Zonguldak’a yeni atamalar…

22 Mayıs 2020 Cuma 11:50

Zonguldak’a yeni atamalar…

Hâkimler ve Savcılar Kurulu, stajını tamamlayan hakim ve savcıların atandığı illeri açıkladı. Bin 379 hakim ve savcının atamasının yapıldığı kura çekiminde Zonguldak’a 18 hakim ve 4 savcı atandı.

Meslek öncesi eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından mesleğe kabul edilen Adli Yargı hâkim ve Cumhuriyet savcılarının, kura töreni Hâkimler ve Savcılar Kurulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

HSYK tarafından yayınlanan listede

Zonguldak Adliyesi'ne 6 hakim, 1 savcı,

Ereğli Adliyesi'ne 7 hakim,

Çaycuma Adliyesi'ne 1 hakim, 2 savcı,

Devrek Adliyesi'ne 3 hakim,

Gökçebey Adliyesi'ne 1 hakim ve 1 savcı olmak üzere Zonguldak geneline toplamda 18 hakim ve 4 savcının atandığı açıklandı.

Yorumlar

Keleşler Park Otel Ozan Demircan Kandil Mesajı

19 Mayıs 2020 Salı 03:12

Keleşler Park Otel Ozan Demircan Kandil Mesajı

Kadir Geceniz mübarek olsun. Rabbim bu gecenin hürmetine Affettiği Kullarından eylesin Cümlemizi (amin) Hayırlı Kandiller.

Kadir Geceniz mübarek olsun.

Yorumlar
 • Ayfer ordu
  20 Mayıs 2020 Çarşamba 09:40

  Hayırlı kandiller canim kandilin mübarek olsun

İş insanı Yavuz Beşikçi'den Kandil Mesajı Kutlaması

19 Mayıs 2020 Salı 22:56

İş insanı Yavuz Beşikçi'den Kandil Mesajı Kutlaması

Kdz Ereğli iş adamlarından Yavuz Beşikçi “idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nin hayrı ve kudretiyle, tüm sıkıntılarımızı aşacağımız bir kapının açılmasını diliyorum” dedi.

Kuran-ı Kerim'de Kadir Gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin yani Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor ,

Bu nedenle bu geceyi ihya edelim Kadir geceniz hayırlı olsun.

Yavuz Beşikci 

 

Yorumlar
 • Abdullah
  20 Mayıs 2020 Çarşamba 00:48

  Kadir gecemiz mübarek olsun inşallah dayı Allah işlerini daima rast getirsin Sakarya/Akyazı dan selam ve sevgiler

 • Erdoğan altıay
  20 Mayıs 2020 Çarşamba 00:40

  Ağzına yüreğine sağlık kardeşim Hayırlı kandiller iniz olsun Geceniz güzel nur dolu olsun

 • erol gülten
  20 Mayıs 2020 Çarşamba 00:20

  ALLAH NİCE KANDILLER NASİP ETSİN GÜZEL İNSAN

 • Tuğçe çelik
  19 Mayıs 2020 Salı 23:26

  Hayırlı kandiller

Bayramda sokağa çıkma yasak..

18 Mayıs 2020 Pazartesi 19:40

Bayramda sokağa çıkma yasak..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23-24-25-26 Mayıs'ta 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları;

 Koronavirüs tedbirleri kapsamında Bayramda 81 ilde 23-24-25-26 Mayıs da sokağa çıkma yasağı olacaktır.

Ayrıca bu yıl eğitim öğretim tamamlanmış olup yeni eğitim öğretim yılı Eylül ayında başlayacaktır.

* Bu haftaki kabine toplantısının en önemli konusu koronavirüs salgını ile ilgili gelişmelerdir. Fiziki mesafeye riayet, gıda, kamu güvenliği ve temizliği ve salgınla mücadelemiz başarıyla sürüyor. Küresel düzeyde etkili olan tehdidin ortadan kalkması, sorunun tüm dünyada çözümüyle mümkündür.

* Türkiye olarak yıllarca sınırlarımızı dışarıya tamamen kapatıp, günlük hayatı durdurup salgının bitişini bekleyemeyiz. Hayatımızı salgın gerçeğine göre yeniden düzenlemeliyiz. Ne ülkemizde ne de dünyada hiçbir şey birkaç ay öncesi gibi olmayacaktır. Hayatımızı tedbir öncelikli yeni düzene göre yürütmek mecburiyetindeyiz. Yeni dönemi kontrollü sosyal hayat olarak tanımlıyoruz.

