Yusuf Ziya Odabaş Milletvekilini Telefonla Tehdit Etti.

6 Ocak 2019 Pazar 12:30

Yusuf Ziya Odabaş Milletvekilini Telefonla Tehdit Etti.

Milletvekili ve Belediye Başkanına kongre tehtidi.

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş’ın kendisini telefonla arayarak tehdit ettiğini iddia etti.

Kamuoyunu geçen sene bugün meşgul eden  bu olayın hangi aşamada olduğunu bu konunun takipçileri merak ediyor .

Milletvekilini tehdit etmenin suç olduğunu bildiğimiz bir ceza kanunu ile yönetilen Türkiye Cumhuriyeti Adalet Sisteminde bu olayın akıbeti nedir? 

Bu olay Yaptım oldu ile bırakıldı mı? 

Milletvekilini tehdit etmek suç değil mi ? 

Olayı bir hatırlayalım . 

Turpcu, “Yusuf Ziya Odabaş telefonla arayarak küfürler savurdu ve tehdit etti. Ayrıca ‘Sen benim mezara gömdüğüm Halil Posbıyık’ı mezardan nasıl çıkartırsın?’ dedi. Onunla ilgili de küfür ve tehdit içerikli sözler sarfetti. Durumu İl Emniyet Müdürümüze telefonla bildirdim. Yarın Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağım. Halil Posbıyık’ı da uyardım” dedi.

Ve bu makalenin ardından turpcu mahkemeye verdiğini bize bildirdi fakat bundan sonraki aşamada ne olduğu ögrenilemedi.

Soruyoruz:

TC ADALET MAHKEMELERİ VE TC ADALET SİSTEMİ BU ŞAHSA BİR ŞEY YAPAMIYOR MU YOKSA MAHKEME DEVAM MI EDİYOR? 

Akgün Medya halk adına soruyor... 

 

Etiketler:

Yusuf Ziya odabaș , serafettin turpcu , Halil Posbiyik , Halil Posbıyıka saldırı , turpcu ya küfürlü tehdit , Mustafa Kuru , darp , adalet yok mu? Birileri sisteme durmu diyor?

Yorumlar
 • Ereğli halkı
  6 Ocak 2019 Pazar 13:38

  Cumhuriyet savcılarına aynı zamanda bu suç duyurusu olsun sen kimsin ki milletvekili tehdit ediyorsun kızını ve damadını sözleşme yapmadan İşe koyup Erdemir işçişisini masada satıyorsun

Hak - İș Sendikası Belediye İşçilerine %45 zam Aldı.

6 Ocak 2019 Pazar 10:52

Hak - İș Sendikası Belediye İşçilerine %45 zam Aldı.

Öyle yalandan yere sakindere ile bitmiyor bu işler sayın Uysal koltuğa oturduğunda işten attığın işçileri de unutmadık hala zam vermediğin işçileri de..

Niğde Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi sonrasında tüm çalışanlar memnun kaldı.

Niğde Belediye A.Ş. ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Taşerondan kadroya geçen 475 belediye işçisine bu sözleşmede  yaklaşık yüzde 45 oranında zam yapıldı.

Yani Sözleşmeyle birlikte en düşük yevmiye 70 liradan 125 TL'ye yükseldi.

 

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut ARSLAN in uyumlu ve vicdanlı çalışması sonucu işçiler paraya kavuşur iken sebep olanlarda duaya kavuştu  

Sözleşme sonrası Davul zurna ve alkışlar eşliğinde salona giren Genel Başkan Arslan hakkettiği şekilde personelin tezahüratları ve yoğun ilgisiyle karşılandı.

Açılış konuşmasını yapan Hizmet İş Sendikası Niğde İl Başkanı Gökhan Demircioğlu, "Çok kısa zaman içerisinde teşkilatlanıp Niğde'de yetki alıp, böyle bir tören düzenleyip toplu iş sözleşmesi imzalama sürecine gelen sendikamızın toplamda 2000 üyeye ulaşmasında katkısı bulunan ve desteklerini esirgemeyen işçi sınıfının liderini, önderini Niğde'de ağırlamaktan onur duyuyoruz" dedi.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, "1 Nisan'da tüm taşeron işçilerimizi kadroya geçirdik. İşçi sendikaları bakımından mukayese ettiğimizde dünyada görülmemiş bir şey değildi. 1 milyon civarında işçinin kadroya alınması. Taşerondan kadroya geçen işçilerimizin durumlarını eski kadrolu işçilerin haklarıyla aynı hale getirdik. Hayırlı olsun. En düşük yevmiye 70 TL en yüksek yevmiye ise 125 TL oldu" diye konuştu.

