maçı yaptık. Bu da bizi çok olumlu etkiledi. Başkanımızın şahsında tüm ekibe ve Federasyon başkanımıza paravolleyeverdikleri bu destekten dolayı tüm takım arkadaşlarım adına teşekkür ederim” dedi.

Başkan Halil Posbıyık da Avrupa Şampiyonasında Milli Takıma başarı diledi. Posbıyık şunları söyledi:

Kamp yeri olarak Kdz. Ereğli’yi seçmenizden dolayı çok memnunuz. Kdz. Ereğli halkını onurlandırdınız. Sizlerle beraber olmaktan çok mutluluk duydum. Önümüzdeki günlerde Macaristan’da yapılacak Avrupa Şampiyonluğu’nun hayırlı olmasını diliyorum. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin. Ereğli halkının duaları hep arkanızda olacak. İnşallah Türkiye’ye başarıyla dönersiniz. Ereğli size uğurlu gelecektir.”

Paravolley Türk Milli Takımı Avrupa Şampiyonası’na katılmak üzere 13 Temmuz’da Macaristan’a hareket edecek.

Yorumlar

VOLEYBOL DA ŞAMPİYONLUK YİNE BİZİM

4 Temmuz 2019 Perşembe 18:25

VOLEYBOL DA ŞAMPİYONLUK  YİNE BİZİM

Oturarak voleybolda şampiyonlar belli oldu

Oturarak voleybol 2018-2019 sezonunda Süper Lig'de Karadeniz Ereğli Belediye, 1. Lig'de ise Karaman İl Özel İdare şampiyon oldu.

Oturarak voleybolda şampiyonlar belli oldu
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Oturarak Voleybol Süper Lig ve 1. Lig final müsabakaları Aksaray'da gerçekleştirildi.

Süper Lig'de şampiyonluğa Karadeniz Ereğli Belediye ulaşırken, Zonguldak Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik Spor Kulübü ikinci, Adana Ayyıldız üçüncü sırayı aldı.

1. Lig'de ise şampiyon Karaman İl Özel İdare olurken, sezonu Bolu Gençlik Merkezi ikinci, Konya Engelliler Spor Kulübü ise üçüncü sırada bitirdi. Karaman İl Özel İdare ve Bolu Gençlik Merkezi, Süper Lig'e yükseldi.

Yorumlar

AÇIK SU YÜZME YARIŞI KAYITLARI BAŞLADI

19 Haziran 2019 Çarşamba 16:24

AÇIK SU YÜZME YARIŞI KAYITLARI BAŞLADI

AÇIK SU YÜZME YARIŞI KAYITLARI BAŞLADI

Kdz. Ereğli’de bu yıl 28 Temmuz’da yapılacak olan ‘2. Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları’nın kayıtları başladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl 2’ncisidüzenlenecek olan ‘Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları’ 28 Temmuz’dagerçekleştirilecek.

Yarışlara katılacak sporcular için kayıtlar bugün itibarıyla başladı. 300 sporcu kontenjanıyla sınırlı olan yarışlara başvurular30 Haziran tarihinde sona erecek.

Ereğli dışından katılım yapacak sporcular 0 535 555 24 29, Ereğli içinden katılacak sporcular 0 372 333 12 74 nolu telefondan müracaat ederek kayıtlarını yaptırabilecekler.

 

Yorumlar

Belediyespor da İsimleri Tanıdık !

11 Haziran 2019 Salı 20:58

Belediyespor da İsimleri Tanıdık !

YENİ YÖNETİM ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU Halil Posbıyık, İhsan Yazıcıoğlu, Ahmet Türk, Tasin Tanyıldız, Salih Topaloğlu, Tarık Latif, Ahmet Sarı, Yaşar Eroğlu, Eyüp Bayram, Metin Özakın, Yılmaz Yalçın, Yakup Köroğlu, İbrahim Sezer, Mustafa Toprak, Fevzi Turan, Bayram Özkayıkçı, Bekir Çaygeç, Ercan Yıldırım, Murat Ünlü, Kerim Sağlam, İsmail Altay, İbrahim Sağ, Satılmış Yiğit, SertanKuzu, Tarkan Atik, Adil Korkmaz, Ersin Kaya, İsmail Yalçın, Ömer Faruk Varlık, Faruk Deniz, Halit Aydın, Recep Köksal, Tunç Asker Cangüder, Oğuz Cömert, Murat Çetinel, Hüseyin Ağlar, Sezgin Okumuş, Serkan Aydemir ve Burak Demirören.

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESPOR’A YENİ YÖNETİM

BAŞKAN POSBIYIK: BÖLGEMİZ GENÇLERİNE AĞIRLIK VERECEĞİZ

Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü Derneği’nin olağan genel kurulunda yeni yönetim belirlendi. Kulüp Başkanı ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediyespor’u iyi noktalara getirmek için hedefleri olduğunu ve bölge gençlerine ağırlık vereceklerini söyledi.

Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü Derneği Olağan Kongresi AKM Nikah Salonunda yapılarak yeni yönetim belirlendi.

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ile Belediye ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık’ın katıldığı kongreye Belediyespor üyeleri ve taraftarları ilgi gösterdi. Kongrede önceki dönem faaliyet ve denetim raporları ibraz edilerek oy birliğiyle kabul edildi.

