Yavuzyılmaz sordu,

23 Eylül 2018 Pazar 13:20

Yavuzyılmaz sordu,

Merkez Bankası topu taca attı..

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Türk Lirası'nın, Amerikan Doları ve Euro karşısında 01-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında yaklaşık %40 değer kaybetmesi üzerine, 13 Ağustos 2018 günü Merkez Bankası'na bir dilekçe sunmuştu.

 

Yavuzyılmaz Merkez Bankası'na sunduğu dilekçesinde ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizi menfaatlerine çevirerek ekonomik kar elde edip, TL'nin değer kaybetmesine etki eden ve 1 Milyon Dolar / Euro düzeyinin üzerinde alım satım işlemi  yapan firma, kuruluş ve kişilerin kim olduğunu sormuştu.

 

Merkez Bankası'nın dün itibari ile dilekçesine cevap verdiği Yavuzyılmaz, verilen cevapta, ekonomik olarak saldırı altında olduğumuzun söylendiği söz konusu tarihlerde yüksek miktarda döviz alım satımı işlemi ile ölçüsüzce kar elde eden firmaların, halkı fakirleştirmelerine rağmen, açıklanmaları halinde zarar görecekleri sebebiyle korunduğunu belirterek, 'Peki halkın gördüğü zarar ne olacak?' diye sordu.

 

Yavuzyılmaz 13 Ağustos tarihli dilekçesi ile ilgili yaptığı açıklamada; ‘Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizden istifade ederek, daha çok kar elde etmek amacıyla 1 Milyon USD, EURO ve üzerindeki tutarlarda döviz cinslerinde alım satım yaparak TL’nin değer kaybetmesine ve her geçen gün halkımızın daha da fakirleşmesine neden olan yerli/yabancı/uluslararası sermayeli firmaların, kuruluşların ve şahısların kamuoyu nezdinde bilinmesi amacıyla 4982 sayılı yasa uyarınca T.C.Merkez Bankası Başkanlığı'na Bilgi Edinme Dilekçesi sunmuş bulunuyoruz.

 

T.C.Merkez Bankası Başkanlığınca tarafımıza verilecek yanıtı kamuoyuyla paylaşılmak üzere basın mensuplarına iletileceğim' demişti.

Merkez Bankası Yavuzyılmaz'ın dilekçesine yaptığı geri dönüşte Bilgi Edinme Kanunu'nun 17 ve 28. maddeleri gereğince sorulara cevap verilmesinin ticari faaliyet ve rekabet şartlarına zarar vereceği gerekçesi ile Yavuzyılmaz'a yanıt veremeyeceğini belirtti. Merkez Bankası ayrıca, 21 ve 32. maddeler ile verilecek cevabın 'özel hayatın gizliliği' kapsamında olacağı temeline dayandırarak adeta 'topu taca attı'.

Yavuzyılmaz geri dönüş ile ilgili yaptığı açıklamada; "Bildiğiniz üzere 13 Ağustos 2018 tarihinde Bilgi Edinme İsteğiyle Merkez Bankası'na sormuştuk; madem ki ülke olarak ekonomik bir saldırı altındayız ve hepimiz aynı gemideyiz, o halde; 1-12 Ağustos tarihleri arasında TL karşılığı yüksek miktarda döviz alım satımı yaparak kar eden firmaları, kişileri ve kurumları bilmeye de hakkımız var, demiştik. Kim bunlar diye sormuştuk.

Dün itibariyle tarafıma ulaşan Merkez Bankası'nın yanıtını sizlerle paylaşıyorum.

Özetle; sözkonusu tarihler arasında yüksek miktarlarda sürekli döviz alım satım işlemleri yaparak ülke ekonomisini batırarak fahiş karlar elde edenleri açıklayamayız, açıklarsak bu firmalara, kişilere ve kuruluşlara zarar vermiş oluruz diyor. Peki halkımızın gördüğü zarar ne olacak?" dedi.

Merkez Bankası'nın yaptığı geri dönüş şöyle:

Etiketler:

Zonguldak CHP milletvekili Deniz Yavuzyılmaz

Yorumlar

Fatih Çakır’ın hızına yetişilmiyor !

