Yakında kura çekimi yapılacak ve ikinci sözleşme Yakında.

6 Ekim 2018 Cumartesi 21:57

Yakında kura çekimi yapılacak ve ikinci sözleşme Yakında.

Derya Akbıyık yapar bazıları sadece bakar

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık TOKİ yetkilileri ile yapılan son görüşmede, Zonguldak, Terakki Mahallesi’ndeki iki parsel alan üzerinde toplam 9 bin metrekare, toplu konut projesinin kabul olduğunu aktardı.

Yaklaşık altı yıldır devam eden çalışmalar sonucu gazetecileri konut sahibi yapma projesinde çok yoğun uğraştık.

Başta Sayın Valimiz Ahmet Çınar, olmak üzere, eski meclis başkanımız Köksal Toptan, Zonguldak Milletvekillerimiz, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, BİK Zonguldak şube müdürlüğü Defterdar, Çevre Şehircilik, Milli Emlak ve İmar Müdürlüğü olmak üzere tüm emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

Akbıyık gazetemizin genel yayın yönetmeni Süleyman Şen’e önemli açıklamalarda bulundu Akbıyık sözlerine şöyle devam etti: "Zonguldak basın sitesi projemizi biz 2012’in ağustos ayı mübarek ramazan günü iftardaki bütün meslektaşlarımızla paylaşmıştık.

Zonguldak’taki gazeteci arkadaşlarımızın ev ve konuk sahibi olmasını cani gönülden istemiştik. Şuanda 6 yılı doldurduk diyebiliriz çok mesafeler aldık. Büyük bir ekip çalışmasıydı. O dönemde milletvekilimiz Köksal toptan meclis başkanımız bize sağ olsun Ankara’da yardımcı oldu TOKİ başkanı ve yardımcılarıyla görüştürdü başvurularımızı yaptırmamızı sağladı.

Bu konuda o dönemin valisi Erol Ayyıldız hemen bizim dilekçemizi aldı ve TOKİ basın sitemizin direk başlangıcı oldu. Daha sonra Ankara’da bu süreci takip ettik plan ve projelerimiz yapıldı TOKİ’nin kendi yerine biz talip olduk. TOKİ’deki yetkililerin bile unuttuğu bir araziyi tozlu raflardan aldık hayata geçirdik. Maalesef 17-25 Aralık ayında yaşanan ve ülkemize kaos amacı ile kurulan tezgah, Türkiye’de olumsuz bir süreç yaşatmıştı.

En çokta o dönem Çevre Şehircilik Bakanlığını ve o bakanlığa bağlı kurumları etkilemişti. O dönem bizimde projemiz bu olumsuz yaşanan durumlardan etkilendi. O sıralar projeler tamamen durdu ve tekrar başa dönüldü. Yeniden Sayın Valimiz Ali Kaban tekrar bizler için girişimlerde bulundu. TOKİ de de yeni yapılanma olmuştu İstanbul merkez Halkalı yönetim merkezi hayata geçmişti. Biz Ankara’daydık, sonra İstanbul’a bağlandık. Bu süreçte Ali Kaban Valimin de destekleriyle TOKİ projemiz yeniden başlangıç yaptı.

Çünkü biz imar durumuna kadar, zemin etütleri dahil tüm altyapı çalışmalarını hazırlamıştık. Zonguldak belediye başkanımız Muharrem Akdemir’e teşekkür ediyorum Fen işleri müdürüne, imar müdürüne, Zonguldak Valiliği il çevre ve şehircilik müdürümüz, o dönem Hasan Öztürk’ e, bizlere çok yardımcı oldu, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bütün daire müdürlerimizden katkı aldık, vekillerimizden aldık. Siyasilerimiz den aldık. Zonguldak basınına hepsi sahip çıktılar. Bizde cemiyet olarak görevimizi yaptık.

"BİZE ÖZEL SOSYAL DONATILARIMIZIN OLDUĞU BİR YAŞAM ALANI OLACAK"

Türkiye’de de örnek bir proje oldu böyle bir projeyi hayata geçiren cemiyet sayısı, en fazla 5 bile olmamıştır, ama bizim özel bir durumumuz var, kendimize ait bir site, hatta bize üzülmez konutlarından 100 daire verdiler, kabul etmedik.