YAZICIOĞLU:BU YÖNETİM BELEDİYESPOR’U LAYIK OLDUĞU YERE TAŞIYACAK

Belediyespor As Başkanı seçilen İhsan Yazıcıoğluyaptığı konuşmada başarılı olacaklarına inandıklarını belirterek; “Bu sezon şehrimizde; sanayici, esnaf ve diğer arkadaşlarımızla beraber yeni bir yönetim oluşturduk. Bu yönetim el birliği ile, hep beraber Kdz. Ereğli Belediyespor'u layık olduğu yerlere taşıyacaktır. Yeni dönem KdzEreğli Belediyespor Kulübümüz için, şehrimiz için, halkımız için hayırlı olsun” dedi.

POSBIYIK: YENİ BİR ANLAYIŞLA YOLA ÇIKIYORUZ

Belediye ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık ise yeni dönemde yeni bir anlayışla yola çıktıklarını söyledi. Başkan Posbıyık; “Geçmiş dönem günahı ile sevabı ile geçti, bu konular üzerinde durmuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz, saygılarımızı sunuyoruz. Bu sene yeni bir anlayışla yola çıktık. Bu konuda Ereğli'de yaşayan tüm yurttaşlarımızla beraber, arkadaşlarımızla beraber şeffaf bir şekilde yola çıkıyoruz. Asla siyaset olayını ortaya koymadan, sen ben olayını ortaya koymadan Ereğli'ye yaraşır tarzda, şeffaf bir anlayışla; bu kulübün hesabını, kitabını, girdisini, çıktısını, alınan bağışları, harcanan paraları anında kamuoyuna bildirerek bir yönetim anlayışı ve kafa yapısı ile yola çıkıyoruz. Bunun teminatı hem sizlersiniz hem de benim. Piyasada bu kulüp söylentilerle çok yıpratılmıştır. Hatasıyla sevabıyla geçmişte hizmet edenlere teşekkür ediyorum” dedi.

-BÖLGEMİZ GENÇLERİNE AĞIRLIK VERECEĞİZ-

Başkan Posbıyık, bölgenin gençlerine yeni dönemde ağırlık vereceklerini ve amatör spor kulüplerine de destekçi olacaklarını belirterek şunları söyledi;

Bu dönem elini taşın altına koyan az önce isimlerini duyduğunuz çok değerli arkadaşlarımız var. Hiçbir siyaset ayrımı gözetmeksizin, sen ben meselesini ortaya koymadan sadece Ereğli Belediyespor'un, Ereğli halkının mutluluğu için hep beraber bir araya geldik, el ele verdik. Ekonomik sıkıntının olduğu bir dönemde herkes kolay kolay taşın altına elini koymaz. Ben bu yürekli arkadaşlarıma, yönetim kuruluna, işin içine giren arkadaşlarıma Ereğli halkı adına şükranlarımı sunmak istiyorum.

İnançla yola çıkıyoruz, büyük laflar etmiyoruz ama tabi ki hedefsiz insan olmaz. Mutlaka bizim de bir hedefimiz var. Ereğli Belediyespor sadece bir futbol takımı değildir. Bir futbol takımı hareketi olarak bakmamak lazım. Farklı branşta spor yapan çok dallarımız var. Bütün branşlara aynı ölçüde hizmet vermeye çalışacağız. Bu takımın başarılı olması için amatör spor kulüplerinin güçlendirilmesi gereklidir. Belediyespor, Ereğli Belediyesi amatör spor kulüplerine de her zamankinden daha fazla sahip çıkacağından herkes emin olabilir. Yeni dönemde bölgemizde spor yapan, elinden tutulduğunda iyi noktalara gelebilecek bölgemizin gençlerine ağırlık vereceğiz” 

ÇORUMLUOĞLU: BAŞARILAR DİLİYORUM

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğluda yaptığı konuşmada seçilen yönetime başarı diledi.

Çorumluoğlu; “Bugün seçilen ve oluşturulan yeni yönetimimize başarılar diliyorum. Futbol sporun içerisinde; hem yapılması,  hem fiziki zorlukları hem de uğraşılan kitle bakımından en zorudur. Değerli yönetici arkadaşlarımız sizin eliniz her zaman açık olursa millet bunu  görürse onu söyler ama siz avucunuzu kapattığınız zaman sizin için her şeyi söylerler. Hatalı transferler yapılmış olabilir, hatalı paralar ödenmiş olabilir, para toplanamamış olabilir ama her şeyiniz açık, şeffaf olduktan sonra Ereğli'deki hiçbir kimse size hiçbir şey söyleyemez. Ticaretin yavaşladığı dönemde yönetime girmek, para vermek hakikaten tebrik edilecek bir husustur. Ereğli’de kenetlenildiği zaman başarılı olunacağına inanıyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

YENİ YÖNETİM ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Halil Posbıyık, İhsan Yazıcıoğlu, Ahmet Türk, Tasin Tanyıldız, Salih Topaloğlu, Tarık Latif, Ahmet Sarı, Yaşar Eroğlu, Eyüp Bayram, Metin Özakın, Yılmaz Yalçın, Yakup Köroğlu, İbrahim Sezer, Mustafa Toprak, Fevzi Turan, Bayram Özkayıkçı, Bekir Çaygeç, Ercan Yıldırım, Murat Ünlü, Kerim Sağlam, İsmail Altay, İbrahim Sağ, Satılmış Yiğit, SertanKuzu, Tarkan Atik, Adil Korkmaz, Ersin Kaya, İsmail Yalçın, Ömer Faruk Varlık, Faruk Deniz, Halit Aydın, Recep Köksal, Tunç Asker Cangüder, Oğuz Cömert, Murat Çetinel, Hüseyin Ağlar, Sezgin Okumuş, Serkan Aydemir ve Burak Demirören.

Yorumlar