ONLAR HEP MELEKTİ BU SEFERDE SEFERBER OLDULAR

10 Eylül 2019 Salı 14:09

ONLAR HEP MELEKTİ BU SEFERDE SEFERBER OLDULAR

Şifa veren ellerden yüz güldüren kampanya 

 
 

 

Şifa veren ellerden yüz güldüren kampanya
 
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi yönetimi tarafından “Şifa Veren Ellerden 100 Güldüren Kampanya” sloganı ile 19. Kez kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlenecek

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yönetimi tarafından 10 yıldır düzenlenen kan bağışı ve kök hücre kampanyalarının 19.’sunun gerçekleştirileceği belirtildi. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yönetimi tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi verdiği kaliteli sağlık hizmetinin yanında 10 yıldır topladığı kan bağışları ile hastalarına hayat vermeye devam ediyor. Şimdiye kadar 18 kere düzenlenen kan bağışı kampanyaları ile toplam 1200 ünite kan bağışı toplayıp 3600 kişiye hayat veren hastanemiz kök hücre nakli için uygun donör bekleyen lösemili vatandaşlarımıza umut olabilmek için 1000 e yakın donör kanı toplanmasına da vesile olmuştur. Hastanemiz kan transfüzyon merkezi ile Kızılay’ın ortaklaşa düzenlediği bu kampanyalar hastanemizde ve bölgemizdeki kan ihtiyacının karşılanmasına büyük fayda sağlamaktadır.19.’sunu düzenleyeceğimiz kan bağışı kampanyasında hedefimiz 100 ünite kan bağışı ile beraber 100 kök hücre donörü bulmaktır. Bu zamana kadar düzenlemiş olduğumuz kampanyalar gibi 11 Eylül Çarşamba günü mesai saatleri içerisinde hastanemiz acil servisi önünde düzenleyeceğimiz kampanyamıza da hastane çalışanlarımız ve Ereğli Halkının yoğun ilgisini bekliyoruz.” 

Yorumlar

AKÇAKOCA -KARASU SAHİL YOLUNDA KAZA

10 Eylül 2019 Salı 12:55

AKÇAKOCA -KARASU SAHİL YOLUNDA KAZA

KADIN SÜRÜCÜ YARALI .

AKÇAKOCA BARBOROS MEVKİİNDE TRAFİK KAZASI MEYDANA GELDİ

 

Akçakoca - Karasu sahil yolunun Barbaros kavşağında iki aracın karıştığı kazada 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Karasu yönünden sapak istikametine gitmekte olan 34 RA 6878  plakalı aracın önüne kırmızı ışığı ihlal eden 57 KH 792 plakalı aracın çıkması sonucu meydana gelen kazada, direksiyon hakimiyetini kaybederek takla atan aracın sürücüsü yaralandı.

 

Yorumlar

POSBIYIK’TAN UYAR’A ‘HOŞGELDİNİZ’ ZİYARETİ

10 Eylül 2019 Salı 12:18

POSBIYIK’TAN UYAR’A ‘HOŞGELDİNİZ’ ZİYARETİ

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar’ı ziyaret etti.

 

Kdz. Ereğli Bölge Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu’nun YAŞ kararlarıyla emekliye ayrılmasının ardından bu göreve atanan Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, 30 Ağustos itibariyle ilçedeki görevine başladı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Komutan Uyara ‘Hoşgeldiniz’ ziyareti gerçekleştirdi. Komutanlık özel defterini de imzalayan Posbıyık, Uyar'a yeni görevinde başarılar diledi.

Görüşmede ilçe gündemine ilişkin konular ele alındı.

Yorumlar

YAZIK OLDU ŞEHRİMİN SOL YANI KAVRULDU

9 Eylül 2019 Pazartesi 21:07

Hareket 67.com

YAZIK OLDU ŞEHRİMİN SOL YANI  KAVRULDU

Posbıyık Sevgisi olmasa işçi ve solcu şehrinde CHP li bir kişi kalmayacak sanki.. CHP CHP’DE SÖNÜK 96. YIL KUTLAMASI..

 

 

9 Eylül 1923 tarihinde Cumhuriyet Halk Fırkası adıyla kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıldönümü, yurt genelindeki örgütler gibi, Karadeniz Ereğli İlçe Örgütü tarafından da kutlandı.

Saat 14.30’da Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreninde bir araya gelen ve sayıları parmakla sayılabilecek kadar azdılar.

 

Bu durum halk arasında korkuya yol açtı..

 

CHP’DE SÖNÜK 96. YIL KUTLAMASI..

 
 

CHP’DE SÖNÜK 96. YIL KUTLAMASI..

9 Eylül 1923 tarihinde Cumhuriyet Halk Fırkası adıyla kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıldönümü, yurt genelindeki örgütler gibi, Karadeniz Ereğli İlçe Örgütü tarafından da kutlandı.

