Yavuzyılmaz Aile Sağlık Merkezleri'ni ziyaret etti.

24 Eylül 2018 Pazartesi 18:49

Yavuzyılmaz Aile Sağlık Merkezleri'ni ziyaret etti.

Doktor Olmayan ASM’lere Vekil Girdi..

       Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, beraberinde CHP Kilimli İlçe Başkanı Filiz Karademir, Gelik Belde Başkanı ve CHP Kilimli İlçe Yöneticileri ile beraber Karadon ve Gelik'te bulunan Aile Sağlık Merkezleri'ni ziyaret etti.

Aile Sağlık Merkezleri'nde aktif olarak çalışan doktor olmadığı tespitini yapan Yavuzyılmaz, bu merkezlerde çalışanların sorunlarını dinledi.

Kömür üretiminde önemli bir konuma sahip olan ve aynı zamanda yerleşim yeri olarak da kullanılan Gelik ve Karadon bölgelerindeki bu doktor eksikliğinin kabul edilemez olduğunun altını çizen Yavuzyılmaz, bölgede yaşayan halkın sağlık hizmetleri alabilmek için Kilimli İlçesi ve Çatalağzı Beldesine yönlendirildiğini, bu nedenle özellikle yaşlı ve çocuk hastaların mağdur olduğunu belirterek sorunun çözümü için İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner ile görüştü.

Görüşmede Yavuzyılmaz, Müdür Güner'e Aile Sağlık Merkezi'ndeki sorunları ve eksiklikleri iletirken neler yapılabileceği noktasında fikir alış verişinde bulundular.

Doktor eksikliği ile ilgili olarak da Müdür Güner, 15 Ekim'den itibaren Zonguldak İli geneli'nde Aile Sağlık Merkezleri'nde 17 doktorun göreve başlayacağını, Karadon ve Gelik'teki doktor eksikliklerinin giderileceğini söyledi.

Yavuzyılmaz konunun takipçisi olduğunu belirtirken, halkın bu mağduriyetinin giderilmesi için gereğinin en kısa sürede yapılması gerektiğinin tekrar altını çizdi.

Yorumlar

Fatih Çakır aday mı ?

24 Eylül 2018 Pazartesi 20:00

Fatih Çakır aday mı ?

Şafak Ereli’n Mehmet Fatih Çakır hakkında yazdığı köşe yazısı çok dikkat çekti ..

Şafak Ereli’n Bu yazısı çok konuşulacak !

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde bir çok Parti’de aday adayı olacak isimler yavaş yavaş “sosyal medya” ve “basın” yoluyla belirlenmeye başlamış durumda.

Haber Merkezi- Yaklaşan yerel seçimler öncesinde bir çok Parti’de aday adayı olacak isimler yavaş yavaş “sosyal medya” ve “basın”yoluyla belirlenmeye başlamış durumda.

Ereğli’de de bilhassa yerel seçimler öncesinde AK Parti’de aday adayı yoğunluğu yaşanacak gibi gözüküyor.

Bu adaylar arasında da önceliği doğal olarak Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal alıyor.

 Uysal’a ilaveten bugüne kadar bilhassa sosyal medya’da yaptıkları açıklamalarla yerel seçimlerde AK Parti’den aday adayı olacağının sinyallerini vermeye başlayan kişiler de mevcut.

Bu isimler arasında Yüksel Balcı, Fazlı Erdoğan,  Erol Şahin ve Muhammed Köse gibi geçmişte AK Parti’de hizmet etmiş kişiler var.

Yerel seçimler için takvim açıklandığında bir çok isminde bu listeye bilhassa AK Parti’de dahil olması bekleniyor!

Bilhassa AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ında bu yarışta önemli yer tutacağı ve “potansiyel” bir güç olarak yerel seçimlerde “aday” olması bekleniyor.

24 Haziran’da yapılan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olan  ve  AK Parti  İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Çakır’ın  seçimler sonrası  kısa sürede görevine iade edilmesi  de kendisine parti içinde büyük bir güç  kazandırmış durumda.