Bize ait olan bir yer, orada sosyal donatılarımız olacak, kamelyamız olacak otoparkımız olacak, şuan etraf çevrilmiş durumda, bugün itibariyle 100’de ellisi bitmiş konumda. İnşaatta büyük bir ilerleme mevcut. Şu anda projemizin Kaba işleri bitmiş ve ince işlere başlanılmıştır. 110 dairemiz ve 95 daireye yakın daire sahibi mevcut.

Geri kalan 15 daire içinde başvuruları aldık bu şekilde TOKİ de 110 dairemize sahip olacağız. Kura çekimi için TOKİ’den gelecekler ve noter huzurunda kura çekimimiz gerçekleşecek. Ödeme konusunda sıkıntı yaşayan ya da çıkmak isteyen arkadaşlarımız varsa meslektaşlarımız arasından talepte bulunan yedek arkadaşlarımızı devreye sokacağız. Burada bizim için önemli olan gazeteci arkadaşlarımızın üyelerimizin yer almasıdır.

Yakında kura çekimi yapılacak ve ikinci sözleşme ücretlerimiz yatırılacak. Kesin anlaşmayı hayata geçireceğiz. 2+1’ler için 15 bine yakın bir para yatacak 3+1’ler içinde 18 bine yakın bir para yatacak ve ev tesliminden 4 ay sonra ödemeler başlayacak. Zonguldak gazeteciler cemiyeti basın sitesiyle 2. ödemeyi yaptıktan sonra 2+1’lerde vadelerimiz 15 yıl, 3+1 dairelerde vadesi 10 yıl. 2+1’lerde ödeme taksitimiz 600-700 TL olması planlıyor 3+1’lerde ödeme taksitinin 900-999 TL olması planlıyor. Tabi konuyla ilgili tekrar TOKİ yetkilileriyle görüşülecek ve farklı bir ara ödeme olmayacağını buradan belirtebiliriz.

Daha önceden yatırdığımız ön ödeme olarak 4 bin ve 6 bin TL’miz var, bunları eklediğimiz zaman 18 bin ve 24 bin civarında bir ücrete peşin ödeme tekabül ediyor. Ülkemiz olağanüstü döviz kur yükselişinden geçiyor, bizim ihalemiz 2017 yılının sonunda yapıldı maliyetler çok yükseldi o dönemde yapılması bizim için çok büyük bir şans oldu, bugünlerde yapılsaydı bunun 2 kat üzerini görebilirdik diye düşünüyorum.

Yerimiz çok güzel deniz manzaralı doğası var kente yakın ve üniversiteye 700 metre her türlü toplu taşıma ulaşımı var. Altyapımız var doğalgazından içme suyuna ve elektrikler tesisatlarına kadar şuanda yapılmış durumda. Bizimle beraber bir yaşam alanı olacak 10 aylık bir inşaat süresi oldu müteahhidimiz de çok güçlü bir firma çok hızlı çalışıyorlar. 2019’un 5.ayında( Mayıs) bize teslim etmeleri gerekiyor ama bugün büyük bir yol almış durumdayız.

"BİZ DAHA ÇOK PROJELERE İMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Emeği geçen bütün yetkili ve ilgililere teşekkür ediyoruz. Bugün ki valimiz Ahmet Çınar da bize çok büyük destek veriyor her zaman yanımızda bizlerin istek ve taleplerini de karşılıyor. Zonguldak Basın sitesi hayırlı ve uğurlu olsun diyorum, hepimize orada oturmayı inşallah Allah nasip etsin. Arkadaşlarımız bugünden paralarını hazırlasınlar, kesin sözleşmeyi yaparken çok uzun bir süre verilmeyecek.

Cemiyet olarak böyle bir görev yaptığımız için mutluyuz ve gururluyuz. TOKİ’yle görüşmelerimizde bir toplu konut açma isteğimizde tekrar yardımcı olacaklarını belirttiler.

Gerekli talebi toplayabilirsek basın sitesinin 2. Etabını da neden yapmayalım diyorum. İhtiyaca göre gerekli görüşmelerimiz yapılacak. Zonguldak gazeteciler cemiyeti olarak konut projesi yaptık ama bizim birçok projelerimiz var ve sadece konut değil meslektaşlarımızın her türlü istek ve taleplerine göre hareket ediyoruz.

Bizler sadece gazetecilerimize yönelik değil gazete sahiplerine ve gazete çalışanlarına yönelik çalışma yapıyoruz. Kentimizin de gelişimine ve büyümesi için de bizler için çok önemlidir. Cumhurbaşkanlığı iletişim dairesi başkanlığı eğer kurulur ki bugünlerde kurulma aşamasında hayata geçerse cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığının Zonguldak ve batı Karadeniz bölgesi müdürlüğünü de buraya almaya çalışacağız. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor."