* Maske kullanmayı alışkanlık haline getireceğiz. Sokakta, iş yerinde, toplu taşıma alanında, sosyal hayatın her alanında insanlarla aramızda en az 1,5-2 metre mesafe bırakacağız, ellerimizi her fırsatta yıkayacağız. Maske, mesafe ve temizlik üçlüsü artık hayatımızın vazgeçilmez birer parçası haline gelecektir.

* Zorunlu olmadıkça dışarı çıkıp kalabalığa karışmamak çok önemlidir. Hastanelerimizde tedavi gören vaka sayısı oldukça düşük düzeydedir. Hizmete açtığımız, açmak üzere olduğumuz hastane ve personelle sağlık altyapımızı daha da güçlendiriyoruz. Başakşehir Hastanesi’ni Japonya Başbakanı ile açıyoruz. Cam ve Sakura Şehir Hastanesi olarak ismini belirledik. Cam bizi, sakuranın Japonya’yı temsil etmesini istedik.

* Son iki ayda elde ettiğimiz tecrübeler sayesinde tedbir, teşhis, tedavi konusunda ciddi birikime sahip olduk. Hasta, ölüm oranımızın düşüklüğü, vakaların yayılma hızını kontrol altına alma sistemimiz, yenilikçi tedavi yöntemlerimiz takdirle takip ediliyor.

* 1 haftalık dönemde bazı illerimizdeki küçük sıkıntılar dışında uygulamanın sorunsuz yürüdüğünü görüyoruz. Bir önceki hafta şehirler arası giriş çıkış yasağını kaldırdığımız 7 ilimize, geçtiğimiz hafta 9 ilimizi ilave etmiştik. Halen 15 ilimizde cumartesi gününden beri devam eden ve yarın gece sona erecek olan sokağa çıkma sınırlamasına riayet eden vatandaşlarımıza sabırları ve anlayışları için teşekkür ediyorum.

* Çay hasadı için Karadeniz’e gitmek isteyen vatandaşlarımız yarın gece sokağa çıkma sınırlandırılmasının bitişiyle gidebileceklerdir.

Tarım, hayvancılık, sanayi ve ticaret faaliyetleriyle ilgili her hususta vatandaşlarımıza kolaylık gösteriyor destek veriyoruz.

Yorumlar

Bir alkışta Polislere…

17 Mayıs 2020 Pazar 16:28

Bir alkışta Polislere…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde polis, belirli noktalardaki uygulama ve kontrollerini sürdürüyor.

Koronavirüs salgını sonrası alınan tedbirler arasında yer alan kısıtlamaların düzenli yürütülebilmesi İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun talimatları, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik’in kontrolünde süren denetimlerde devam ediyor.

Polisin 7/24 uygulaması ile sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, özellikle yasaklı günlerde izinsiz araçlar üzerinde sıkını denetimleri dikkat çekiyor.

Durdurdukları araçlarda izin belgesini sorgulayan polis, belgesi bulunmayanlara ise cezai işlem uyguluyor. Ülke genelinde sağlık çalışanlarının gösterdiği özveriye paralel olarak polisin çalışmaları da vatandaşlar tarafından “bir alkış da Polise” şeklinde dile getiriliyor.

 

VATANDAŞLARIN MEMNUNİYETİ!!!

Diğer yandan, bugün 65 yaş üstü uygulama kapsamında sokağa çıkan vatandaşlar, yine sahile akın ettiler. Saat 18.00’e kadar dışarıda olma izni verilen vatandaşlardan, uygulamadan memnun olanlar da, tepki gösterenler de var.

Yorumlar
 • Madenci gardaş
  17 Mayıs 2020 Pazar 20:44

  Ben alkış yapamıyacağım benim bulunduğum mahalleye bugün 15_ 20 araba geldi bunların 6yada 7 tanesi ekmek arabası geri kalanı 35 ve 45 yaş arası insanlar bu ne saçmalıktır denetimler sadece devrek yol ayrımındandı yapılıyor