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ise, şu değerlendirmeyi yaptı: "Biz adaletli olmak zorundayız hakkı teslim etmek zorundayız. Yıllar yılı taşeron şirketlerinde çalışan arkadaşlarımızın hiçbir sosyal hakkı yoktu. Mesai hakkı yoktu. Kıdem tazminatı alamıyorlardı. Bu arkadaşlarımızın iş güvenceleri yoktu. Biz bu arkadaşlarımız için 10 yıl önce yola çıktık. Yasal hiçbir hakkı olmayan kardeşlerimizle kucaklaşmak istedik. Bugün 1 milyon işçinin kadroya alındığı dönemde Hak İş bunun önderliğini yaptı." Konuşmaların ardından imzaların atılmasıyla tören sona erdi.

Akgün Medya yorumumuz :

Kdz Ereğli Belediye Başkanı Sevimli Uysal Kdz ereğli Belediye işçilerine böyle bir sözleşme müjdesini ne zaman verecek ?

Bu iş seni övsůnler diye otobüs, minibüs verdiğin derneklere yandan çalışmaya benzemez .. 

 Kdz Ereğli Ak Parti maalesef sayenizde artık yok hükmünde insanlar gözünde, herkesi kűstürdünüz , geldiğinde kendi eşinin akrabalarına yer açmak için iş akidlerine son verdiğin işçileri hiç Birimiz unutmadık bazı gazeteciler çoktan unuttu ama biz onlarıda tarihe yazdık sen gibi  siz gibi ..

Tebrik ediyoruz Niğde Belediye Başkanı ve Hak İş genel başkani ve Büyük Hak İş Sendikasını... 

Etiketler:

Hak İş sendikasi , Kdz Ereğli Belediyesi , sözleşme , Deniz koca , sözleşme neden yapılamadı?

Yorumlar
 • 70 e takilanlar
  7 Ocak 2019 Pazartesi 22:53

  Secimde alırsınız oyu kadro verdikleri verir beklesinler

 • Adalet
  7 Ocak 2019 Pazartesi 15:34

  Kanunsuz nizamsiz bir ülkede yaşıyoruz resmen aynı statüde çalışanlar kurumlar arası resmen ucret uçurumu var devlet bunu gormuyormu eşit işe eşit ucret adaleti nerde adaletsizler....

 • Belediye işçisi
  7 Ocak 2019 Pazartesi 08:39

  Kayserideki belediye sirketlerine gecirlerin iscilerin hali ne olacak? Iscisini dusunen bir baskan istiyoruz artik. ÷4 zam 70 tl ile ne yapmaya çalışıyorsunuz. Adam akilli zam istiyoruz.

 • Adalet nerde belediyeleri ayrı ayrı tutuldu
  6 Ocak 2019 Pazar 23:47

  Kadro neresinde bu sistemin ben hiç bir fark göremiyorum belediye de sözde Kadro aldık maaş aynı haklar aynı izin lar aynı bir de alkış tutuyoruz lütfen insanları aptal yerine koymayın

 • Mahmood
  6 Ocak 2019 Pazar 22:49

  Daha düne kadar kadro olsun zam istemiyoruz diyen gafiller her yerde birlik olmuş ilk seneden niyetlerini ortaya koyuyor sizi kadroya alanı silkmek lazım.

 • Haki yegilen taşeron
  6 Ocak 2019 Pazar 22:07

  Ama bu sever akp nin isi zor gercekten Diyecek siniz niye ben insanlarla hep ic iceyim ve diyorlarki osmanli tokati atalim akp ye ben cok uzuluyorum inani devlet yetkilileri verin tum calişanlara asıl kadroyu bu cilemiz bitsin

 • Hüseyin
  6 Ocak 2019 Pazar 20:22

  Balıkesir nolcek bsknim yedi yıldır mduruz

 • 70 e takilanlar
  6 Ocak 2019 Pazar 18:56

  70 e takilanlar insan degilmi onları konuşan yok ūvey evlat mı onlar

 • Cahit
  6 Ocak 2019 Pazar 18:35

  Acaba tüm belediyelerde çalış hizmet-iş sendikasına bağlı taşeron işçisi için ayni emeği harciyacakmısınız, sayin başkan Mahmut Aslan!..