 

 

Yorumlar

Opel Aysa'da kampanya var !

5 Ekim 2018 Cuma 11:58

Opel Aysa'da kampanya var !

Bu fırsat kaçmaz !

Tüm bayramlar bitti ama Yeni açılan Opel Aysa'da daha bayram yeni başladı hemde bu krizde !!!

Tüm Opel sahiplerini bekliyoruz ! 

Yorumlar

Olay olay olay 16 işçi atıldı fabrika karıştı

3 Ekim 2018 Çarşamba 01:27

Olay olay olay 16 işçi atıldı fabrika karıştı

1013 işçi iş bıraktı !!

Eskişehir'de bir fabrikada performans düşüklüğü sebep gösterilerek işten atılan 16 işçiyi sendikalı işçi arkadaşları sahipsiz bırakmadılar ve sözleşmeli olmalarına rağmen atılan işçi arkadaşlarına destek vermek için Birleşik Metale bağlı 3 fabrikada 1013 işçi iş bırakma eylemi yaptı..

 Eskişehir Birleşik Metal-İş Sendikası Şube Başkanı Recai Büyükbeyhan 16 işçinin işten atılma sebeplerini sorduğumuzda ;" arkadaşlar mesai eylemlerine katıldıkları için işten atıldılar ve bizim amacımız da  hakları yenen işçi arkadaşlarımızın  işlerine geri dönmesini bekliyoruz " dedi.


                           “İŞVEREN SÖZÜNDE DURMADI”

Eskişehir Birleşik Metal-İş Şube Başkanı Recai Büyükbeyhan, toplu sözleşmelere uyulmadığı için başlatılan eylemlerden sonra işverenin uzlaşalım çağrısı yaptığını söyledi. Çağrıya sendika olarak olumlu cevap vermelerine rağmen arkasından sözleşmeli 16 işçinin işten çıkarıldığını söyleyen Büyükbeyhan, “20 gün önce işverenden iş yerlerindeki eksiklikler için bazı talepler yapıldı. Toplu sözleşmelere uyulmadı. Mesai eylemi başlatıldı. Yemekten sonra yarım saat iş bırakma eylemleri düzenlendi. Bunun arkasından şirket genel müdürü sendikaya giderek ‘Eylemleri bitirelim, İtalya'ya gideceğim dönüşte halledelim' ifadelerini kullandı. Bunun üzerine eylemler bitti. Hemen sonrasında 16 kişinin iş akitleri feshedildi. Bu yüzden 3 fabrikada üretim kesildi. Bin 13 sendikalı iş bıraktı. İşten çıkarılan arkadaşların işe geri alınması ve toplu iş sözleşmelerine uyulmayan maddelerin düzeltilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Şehrimizde yıllardan beri haksız yere çıkarılan Erdemir işçilerine sahip çıkmayan Türk Metal Sendikası Kdz Ereğli Şubesi Başkanı Mercan'ın erdemirdeki yakında olan seçimde tekrardan Başkan olma ihtimaline karşı işçilerin Yeni bir sendika örgütlenmEsin'e sıcak baktıkları konuşuluyor.

işçiler ise fabrikanın  kaymağını yiyen sendikacıların işçilerin atılması anında etraftan yok olduklarını,M.ercan'ın başkanlık konusunda çok zayıf kaldığını hatta teşkilatlandırma sekreterinin kafasının  farklı konularda teşkilatlandığı için burda başarının oluşma imkanının kalmadığını belirttiler..

Yeni sendika gelsin artık diyen tüm işçiler seçimden sonra komple bir değişiklik olmaması halinde gerekli eylemlere bizde başlayacağız dediler ..

Yorumlar
 • Kemal
  3 Ekim 2018 Çarşamba 11:09

  Gelsin yeni bir sendıka.bunlar ceplerinide kollarınıda doldurdular.

Kdz Ereğlide fırtına çevreye zarar verdil.

1 Ekim 2018 Pazartesi 23:05

Kdz Ereğlide fırtına çevreye zarar verdil.
Yorumlar

Erdemirde Olan yine garibana oldu,

1 Ekim 2018 Pazartesi 10:42

Erdemirde Olan yine garibana oldu,

Sendika siyaset derdinde gariban ekmek derdinde !!

Sabah saatlerinde aldığımız habere göre birileri dün gece yine  boş durmamış ve bu krizde geçim derdine düşmüş oypa işçisinin zaten az olan kuru ekmeğinide göz dikmiş.