Ereğli’de bazı siyasi kesimlerce  AK Parti İlçe Başkanlığına dönen Fatih Çakır’ın  yerel seçimlerde  Belediye Başkanlığına aday olmayacağı yönünde “fısıltı” gazeteleriyle yayın yapılması da gerçeği yansıtmıyor!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  “Partinin taşıdığı adaylarla değil, partiyi taşıyan adaylarla seçime gideceğiz ve bugün partinin bir çok kademesinde görev yapan kişilerin kesinlikle istifa etmemeleri gerektiği, bu kişilerin görevlerini  yaparken de Ankara’ya çağırılarak kendilerine görev verilebileceğini” açıklaması  AK Parti’de veya  devletin çeşitli kademelerinde görev yapan kişileri n önünü yerel seçimler öncesi açmış görülüyor.

Bu nedenle adaylık için görevinden “istifa” etmek gibi bir sorun yaşamayan Fatih Çakır  AK Parti İlçe Başkanlığı’na  geri döndükten sonra bilhassa  Ereğli ve  AK Parti Genel Merkezinde  büyük  siyasi güç kazanmış  durumda.

Göreve döndükten sonra parti çalışmalarına ara vermeden devam eden, Ereğli çevresinde inceleme ve ziyaretlerini sürdüren Çakır’ın AK Parti adına yaptığı çalışmalar da Ereğli’de takdirle karşılanıyor.

Çakır’ın bu çalışmalarında tüm köy ve mahalle muhtarlarıyla uyum içinde olması, sorunların çözümünde birlikte hareket etmeleri de  tüm Ereğli ve çevresinde yaşayanlar  tarafından olumlu karşılanıyor.

 

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın  yakaladığı “potansiyel gücü”  sonuna kadar  kullanacağı ve yerel seçimlerde  Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adayı olacak kişiler arasında en önemli yeri  tutması   bekleniyor.

Etiketler:

Mehmet Fatih Çakır Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayımı ?

Yorumlar
  • Değil
    23 Eylül 2018 Pazar 18:05

    Değil

Yavuzyılmaz sordu,

23 Eylül 2018 Pazar 13:20

Yavuzyılmaz sordu,

Merkez Bankası topu taca attı..

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Türk Lirası'nın, Amerikan Doları ve Euro karşısında 01-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında yaklaşık %40 değer kaybetmesi üzerine, 13 Ağustos 2018 günü Merkez Bankası'na bir dilekçe sunmuştu.

 

Yavuzyılmaz Merkez Bankası'na sunduğu dilekçesinde ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizi menfaatlerine çevirerek ekonomik kar elde edip, TL'nin değer kaybetmesine etki eden ve 1 Milyon Dolar / Euro düzeyinin üzerinde alım satım işlemi  yapan firma, kuruluş ve kişilerin kim olduğunu sormuştu.

 

Merkez Bankası'nın dün itibari ile dilekçesine cevap verdiği Yavuzyılmaz, verilen cevapta, ekonomik olarak saldırı altında olduğumuzun söylendiği söz konusu tarihlerde yüksek miktarda döviz alım satımı işlemi ile ölçüsüzce kar elde eden firmaların, halkı fakirleştirmelerine rağmen, açıklanmaları halinde zarar görecekleri sebebiyle korunduğunu belirterek, 'Peki halkın gördüğü zarar ne olacak?' diye sordu.

 

Yavuzyılmaz 13 Ağustos tarihli dilekçesi ile ilgili yaptığı açıklamada; ‘Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizden istifade ederek, daha çok kar elde etmek amacıyla 1 Milyon USD, EURO ve üzerindeki tutarlarda döviz cinslerinde alım satım yaparak TL’nin değer kaybetmesine ve her geçen gün halkımızın daha da fakirleşmesine neden olan yerli/yabancı/uluslararası sermayeli firmaların, kuruluşların ve şahısların kamuoyu nezdinde bilinmesi amacıyla 4982 sayılı yasa uyarınca T.C.Merkez Bankası Başkanlığı'na Bilgi Edinme Dilekçesi sunmuş bulunuyoruz.

 

T.C.Merkez Bankası Başkanlığınca tarafımıza verilecek yanıtı kamuoyuyla paylaşılmak üzere basın mensuplarına iletileceğim' demişti.

Merkez Bankası Yavuzyılmaz'ın dilekçesine yaptığı geri dönüşte Bilgi Edinme Kanunu'nun 17 ve 28. maddeleri gereğince sorulara cevap verilmesinin ticari faaliyet ve rekabet şartlarına zarar vereceği gerekçesi ile Yavuzyılmaz'a yanıt veremeyeceğini belirtti. Merkez Bankası ayrıca, 21 ve 32. maddeler ile verilecek cevabın 'özel hayatın gizliliği' kapsamında olacağı temeline dayandırarak adeta 'topu taca attı'.