 • KENAN KARAASLAN
  6 Ocak 2019 Pazar 17:18

  Bu Adaletmi Mahmut Aslan bey Niğde belediyesinde çalışan herkesi yürekten kutluyorum fakat bize yapılan haksızlıklara karşı da bir şeyler yapmaya çalışsanız çok iyi olurdu İstanbul Küçükçekmece belediyesi çalışanları olarak bizde toplu sözleşme olmasını istiyoruz Niğde belediyesinde oluyorsa demekki İstanbul Küçükçekmece belediyesindede olur Mahmut Aslan bey

 • Devlet taseronlari
  6 Ocak 2019 Pazar 16:30

  Kayseri belediyeside umarım emsalleri görüp vicdana gelirde.%4 ten fazla verir.ama işlerine pek gelmiyor hakem kurulu belirlediği için sorumluluğu onlara bırakıyor

 • ibrahim vurur
  6 Ocak 2019 Pazar 15:39

  iyide konyada ne zaman olacak onuda bir söyleyin

 • selamsız
  6 Ocak 2019 Pazar 14:43

  Mücadelenin aynısını her yerde gösterseniz ne iyi olur

Alaplı Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını yaptı

5 Ocak 2019 Cumartesi 12:34

Alaplı Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını yaptı
Yorumlar

MHP de Șok Tutuklanma..

5 Ocak 2019 Cumartesi 10:31

MHP de Șok Tutuklanma..
Yorumlar

Ak Parti Bizimlesini böyle der yada hissettirir..

5 Ocak 2019 Cumartesi 04:06

Ak Parti Bizimlesini böyle der yada hissettirir..

Vekilden Demirtaş'a övgüler "Seni Seviyoruz" Vekilerden Demirtaş'a övgüler... 'Seni seviyoruz' AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, il, ilçe ve belde başkanları ile birlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek kendisine destek verdi.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, belde başkanları, kadın ve gençlik kolları va çok sayıda parti yöneticisi ile birlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Demirtaş “Seçimi en farklı şekilde almak istiyoruz” Milletvekilleri ve AK Partili yöneticileri kapıda karşılayan Başkan Demirtaş ziyarette yaptığı konuşmada önümüzdeki yerel seçimleri çok farklı şekilde almak istediklerini söyledi.

Demirtaş konuşmasında “Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, “Değerli il başkanıma, milletvekillerime, ilçe başkanıma, belediye başkanları ve belde belediye başkanlarıma AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev yapan yönetici arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Beldemize yapmış olduğunuz ziyaretten dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Önümüzde yerel seçimler var. Belde başkanımız, yöneticilerimiz, kadın ve gençlik kollarımızla seçimlere her türlü şekilde hazırız. Yeniden aday gibi birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu seçimi en farklı şekilde almak istiyoruz. Burada yeniden AK Parti bayrağını dikerek, genel iktidarın da gücünden faydalanarak beldemize hizmet etmek istiyoruz. Bu günden Gülüç halkımıza şunu söylüyorum; beldemize güzel hizmetlerimiz olacak. Hedefimiz Gülüç’ü bu günkünden daha modern ve daha güzel bir görünüme kavuşturacağız” dedi.

Yılmaz “AK Parti’yi Gülüç’te zirvenin en üst noktasına taşıyacağız” Gülüç’ün daha fazla hizmet alması için milletvekillerinin desteğine ihtiyaç duyduklarını anlatan AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, yerel seçimlerde AK Parti’yi Gülüç’te zirvenin en üst noktasına taşıyacaklarını vurguladı. Yılmaz konuşmasında şunları söyledi; “Başkanımızın da dediği gibi Gülüçümüzü layık olduğu en üst noktaya taşıyacağız. Yatırımlar noktasında siz değerli milletvekillerimizin kapısını çok aşındıracağız, sizlere çok ihtiyacımız olacak. AK Parti’yi burada zirvenin en üst noktasına taşımak için tüm çalışmalarımızı yapıyoruz. Seçim bürolarımızı tuttuk, süreç başlamış gibi yolumuza devam ediyoruz.