Saat 14.30’da Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreninde bir araya gelen ve sayıları parmakla sayılabilecek kadar az olan CHP’liler adına, partinin ilçe başkanı İsmail Fota tarafından anıta çelenk sunuldu. Partinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları anısına saygı duruşunda bulunulan törende İstiklal Marşı söylendi. Anıt önündeki törene partinin Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın yanı sıra Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bazı eski ilçe başkanları, bazı il genel ve belediye meclis üyeleri ile az sayıda parti üyesi katıldı.

Törende bir konuşma yapan İlçe Başkanı İsmail Fota, 9 Eylül tarihinin kendileri için sıradan bir gün olmadığını kaydederek, kurulduğu günden bu yana halkın umudu olan partilerinin, bugün de emekçi Türk halkının umudu olan bir parti olduğunu söyledi.

Fota’dan sonra söz alan partinin Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş da konuşmasında CHP’nin tarihî gelişi hakkında bilgiler sundu. CHP’nin dünyanın en köklü dört partisinden biri olduğunu vurgulayan Demirtaş, partilerinin aynı zamanda ülkede demokrasinin ve demokratik siyasî yaşamın mimarı olduğunu kaydederek, iktidar olduğu bir dönemde ülkesini tek partili rejimden çok partili rejime kavuşturan tek partinin CHP olduğunu söyledi.

Bu arada Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenin en ilginç yanları ise, Milletvekili Demirtaş’ın konuşması sırasında Belediye Başkanı Posbıyık’ın, bulunduğu sıradan sık sık ayrılıp konuşmayı dinlememesi, bazı partililerin de yine Demirtaş konuşurken, güneşi bahane ederek sıralarından ayrılıp gölge noktalarda oturmalarıydı. 

Partinin kuruluş yıldönümü ile ilgili ikinci buluşma ise Atatürk Anıtı önündeki törenin hemen ardından parti örgütünde düzenlendi. Partililer şarkılar eşliğinde örgütte sohbet ederlerken çeşitli ikramların yapıldığı programa Milletvekili Ünal Demirtaş’ın da katıldığı gözlendi.  

Yorumlar

HERŞEY BU SÜT TOZUNU İÇMEMİZLE BAŞLADI

9 Eylül 2019 Pazartesi 19:16

HERŞEY BU SÜT TOZUNU İÇMEMİZLE BAŞLADI

1960'lı yıllarda ilkokullarda, Amerikan yardımı süt tozunu sıcak suda karıştırıp içmek, sağlıklı beslenmemiz açısından mecburi idi. Lıkır lıkır içenler ve çaktırmadan saksıya dökenler bugün memlekette iki ayrı damar oluşturdu.

 

AMERİKAN SÜT TOZU;

Avukat Ercan Türker anlatıyor: 1960'lı yıllarda ilkokula gidiyordum.
Öğretmenimiz süt tozu paketleri dağıttı; ABD'den yardım olarak gelmiş.Bizim evde 100'e yakın keçi vardı, 30'dan fazla inek vardı.Süt ve yoğurdu satma imkânımız yoktu.
Bize yetecek kadar her türlü süt ürünümüz vardı.

 


Ama ben cicili paketler içindeki süt tozu paketlerini sevine sevine eve getirdim.
Eve girmeden önce avluda dedemle karşılaştım; elindeki nedir diye sordu, açıkladım...
Bizim sütümüz var, götür onu geri ver, sütü olmayan çocuklara versinler dedi, aslında köyümüzde sütü olmayan ev yoktu.Ben biraz duraklayıp götürmek istemedim.
Oğlum, bunlar bizim iyiliğimiz için bunu vermiyorlar, bizi zehirlemek için gönderiyorlar dedi.
Ben okulda aldığım derslerden kendime güvenerek dedeme karşı geldim.
Söylediklerini okula gitmemiş dedemin cehaletine yordum, ona itirazlar ettim.
Beni ikna edemeyince inandırmak için bir deneye başvurdu.
Güçlü bir köpeğimiz vardı, git, süt tozunu süte çevir getir dedi.
Gittim, süt tozundan süt yapıp getirdim, köpeğimiz kulübesinde idi, götürdük ve önüne koyduk.
Ağzını koydu, yaladı, çekti, bırakıverdi; Siz beni zehirlemek mi istiyorsunuz, anlamında hırsla bize baktı, saldıracak gibiydi.
Kabı aldık, dedem onu suda yıkadı, sonra bana git, evden bizim sütten getir dedi.
Evden yarım kilo kadar sütü götürüp yıkanmış kaba koydum, yine köpeğin önüne sürdük.
Ağzını koydu, bir defa nefes aldı iki içimde sütü bitirdi.
Dedem hiç okula gitmemişti ama öğretmenimden ve o sütleri okulumuza gönderen yetkililerden daha çok şey biliyordu.

alıntı.

Yorumlar