22 Eylül 2018 Cumartesi 19:40

Akgün Medya

Fatih Çakır’ın hızına yetişilmiyor !

Kurtarıcı olarak görülen Çakır’ın ne telefonu susuyor Nede kendisinin elini sıkan elini geri bırakıyor ..

Çakır’ın Hızına Yetişilmiyor...


Kısa bir süre önce yeniden Ak Parti İlçe Başkanlığına getirilen Fatih Çakır adeta şehri karış karış geziyor.

Gitmediği yer sıkmadığı el kalmayan çakır günün nerdeyse tamamını vatandaşların sorunları ve sıkıntılarına çözüm arayışında geçiriyor.

Haftaya İlköğretim Haftası açılış törenleri ile başlayan Çakır, Devlet Hastanesi ve Diş Hastanesinde vatandaşları ve başhekimleri ziyaret etti.

Herkesin ilgi ve beğeniyle takip ettiği Çakır bu kez de Zonguldak-Ereğli yolunda karşımıza çıktı. Zonguldak Ereğli yolunun İvedikle tamamlanması için çalışmaları takip eden Çakır ardından Ören Mahallesinde mahallelilerin sorunlarını dinledi.

Şehir merkezinde her noktada Çakır’ı görmek mümkündür.

Hafta başı görevine başlayan Kaymakamı ekibiyle ziyaret eden Fatih Çakır Kaymakama Ereğli’nin sorunlarını ve çözümü için neler gerektiği hakkında bilgi verdi.

Akabinde Gaziler Haftası münasebetiyle Şehit aileleri dernek başkanını ziyaret etti. Sadece şehir merkezinde değil köylerde de Çakır’a yoğun ilgi vardı.

Çayırlı bölgesinde Girişimcilik sertifikası veren Çakır, Ormanlı Beldesinde de yoğun ilgi ile karşılandı.

Son olarak da yoğun Ereğli temposunda Çakır’ı Zonguldak da yakladık. Zonguldak da Sağlık-Sen kongresine katılan Çakır’ın bu enerjiyi nerden buluyorsunuz yanıtına aynı samimiyetle “Aşk ile Çalışan Hiç Yorulur mu?” Sözü kulaklarımızda yer tuttu. Biz Çakır’ı zor takip ediyoruz bilmiyorum siz yetişebiliyor musunuz?

Etiketler:

Mehmet Fatih Çakır

Yorumlar

Girişimcilere sertifikaları verildi

22 Eylül 2018 Cumartesi 17:35

Girişimcilere sertifikaları verildi

Yüksel Balcı ve Mehmet Fatih Çakır Polat Türkmen Reise refakat ettilerEtiketler:

Mehmet Fatih Çakır , Yüksel Balcı , Polat Türkmen

Yorumlar

Ak Parti Aday Adayı Muhammet Köse her yerde istişaredeler..

22 Eylül 2018 Cumartesi 17:02

Ak Parti Aday Adayı Muhammet Köse  her yerde istişaredeler..

Teşkilatın kurucularından eski ilçe başkanı Köse Halkın Adayı olma yolunda ..

Ak Parti ve Halkın Adayı Belediye Başkan Aday Adayı Muhammet Köse  halkla olan istişarelerine son hızla  devam ediyor..

Halkın içinden gelen Aday adayı Köse bugünkü kitap fuarında da boy gösterdi.

Etiketler:

Ak Parti Eski ilçe başkanı Belediye Başkan Aday Adayı Muhammet Köse

Yorumlar
  • Kenan yılmaz
    22 Eylül 2018 Cumartesi 19:19

    Güzel insan çok güzel hizmetler yapacağına inanıyom allah yolunu acık eylesin

Abilerine tam destek olmak bu olsa gerek ..

22 Eylül 2018 Cumartesi 16:39

Akgün Medya

Abilerine tam destek olmak bu olsa gerek ..

Gelecek var bunlarda ..

Ak Parti Gençlik  kolları, Alevi Can'ları Muharrem ayında yalnız bırakmadı.

Genclik kolları başkanı Tekin Alabaş ve Yönetim Kurulu üyeleriyle beraber ilçemizde  bulunan alevi kültür derneğinde canlarla aşure dagitim etkinliğinde buluştular.

Allah dualarini kabul etsin.

Yorumlar