Çakır “Demirtaş’ın katılımı ile partimizin çıtasını daha da yükselttik” AK Parti Kdz. Ereğli ve belde teşkilatları olarak yerel seçimlere her anlamda hazır olduklarını belirten İlçe Başkanı Fatih Çakır, genel merkezin resmi adaylıkları açıklaması ile birlikte sahaya ineceklerini dile getirdi. Çakır konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Gülüç Belediye Başkanımızın katılımları ile partimiz Gülüç’te daha da büyük bir ivme kazandı. El birliği ile daha güzel hizmetler yapacağız. AK Parti’nin hizmet kalitesini getirerek Gülüç’te de çıtayı yükselterek halkımızla buluşturacağız. Gülüç’te olduğu gibi tüm beldelerimizde hazırlığımızı yaptık. Genel merkezimizin adayların isimlerini resmen açıklamasını bekliyoruz. 31 Mart seçimlerinin öncelikle Gülüçümüze ve tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tosun “Gökhan başkan yeniden yuvasına dönmüş oldu” Başkan Demirtaş’ın AK Parti camiasına uzak olmadığını ve yeniden yuvasına dönmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Gülüç’te daha güzel hizmetlere imza atacaklarını söyledi. Tosun konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Vekillerimizin yoğun mesailerinden dolayı Gülüç Belediye Başkanımıza ziyaretimizi bu gün yapıyoruz. Gökhan başkan zaten bizim içimizden birisiydi. Tekrar kendi yuvasına gelmiş oldu. İnşallah AK Parti olarak Gökhan başkanla Gülüç’te daha güzel oy alacağız. Ben bu güzel ve kalabalık karşılamadan dolayı herkese teşekkür ediyorum.” Uçar “Yeniden aramızda olmanızdan büyük mutluluk duyuyorum” AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ise Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın AK Parti camiasından olduğunu belirterek bundan sonra AK Parti camiası olarak kendisinin arkasında olacaklarına vurgu yaptı. Uçar ziyarette yaptığı konuşmasında “Sayın Başkanım hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Yeniden aramızda olmanızdan dolayı büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bu camiaya yabancı değilsiniz. Bu camianın içerisinde bir arkadaşımız, kardeşimiz olarak yeni dönemde Gülüç gibi şirin bir beldemizde belediye başkanı olarak hizmet etmek herkese nasip olmaz. İnşallah bundan sonraki süreçte de Gülüç halkımızın size vereceği destekle projelerinizi hayata geçirme konusunda bizlerde AK Parti ailesi olarak arkanızda olacağız. Hep birlikte burada güzel işler yapacağımızı buradan taahhüt ediyoruz. Bizi burada çok coşkulu bir şekilde karşıladınız, şaşırdım bende bir anda. Çok heyecanlı, çok dinamik bir ortam gördüm. Bundan sonra sık sık bir araya gelerek vatandaşlarımızın taleplerini alıp sizlerin projelerini hep birlikte paylaşacağız. Bu yola beraber çıktık, inşallah beraberce devam edeceğiz” dedi. Türkmen “Gülüç’ü ve seni seviyoruz” AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ise Gökhan Demirtaş’ı Gülüç halkının çok sevdiğini ve kendisinin de çok sevdiğini söyledi. Bundan sonraki süreçte milletvekilleri ve teşkilatlar olarak kendisinin yanında olacaklarını ifade eden Türkmen şunları dile getirdi; “Polat Türkmen; Değerli Gökhan kardeşim seni Gülüç’ü neresinde nasıl olursan ol seviyoruz. Seni Gülüç halkıda seviyor. Herkesin de söylediği gibi zaten AK Parti ailesinin içerisinde bir kardeşimizdin. Değerli belde, ilçe ve il başkanımız vesile oldular, senin de arzunla AK Parti ailesi ile buluşarak daha zevkli, daha şevkli, daha güzel hizmetleri verebilmek adına inşallah birlikte çalışacağız. Seçimler sadece yöresel değildir. Bu seçimlerin çokta önemi var. Bu seçimleri ‘Şurası kar eder, şurası zarar eder’ anlayışı ile hareket eden insanlar ve teşkilatlar olmayacağız. Bizim teşkilatlarımız her zaman canlı. Bu gün de burada bunu gördüm. Bizim teşkilatlarımız bir seçim biter, bir sonrakine hazırlanır. Biz Cumhur ittifakı yaptık. Bunu Cumhurbaşkanımız çok önemsiyor. Bu bir seçim ittifakı değil ülkemizin istikbal ve istiklal meselesidir. Bu bir seçim karı, zararı gibi algılamayın. MHP’li kardeşlerimizde bunu öyle algılamazlar. Çünkü Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli beyde aynı şeyleri söylüyor. O yüzden biz söylemlerimize ve eylemlerimize dikkat edeceğiz. Her parti ülke meselesiyle partim ondan sonra gelir konumundayız şu anda. Önce ülkem, sonra partim gelir zihniyetindeyiz hepimiz. Ben bu vesileyle Gökhan başkanıma tekrar hoş geldin diyorum. Kendisine ekipleriyle beraber başarılar diliyorum. Bizde il ve ilçe yönetimlerimizle birlikte buralarda olacağız. Ülkemizin ve özellikle Zonguldak’ımızın hak ettiği yere gelmesi için hepimiz gayret edeceğiz. Gülüç halkımızın ben sizleri çok sevdiğini izliyorum ve şahit oluyorum. İnşallah bu sevginiz artarak devam eder diye dua ediyorum.” Yapılan ziyarette açıklamaların ardından Başkan Demirtaş, milletvekilleri ve parti yöneticileri ile bir süre sohbet etti.

Yorumlar