Ereğli Demir Çelik Fabrikası Çevre Düzenleme Bölümünde bugün itibarı 1 mühendis,1 formen ,17 oypalı gariban işçinin işine son verildi.

Geçen seçim zamanı taşerona kadro vereceğiz yalanı atan sendikacılar, içki masalarında siyasette ÇİVİCİ'yi nasil başkan yaparız oyunu hazirlarken işçinin iradesi ile kendi başkanlıklarının gideceğinin farkında değiller.

İsimler az sonra yayınlanacak 

Yorumlar
 • Vuslat
  3 Ekim 2018 Çarşamba 17:47

  Adam azaltmaya giden erdemir ve oypanin yeni müdürleri masalalah eski gidenleri aratmıyor yine eski müdür gibi sendika yandaşı olmuşlar herşeyin kararını beraber veriyorlar aynı masada oturup kalkıp adam almaya devam ediyor olan garibana oluyor kimseninde sesi çıkmıyor .

 • Hakan Akgün
  3 Ekim 2018 Çarşamba 10:11

  Bu çivici lafindan rahatsiz olanlar neden isimleriniz soy isimleriniz yok burda yoksa kumandaniz baskalarinin elinde mi ?

 • Hakan Akgün
  3 Ekim 2018 Çarşamba 10:07

  Çivici runuzlu kolpa 2 dir burda yorum yaziyorsun yalandan yere yargi orda olaya manyel verme senin ipini kim saldi ise sahibine zarar verdirme sakina tehditli ve kaba bir daha yorum yazma. bana ne kadar çivi ne kadar şehirde eğri çiviyi duzelten çivici varsa da burda yazdirtma oldumu kolpa oğlum benim

 • ÇİVİCİ
  3 Ekim 2018 Çarşamba 01:06

  Çiviciyle derdin ne senin bilader. Atılan işçileri çivicimi çıkışını istedi. Asıl ithamlarda bulunuyosun yargı önüne hiç çıkmadın heralde sen

 • Cafer esen
  2 Ekim 2018 Salı 18:05

  Yorum yazanlardan isim yok gizlenmeye devam

 • ereglili
  2 Ekim 2018 Salı 15:39

  sayın ablam allah bir kapı kapatır bir kapı açar allah işallah bi hayır verir size sizde seçim zmanı gösterin bunlara kendinizi

 • Ereğli
  2 Ekim 2018 Salı 08:24

  İsimler açıklansa gerekçeleriyle birlikte anlamadığım şu Erol çivicinin belediye Başkanı adayı olmasının sendikadan atılan insanlarla alakası nedir yazılarınızı takip ediyorum erol çiviciyle uğraşacağınıza çişini tutamayan cöbekoğluna aynı ithamı kullanan Halil posbıyıkla uğraşın gazeteci haber yapar Aslı astarı olmayan haberlerle adam karalamaz

 • Vatandas
  1 Ekim 2018 Pazartesi 23:24

  Rabbim haksızlık yapanın yanına koymaz koymasında inşallah... Kim kendi çıkarları için suçsuz işçınin ekmeği ile oynuyorsa kendı çıkarlarında boğulsun.. Eğer arkadan çıkarılacak işçi sayısı da doğruysa yazıklar olsun onca ekmeğinde olan insanlarla oyun oynuyorlar

 • Pevrul baba uygun görmüş kimse konuşmasın.
  1 Ekim 2018 Pazartesi 20:10

  Ne demişti bir videoda sayın Pevrul kavlak işçi alımlarında Kırıkkalelilere öncelik tanınacak adam sözünü tutuyorsa bunda yanlış anlama olmaz değilmi?Kırıkkaleli gençler erdemire işe girip ihya olsun EREĞLİ halkı dibindeki Fabrikasından atılsın. GAFLET UYKUSU BU uyuyun arkadaşlar ekmeklerimiz elimizden alınıyor.

 • Ereğli halkı
  1 Ekim 2018 Pazartesi 13:46

  Bu olacaklar daha önceden bütün partiler tarafından halka anlatıldı ( Akp hariç) şimdi söylenenler bir bir oluyor kimse

 • - @'
  1 Ekim 2018 Pazartesi 13:12

  Işlerine son verilenlerden bir taneside benim eşim 3 cocugum var 3de okula gidiyor allahım bu çocukların geleceğiyle oynayanlarin biran önce belasını versin bu işçilerin ekmeginden ne istediniz