Yavuzyılmaz geri dönüş ile ilgili yaptığı açıklamada; "Bildiğiniz üzere 13 Ağustos 2018 tarihinde Bilgi Edinme İsteğiyle Merkez Bankası'na sormuştuk; madem ki ülke olarak ekonomik bir saldırı altındayız ve hepimiz aynı gemideyiz, o halde; 1-12 Ağustos tarihleri arasında TL karşılığı yüksek miktarda döviz alım satımı yaparak kar eden firmaları, kişileri ve kurumları bilmeye de hakkımız var, demiştik. Kim bunlar diye sormuştuk.

Dün itibariyle tarafıma ulaşan Merkez Bankası'nın yanıtını sizlerle paylaşıyorum.

Özetle; sözkonusu tarihler arasında yüksek miktarlarda sürekli döviz alım satım işlemleri yaparak ülke ekonomisini batırarak fahiş karlar elde edenleri açıklayamayız, açıklarsak bu firmalara, kişilere ve kuruluşlara zarar vermiş oluruz diyor. Peki halkımızın gördüğü zarar ne olacak?" dedi.

Merkez Bankası'nın yaptığı geri dönüş şöyle:

Etiketler:

Zonguldak CHP milletvekili Deniz Yavuzyılmaz

Yorumlar

Fatih Çakır’ın hızına yetişilmiyor !

22 Eylül 2018 Cumartesi 19:40

Akgün Medya

Fatih Çakır’ın hızına yetişilmiyor !

Kurtarıcı olarak görülen Çakır’ın ne telefonu susuyor Nede kendisinin elini sıkan elini geri bırakıyor ..

Çakır’ın Hızına Yetişilmiyor...


Kısa bir süre önce yeniden Ak Parti İlçe Başkanlığına getirilen Fatih Çakır adeta şehri karış karış geziyor.

Gitmediği yer sıkmadığı el kalmayan çakır günün nerdeyse tamamını vatandaşların sorunları ve sıkıntılarına çözüm arayışında geçiriyor.

Haftaya İlköğretim Haftası açılış törenleri ile başlayan Çakır, Devlet Hastanesi ve Diş Hastanesinde vatandaşları ve başhekimleri ziyaret etti.

Herkesin ilgi ve beğeniyle takip ettiği Çakır bu kez de Zonguldak-Ereğli yolunda karşımıza çıktı. Zonguldak Ereğli yolunun İvedikle tamamlanması için çalışmaları takip eden Çakır ardından Ören Mahallesinde mahallelilerin sorunlarını dinledi.

Şehir merkezinde her noktada Çakır’ı görmek mümkündür.

Hafta başı görevine başlayan Kaymakamı ekibiyle ziyaret eden Fatih Çakır Kaymakama Ereğli’nin sorunlarını ve çözümü için neler gerektiği hakkında bilgi verdi.

Akabinde Gaziler Haftası münasebetiyle Şehit aileleri dernek başkanını ziyaret etti. Sadece şehir merkezinde değil köylerde de Çakır’a yoğun ilgi vardı.

Çayırlı bölgesinde Girişimcilik sertifikası veren Çakır, Ormanlı Beldesinde de yoğun ilgi ile karşılandı.

Son olarak da yoğun Ereğli temposunda Çakır’ı Zonguldak da yakladık. Zonguldak da Sağlık-Sen kongresine katılan Çakır’ın bu enerjiyi nerden buluyorsunuz yanıtına aynı samimiyetle “Aşk ile Çalışan Hiç Yorulur mu?” Sözü kulaklarımızda yer tuttu. Biz Çakır’ı zor takip ediyoruz bilmiyorum siz yetişebiliyor musunuz?

Etiketler:

Mehmet Fatih Çakır

Yorumlar

Girişimcilere sertifikaları verildi

22 Eylül 2018 Cumartesi 17:35

Girişimcilere sertifikaları verildi

Yüksel Balcı ve Mehmet Fatih Çakır Polat Türkmen Reise refakat ettilerEtiketler:

Mehmet Fatih Çakır , Yüksel Balcı , Polat Türkmen

Yorumlar